Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart CRF1000L Africa Twin'in 1 yıl sonraki genel durumu

Yeni gelen CRF1000L'nin doğar doğmaz adı Africa Twin kondu da efsane olan Africa Twin ismine layık olması için rüştünü önce ispat etmesi gerekir. Bunun içinde yıllara ve binlerce kilometrelere ihtiyacı var

Bu noktada da en önemli konu dayanıklılık ve sağlamlık konuları. Bir çok kişinin yıllarca, binlerce km sürmesi ve sonrasında bir bilgi birikimi oluşturması gerekir. Daha motosiklet çıkalı 1 yıl oldu ve henüz erken ama bir nabız yoklaması yapmak istedim. Var mı kronik sorunu? Mekanik anlamda nedir zayıf yanları?

Mesela harbi Africa Twinlerin (XRV750) 2 adet zayıf karnı vardır. Biri benzin pompası diğer de konjüktör. Her ikisinin de uzun yolda arıza yapması durumuna karşı çaresi vardır yolda bırakmaz. Yani motosiklet çekici sırtına atlamadan, sizi sırtına alır ve en yakın medeniyete ağır aksak ulaştırır demek istedim. Zaten bir motosiklet bunu yapacak sağlamlıkta olmalı ki "efsane" kelimesini kazansın.

Neyse gelelim esas soruya. Sayın CRF1000L (Özellikle Africa Twin yazmıyorum ) kullanıcıları yurt dışı yurt içi forumlarda da bildiğiniz gördüğünüz var mı bu motosikletin de yumuşak karınları. Nelerdir, neler değildir??

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

merak ve ilgi ile takipteyim.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

22,000 oldum, bende bir uzun yazı yazıp anlatmak niyetindeyim vakit bulursam ama kısaca genel gidişe hiç bir negatif etkisi olmayan ekran seçenek değiştirme düğmesi dışında onuda çevremde 3 kişi garantiden değiştirdi kronik olabilecek ben birşey duymadım,
    dediğin gibi hala taze bir motor ve bir yıl sonra 2500 km lerde satışta olanlar var çoğu hevesle alıp sahip oldu ama pek kullanmıyor gibi.
    Forumda zahmet edip yazan çizenler içinde Ben, Sonay ve artık Forum da aramızda olmayan Erdim var bu km lere ulaşan benim bildiğim ve görülen ciddi bir problem yok hala,parça fiyatları hariç ki onunda seçenekleri piyasada oluşmaya başladı.
    Genel görüşüm bu başlık tarihin tozlu sayfalarında çok uzun bir süre kaybolup gider.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (09-05-2017 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

4. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (09-05-2017),Erdi Şenkaya (10-05-2017),Serdar ZIMBA (10-05-2017),SONAY YÜKSEL (17-05-2017)

Isim
    ...

Gürol abi haklı olabilirsin. Şu an hala taze ama bir zemin yoklaması bu.

Yanlışım yoksa kronik olam bir düğme arızası var sanırım. Sonuçta 3 kişide 1 yılda çıktıysa bu bir arıza. Önemli olması değil aradığım önemli önemsiz zayıf yerleri.

Bir de sende yazmışsın abi. Çok fazla satılık ilanı var. Bunu da aklım çözemedi. Yeni geldi daha 1 yıl oldu km yapmadan satan bunca insanı görmek beni de bayağı düşündürüyor.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Motor havalı olduğunda param seni nereye vereyim düşüncesindekilerinde hedefi oluyor Hakan,20-25 bine gelen GS ini km çok oldu diyerek satanlarla hepsi aynı kategoride bence,
    Aaaa Africa Twin çıkıyormuş zaten bende bakınıyordum diyerek afra tafrasına alıp aslında motora binmeyen,binenlerinde bir kısmının yaz motorcuları oldukları biniciler senin kafanı karıştırmasın,Türkiyede Fiyatına göre verdiklerinin içinde bence en alınabilir motordur kendileri.
    Birde benim gözlemime göre 20-25,000 lerden sonra bu motor Motosiklet kıvamına geliyor.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

7. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (10-05-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Henüz 3000 km yi yeni geçtim ,doğal olarak benim tecrübe paylaşımım başlık için yeterli gelmeyecektir ama "Africa Twin" adının verilmesini ben Honda 'nın bir satış pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum onun dışın da kullanım olarak kalitesini yıllar içerisin de göreceğiz, takip ettiğim kadarı ile dahil olduğum gruplardan jant tellerin de oluşan korozyon (Honda yıkama /kullanım hatası diyor) ve set düğmesinin garantiden değişimi var. Bunların dışın da bir yada iki kişi de amortisör keçesi yağ kaçırmış yine garantiden değişim olmuştu. Bir de düşük hızlarda ön tekerden balata sesi geliyormuş tabii sayı çok az olduğu için bunlar münferit kabul edilebilir. Benim olumsuz gördüğüm orijinal orta sehpanın kasis ve tümsek geçişlerin de ses yapması , yan çanta varken orta sehpaya zor alınması ,selektör ,korna ve sinyal düğmelerinin alışılmışın dışın da yerler de olması ,peglerin ve depo kapasitesinin küçük olması. Bunların dışın da ben egzoz sesini özellikle kompresör sesini,tasarımını ,duruşunu, yüksek sürüş pozisyonunu,hem yola hem araziye uygun oluşunu, 2.ve 5.vites aralığında ki gaz tepkimelerini çok seviyorum. A.T. ' ımla uzun km ler yaptıktan sonra ekstra yorumlarımı yine yazarım. Şimdilik sözü daha uzun km yapan forumdaşlara bırakıyorum.

9. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (10-05-2017),HakanVelioglu (10-05-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Hakan üzerinde bunca elektronik ıvır zıvır olan güncel enduro/touring motosikletlerin hele cvt şanzımanların filan senin anladığın manada efsane olması yolda tamir edilmesi yola devam edilmesi zaten mümkün değil.

O dönem ne yazık ki Hondanın kl 650/ at 750/ yamaha, kawasaki ve suzukinin efsane 400/600/750 makineleri bmw nin airhead leri ile sona erdi. Ben Hasan Yapıcı ağabaeyin taa afganistana neden KLR 650 ile gittiğini / alman italyan motorcuların africadan asyada neden 20 yaşında bmw ler japonlar crf 250 liler gittiiğini şimdi şimdi anlamaya başlıyorum.

CRF 1000 e gelirsek; fayda/maliyet oranı en yüksek enduro/touring motosiklet şu anda. Fiyatı/servis/yedek parça/aksesuar/2. el vs. total bir değerlendirme yapıldığında gerçekten rakibi yok.

11. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (11-05-2017),Gürol Kıvırcık (10-05-2017)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Hakan Hocam merak ettim.Ben eski teknolojileri sevdiğim için TA ve AT 750 ilgi alanım.Konuyla pek alakası yok ama konjektör ve pompa için ne gibi geçici çözümler var.Gerçi TA da kronik bir sorundan bahsedilmiyor ama neticede ondada konjektör var ne olur ne olmaz elektronik devre sonuç da çözüm yolların aklımda bulunsun.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    ...

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Hocam merak ettim.Ben eski teknolojileri sevdiğim için TA ve AT 750 ilgi alanım.Konuyla pek alakası yok ama konjektör ve pompa için ne gibi geçici çözümler var.Gerçi TA da kronik bir sorundan bahsedilmiyor ama neticede ondada konjektör var ne olur ne olmaz elektronik devre sonuç da çözüm yolların aklımda bulunsun.
    Benzin pompası noktasında depoyu yarının altına indirmediğin sürece benzin pompasını bypas geçebiliyorsun. Taktik bu. Öte yandan çakmak boyutunda bir tamir kiti var benzin pompasının mekanik aksamı için. Onu da avadanlığına attım motosikletin.

Konjüktör için aslında pratiğim yok. Benim motosikletin ustası çok eski bir AT'çı, onun söylediği konjüktörü pas geçecek bir kablo bağlama düzeni varmış. Yolda konjüktör sebebi ile çaresiz kalırsan beni ara demişti Nasıl yapılırı bimiyorum ama kimi arayacağımı biliyorum. Konjüktör arızası malum aküyü motosikletin şarz edememesi sonucu elektriksiz kalması anlamına geliyor. Akü gerilimini gösteren dijital bir voltmetre bağlamak da arızayı olmadan görmenizi sağlayabilir aklınızda olsun.

Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Arkadaslar, Gurol Abi' nin soyledigi 1 yılda 2500 km yapabilen ve sonra satan kisi benim... Sunu soyleyeyim, benim satıs nedenim motorun kendisiyle ilgili degil, bu nedenle kafalarda bir kusku olusturmasını istemem.. Yoksa cok daha fazla km yapan arkadaslar daha cok problem yasarlardı.. Benim motorum AT DCT Tricolor du ve asfaltta da hafif arazide de cok memnun kaldım.. Bugun tekrar bu butcelerle motor alacak olsam muhtemelen yine bir Tricolor bulur alırdım..

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu