Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye SERKAN ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERKAN ERTAN
    Motosiklet
    TRANSALP 700
    Marka
    Honda

Standart ÇOCUKLARI KAÇ YAŞINDA ARDÇI YAPABİLİRİZ?

Merhaba Arkadaşlar,

6,5 Yaşındaki oğlumu ardçı olarak bindirmek istiyorum. Yaşı uygunmudur? ne tavsiye edersiniz?

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Dün buluşmada Cem ağbi ile onu konuştuk kızı 7 yaşında bir sefer bindirmiş..

3. Erdi Şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SERKAN ERTAN (29-04-2017)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Bu konu ile ilgili yazılı bir kural varmı bilmiyorum ama , yollarda bazen görüyoruz Selenin Önünde Baba , Arkada Anne , ikisinin arasında 3 Yaşında , Babanın Önünde depoda 4 yaşında çocuk şeklinde kullanan da var ve bence inanılmaz riskli , ben oğlanı 11 yaşında iken bindirdiğimde bazı çevrelerden tepki görmüştüm , şimdi ufak oğlanı (4 yaşında ) gözüme kestirdim ama en az daha 4-5 yılı var gibi güvenli duruş ve hakimiyet için , bence bu mesele için en önemli etkenler
    * Çocuğun Farkındalığı , Hakimiyeti
    * Gideceğiniz Mesafe Sürat
    * Motorun cinsi , ( Bir gold Wing koltuğunda bir çocuğun kayması çok zor olsa gerek)
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (28-04-2017 Saat 09:53 ) değiştirilmiştir.

5. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (28-04-2017),SERKAN ERTAN (29-04-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bu iş için çocuğu kendinize bağlamanıza yarayan çeşitli bağlantı aparatları var. Bu tarz ürünler ile neden olmasın.

Çocuk için artçı Motosiklet koltuğu

Bu favorim.

Tabi ki Sonay.ın dediği etkenleri de göz önünde bulundurmak lazım.

(Bende şimdilik beklemedeyim)

7. volkan keskin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

SERKAN ERTAN (29-04-2017),Uğur Özbay (03-07-2017)

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Profilinizde Üye fotoğrafı (Avatar) olarak
    yüzünüzün görüneceği bir portre fotoğraf kullanmanız forum kuralımızdır.
    Bu işlemi
    Üye Kontrol Panelinden girip ==> AVATARINI DEĞİŞTİR bölümünden eklemelisiniz.
    Bu kurala uymadığınız takdirde uyarılacaksınız onun için özen gösteriniz.

Örnek benim ki gibi..

Lütfen mesajı dikkatli okuyup uygulayınız.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.....

Üyeliğinizin askıya alınmaması için bu uyarıyı dikkate alınız...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Cocugu motora ya da size baglayan bir mekanizmanin guvenli olmayacagini dusunuyorum. Ote yandan cocuklar icin belli bir yas olmamasina ragmen motosiklet uzerinde kendine hakim olacak, motosiklete ve size uyum saglayacak, komutlari yerine getirecek, tehlikeleri az bucuk ongorebilecek fiziksel ve zihinsel yetkinlige ulasmis olmasi sart.

Bir de tabiki her turden koruma ekipmaninin tam olmasi gerekiyor.

Bir de en azindan Arka peglere basabiliyor olmasini isterdim sanirim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. ahmet gül güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (28-04-2017),Çağın Sarılar (28-04-2017),Onur Battal (28-04-2017),SERKAN ERTAN (29-04-2017),SONAY YÜKSEL (28-04-2017)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cocugu motora ya da size baglayan bir mekanizmanin guvenli olmayacagini dusunuyorum. Ote yandan cocuklar icin belli bir yas olmamasina ragmen motosiklet uzerinde kendine hakim olacak, motosiklete ve size uyum saglayacak, komutlari yerine getirecek, tehlikeleri az bucuk ongorebilecek fiziksel ve zihinsel yetkinlige ulasmis olmasi sart.

Bir de tabiki her turden koruma ekipmaninin tam olmasi gerekiyor.

Bir de en azindan Arka peglere basabiliyor olmasini isterdim sanirim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kesinlikle katılıyorum. Kendine hakim olabilecek yaşa kadar bindirilmemeli diye düşünüyorum. Allah muhafaza uyur, bir yeri kaşınır elini bırakır, şaka olsun diye bacağını kaldırır vs. Senaryolar uzatılabilir.

Cümle çok doğru "motosiklet uzerinde kendine hakim olacak, motosiklete ve size uyum saglayacak, komutlari yerine getirecek, tehlikeleri az bucuk ongorebilecek fiziksel ve zihinsel yetkinlige ulasmis olmasi sart."

