Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Sertac Sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, Gurol Abi' nin soyledigi 1 yılda 2500 km yapabilen ve sonra satan kisi benim... Sunu soyleyeyim, benim satıs nedenim motorun kendisiyle ilgili degil, bu nedenle kafalarda bir kusku olusturmasını istemem.. Yoksa cok daha fazla km yapan arkadaslar daha cok problem yasarlardı.. Benim motorum AT DCT Tricolor du ve asfaltta da hafif arazide de cok memnun kaldım.. Bugun tekrar bu butcelerle motor alacak olsam muhtemelen yine bir Tricolor bulur alırdım..
    Sertaç seni kastederek yazmadım yahu,
    İzmir de satıldı,Balıkesir de satıldı,Çorlu da satıldı,Tekirdağ da satıldı bunlar bildiklerim ve hiçbiri 5000 km dahi değildi,şu anda bile 1800 km de 2016 model ilan var
    aman ha yanlış anlaşılmayayım,zira senin satma sebebin yukarıda yazdıklarımdan hiçbiri değil onu biliyorum.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (10-05-2017 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

2. el de satılık motosiklet sayısı kesinlikle bir kriter değil bence...

Birincisi Türkiye de bir kiralama ya da yaygın bir bayi test olanağı BMW dışında yok. İnsanlar çuvalla para verip motosiklet alıyor ve deniyor ne yazık ki... NC 700 ü ve F 800 ü üzerlerine bile binmeden aldım memnum kalmasam 1000 km de ilana çıkmıştı...

İkincisi motosiklet camiası al satçıdır biraz. Km 10.000 geçmeden ve değer kaybına uğramadan bir başka aşk yaşamak oldukça kolay ve eğlenceli bir şey...

Diğer bir husus motosikletin bir ulaşım aracı konseptinden çıkıp/ diğer tüm üretim metaları gibi fetiş bir nesne haline bilerek istenilerek getirilmesi./ ona para saçılması için mantık dışına çıkılması ve arzu nesnesi olması gerekiyor çünkü.

Bir avukat arkadaşım Harley Owners Group'un bir toplantısına katılmış... Ortam güzel, deri ceketler, muhabbet, pat çat patırdayan egzoslar hava civa binbeşyüz. Tabi mali sıkıntısı da olmadığından soluğu bayide almış ve sportster iron 883 almış, bayi sağolsun üzerine bir 5-10 bin daha dayayıp harleyini kişiselleştirmiş benim eğitim aşamasında haberim oldu. mont kask new balance ayakkabı ve gaz hassasiyeti öğrenilsin diye eldivensiz filan muhteşem bir eğitim süreci !!!! Sonrasında eve sığmayan bir eşya yığını/abi çok bunaltıyor kıyafetler/ eşyalar için çanta mı gerekiyordu ? ( yok yurtiçi kargo ile gönder sen bodruma ) bir türlü gidilemeyen toplantılar ve üçünçü ayın sonunda motosiklet sahibinden.com çok temiz 800 km diye ilanda ... Geçen yılda bisikletten başka iki tekerli bir araç kullanmamış bir başka arkadaşım epey borusana gitti geldi 1200 gs için zorla vazgeçirdik.

3. omercem güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (11-05-2017),ahmet f senel (11-05-2017),Alp Teker (11-05-2017),Berkay İnal (11-05-2017),Bora Karayel (11-05-2017),cemkucuk (11-05-2017),Deniz Kupeli (11-05-2017),HakanVelioglu (11-05-2017),SONAY YÜKSEL (17-05-2017)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. el de satılık motosiklet sayısı kesinlikle bir kriter değil bence...

Birincisi Türkiye de bir kiralama ya da yaygın bir bayi test olanağı BMW dışında yok. İnsanlar çuvalla para verip motosiklet alıyor ve deniyor ne yazık ki... NC 700 ü ve F 800 ü üzerlerine bile binmeden aldım memnum kalmasam 1000 km de ilana çıkmıştı...

İkincisi motosiklet camiası al satçıdır biraz. Km 10.000 geçmeden ve değer kaybına uğramadan bir başka aşk yaşamak oldukça kolay ve eğlenceli bir şey...

Diğer bir husus motosikletin bir ulaşım aracı konseptinden çıkıp/ diğer tüm üretim metaları gibi fetiş bir nesne haline bilerek istenilerek getirilmesi./ ona para saçılması için mantık dışına çıkılması ve arzu nesnesi olması gerekiyor çünkü.

Bir avukat arkadaşım Harley Owners Group'un bir toplantısına katılmış... Ortam güzel, deri ceketler, muhabbet, pat çat patırdayan egzoslar hava civa binbeşyüz. Tabi mali sıkıntısı da olmadığından soluğu bayide almış ve sportster iron 883 almış, bayi sağolsun üzerine bir 5-10 bin daha dayayıp harleyini kişiselleştirmiş benim eğitim aşamasında haberim oldu. mont kask new balance ayakkabı ve gaz hassasiyeti öğrenilsin diye eldivensiz filan muhteşem bir eğitim süreci !!!! Sonrasında eve sığmayan bir eşya yığını/abi çok bunaltıyor kıyafetler/ eşyalar için çanta mı gerekiyordu ? ( yok yurtiçi kargo ile gönder sen bodruma ) bir türlü gidilemeyen toplantılar ve üçünçü ayın sonunda motosiklet sahibinden.com çok temiz 800 km diye ilanda ... Geçen yılda bisikletten başka iki tekerli bir araç kullanmamış bir başka arkadaşım epey borusana gitti geldi 1200 gs için zorla vazgeçirdik.
    Güzel bir durum analizi.
    İçimizde dinmeyen çocukluk ve rüyalar.
    Yeniyi deneme hissi ve sahip olma güdüsü.
    Tatmin olamayan nefsi teskin etme arayışları.
    Birleşince ortaya çıkan al ve sat durumu.

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Aynen, Ömer abi güzel dile getirmiş. Zaman zaman çoğumuzun yaşadığı bir durum. Bu arada hafta sonu hondanın test sürüş günleri var bilginize. baya da bir motor seçeneği var.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

..... ve gaz hassasiyeti öğrenilsin diye eldivensiz filan muhteşem bir eğitim süreci !!!! ...
    Cidden var mı ki yararı, yani kendilerince bir bilimsel açıklama ?

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Hakan üzerinde bunca elektronik ıvır zıvır olan güncel enduro/touring motosikletlerin hele cvt şanzımanların filan senin anladığın manada efsane olması yolda tamir edilmesi yola devam edilmesi zaten mümkün değil.

O dönem ne yazık ki Hondanın kl 650/ at 750/ yamaha, kawasaki ve suzukinin efsane 400/600/750 makineleri bmw nin airhead leri ile sona erdi. Ben Hasan Yapıcı ağabaeyin taa afganistana neden KLR 650 ile gittiğini / alman italyan motorcuların africadan asyada neden 20 yaşında bmw ler japonlar crf 250 liler gittiiğini şimdi şimdi anlamaya başlıyorum.
    Var aslinda ama maalesef Turkiye'ye girmiyor...

DR650

http://www.suzukicycles.com/Product%...17/DR650S.aspx

DRZ400

http://www.suzukicycles.com/Product%...7/DRZ400S.aspx

XR650L

http://powersports.honda.com/2017/xr650l/offroad.aspx

Dunya turuna ciksam bunlardan 1 tanesini alirdim, WR'im olmasa tabi. Ara sira sahibinden'e bakiyom DR'lere belki param yetsede alirim bi tane diye.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Arkadaşlar laf lafı açıyor seviyoruz da sormayı ve cevaplamayı ama konudan çıkınca güzel olmuyor.
    Ne güzel olmuyor??? Muhabbet mi? Haşaaa yok öyle bir şey. Zaman sonra google da bir arama yapıp bu başlığı bulan konu başlığı ile ilişkili yazılar görmek istiyor ama konu dağılınca okuyan için faydasız bir ortam oluyor. Serdar abi aç farklı bir konu başlığı bu forumu referans et de tadından yenmesin bu muhabbet benim de yazacaklarım var çünkü ama kendimle çelişmiyim şimdi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Haklısın Hakan,kusuruma bakma, lafı lafı açıyor toparlaman iyi oldu,ilgili konuyu açıyorum hemen ,yorumlarını bekliyorum.

10. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (12-05-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var aslinda ama maalesef Turkiye'ye girmiyor...

DR650

http://www.suzukicycles.com/Product%...17/DR650S.aspx

DRZ400

http://www.suzukicycles.com/Product%...7/DRZ400S.aspx

XR650L

http://powersports.honda.com/2017/xr650l/offroad.aspx

Dunya turuna ciksam bunlardan 1 tanesini alirdim, WR'im olmasa tabi. Ara sira sahibinden'e bakiyom DR'lere belki param yetsede alirim bi tane diye.
    Evet Türkiyeye değil Emisyon kurallarından dolayı tüm Avrupaya giremiyor. Amerikada Japonya da cayır cayır biniyor insanlar. Bir ara özel ithalatı düşündüm, olmuyormuş.. XR650 ve Kawasaki KLR 650 rüyalarıma giriyordu . sonra parça parça gemiyle getirtip ruhsat mı uydursam dedim, başımıza iş alırız meslekten oluruz diye vazgeçtim. fanteziler çok yani...

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

https://www.youtube.com/watch?v=-xu176gB9Lc

1988 model Africa Twin ile 2017 model CRF 1000 L (Africa Twin) karşılaştırması. Daha biraz önce yayınlandı.

13. Haluk Çakır, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abdullah KAYAALP (11-05-2017)

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu