Yeni gelen CRF1000L'nin doğar doğmaz adı Africa Twin kondu da efsane olan Africa Twin ismine layık olması için rüştünü önce ispat etmesi gerekir. Bunun içinde yıllara ve binlerce kilometrelere ihtiyacı var

Bu noktada da en önemli konu dayanıklılık ve sağlamlık konuları. Bir çok kişinin yıllarca, binlerce km sürmesi ve sonrasında bir bilgi birikimi oluşturması gerekir. Daha motosiklet çıkalı 1 yıl oldu ve henüz erken ama bir nabız yoklaması yapmak istedim. Var mı kronik sorunu? Mekanik anlamda nedir zayıf yanları?

Mesela harbi Africa Twinlerin (XRV750) 2 adet zayıf karnı vardır. Biri benzin pompası diğer de konjüktör. Her ikisinin de uzun yolda arıza yapması durumuna karşı çaresi vardır yolda bırakmaz. Yani motosiklet çekici sırtına atlamadan, sizi sırtına alır ve en yakın medeniyete ağır aksak ulaştırır demek istedim. Zaten bir motosiklet bunu yapacak sağlamlıkta olmalı ki "efsane" kelimesini kazansın.

Neyse gelelim esas soruya. Sayın CRF1000L (Özellikle Africa Twin yazmıyorum ) kullanıcıları yurt dışı yurt içi forumlarda da bildiğiniz gördüğünüz var mı bu motosikletin de yumuşak karınları. Nelerdir, neler değildir??