12. Çağın Sarılar güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (28-04-2017),cemkucuk (28-04-2017),Serdar ZIMBA (28-04-2017),SERKAN ERTAN (29-04-2017),SONAY YÜKSEL (28-04-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Böyle otopark içinde binmişti yol yapmadık henüz ekipman alıp onuda yapacam kısmet olursa

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KILIBIKRAYDIR

14. cemkucuk güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (28-04-2017),Oktay Oksak (28-04-2017),SERKAN ERTAN (29-04-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Çok güzel bir soru olmuş bu. Muhtemelen de doğru cevabı yok. Herkesin kendine göre bir doğrusu olacaktır. Trafik kanunlarımız 2 teker konusunda son derece başarılı olduğu için bu konuda da her zamanki gibi bir şeyler yazmamış durumda Mesela arabalar için çocuk koltuğu şartı var mesela.

Her neyse. Çocuğu arkanıza alıp ne yapmak istiyorsun diye sordum önce kendime. Alıp da şehirlerarası yollarda süreceksem çocuğumun önce buna uyumlu olması lazım. Uzun yolda arabada bile ya uyuyarak ya da tablete bakarak yol alan bir neslin önce uzun yol kavramını bir anlaması sonra artçı olması gerekir.

Peki dedim o zaman şöyle kısa bir şehir turu atmak. Vallaha niye olmasın. Ben böyle küçük kardeşimle sürerdim. Ben 16 yaşlarında kardeşim de 3-4 yaşlarındaydı. Depo üstünde önüme alırdım onu(hani sonay abinin dediği o 3 kişilik sürüşleri de yapmışlığım var ). Motosikletin gidon ortasında demir vardı onu tutardı böylece rüzgarı hisseder tadını çıkarır ve motosikletin gidon harektlerini benimserdi. Zaten bir süre sonra test etmek için gazı ve gidonu tamamen ona vermiştim ve gaz hakimiyeti iyiydi. Tabi bu arada kardeşimin 2 tekerlekli bisikleti vardı ve sürebiliyordu. Şimdi burada demek istediğim çocuklarımızın öğrenme yeteneklerini lütfen hiç es geçmeyin. Siz (biz) dinozorlar gibi değiller çok hızlı öğrenebiliyorlar ve artçı olarak motosiklete de çok hızlı adapte olurlar. İşin bu boyutuda bence sorun yok. Yani 4 yşaında bir çocuk çok rahat artçı olarak eğitilir. Ben sürücü yaptım diyorum

Şimdi gelelim öbür boyuta. Hala söylerim. En zevkli sürüşlerim gençliğimde kask bile olmadan yaptığım sürüşler. Peki hepiniz ne diyor şimdi olmaz öyle şey nerede güvenlik falan filan.... Kusura bakmayın. Güvenlik kaza yaparsanız durumu içindir. Kaza yapmayın kardeşim... Şimdi de bana garantisi mi var diyeceksiniz değil mi? Hah işte şimdi varmak istediğim yerdesiniz. Koruma ekipmanlarının test hızlarına ve sonuçalarına bir bakın. Bakınca şunu göreceksiniz ki... o ekipmanlar bir dokunulmazlık zırhı değil. Sadece hasar alma olsılığı düşürücü. Peki sormak isterim binde bir ihtimal dahilinde bile olsa kendi evladınıza o yaralanma riskini aldırabilir misiniz?

İşte esas mesele burada.... Bu yüzden bu sorunun doğru diye bir cevabı yok.

16. HakanVelioglu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (28-04-2017),Bora Karayel (28-04-2017),cemkucuk (28-04-2017),Oktay Oksak (28-04-2017),SERKAN ERTAN (29-04-2017),SONAY YÜKSEL (28-04-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Serkan, ben gecen sene Buse'yi alemdag'a kadar goturup getirdim. Canta bagladigim kayislardan kendime kemer yaptim bana tutunabilmesi icin. O sekilde gittik. Yalniz tumseklerden gecerken herzamanki gibi surdugumde, arkamda gereginden fazla zipladigini fark ettim. Yukardaki volkanin mesajinda fotografta gorunen ve genelde bisikletlerde kullanilan cocuk koltuklarinin faydadan cok zarar verecegine inaniyorum. Cunku goderken iyi de, Allah korusun devirirsen, cocugun bagli olmasi en kotu senaryo olacaktir. Sonucta arkasini destekleyip kaymasini engelleyecek bir canta o acidan yeterli olacaktir. Ama yastan ziyade ayaklarin peglere duzgun bastigindan emin olmak lazim. Ve son olarak Ege standart bir erkek cocuk olarak olmasi gerektigi gibi hareketli. Yani belirli bir sure oturduktan sonra sikilmaya baslayip, ekrana bakmaya, omzunun ustunden bakmaya, saga sola egilmeye baslayacaktir. Tabi uyuma ihtimali de var. Yani bence biraz erken bizimkiler icin.cok kisa mesafede olabilir ama kampa gidelim dersen, ben Buse'yi arkamda getirmem simdilik
    Vasıfsız Endurocu

18. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SERKAN ERTAN (29-04-2017)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu