Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sertaç seni kastederek yazmadım yahu,
    İzmir de satıldı,Balıkesir de satıldı,Çorlu da satıldı,Tekirdağ da satıldı bunlar bildiklerim ve hiçbiri 5000 km dahi değildi,şu anda bile 1800 km de 2016 model ilan var
    aman ha yanlış anlaşılmayayım,zira senin satma sebebin yukarıda yazdıklarımdan hiçbiri değil onu biliyorum.
    Gurol Abi, hani benim durum tanıma uygun oldugu icin acıklayayım demistim, eyvallah.. Ozet olarak sunu tekrar edeyim, eger tekrar motosiklet alacak olursam, yine AT almak isterim cunku AT ile cok rahat ettim ve cok iyi anılarla ayrıldım.. Bir kullanıcı olarak, arkadasların akıllarında bunun kalmasını isterim..

2. Sertac Sen güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (16-05-2017),SONAY YÜKSEL (17-05-2017)

Enduroist Üye Güney Biçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güney Biçer
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Güzel bir konu olmuş.
    Nette araştırırken ekşide şöyle birşey okudum;
    " motoru satın alalı 4 ay olmuştur belki şase üzerinden ve şase kaynak yerlerinde paslanmalar başladı. ktm servisinde çalışan bir arkadaşım bunun sıkıntılı bir konu olduğunu pasın ilerleyeceğini söyledi. kaynak yerlerinde olması ayrı bir sıkıntı. 3-4 ay içinde bir motorun şasesi nasıl paslandırılabilir bilmiyorum. (honda beni suçladı) motoru yıkama sayım 10'u geçmemiştir ve kendime ait garajda hep kendim yıkadım. "

Bu konu bence hayli ciddi bir sorun. Belki de kötü şans durumu?

Yazının kalanında da pek çok sorundan bahsetmiş.
    Link;
    https://eksisozluk.com/entry/62211796

Uzun dönem kullanıcıları deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye engintuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin tuna
    Motosiklet
    Africa twin crf1000 dct
    Marka
    Honda

1yılı aşkın bir süredir africa twin dct kullanıyorum. Bahsettiğiniz paslanma olayı benim africada yada gördüğüm hiç bir africada şahit olmadım ve motorda en ufak bir sorun dahi çıkmadı km de 12500km oldu bu arada. O bahsi geçen paslanma bana göre yıkamada kullanılan kimyasallarla alakalıdır diye düşünüyorum. Ve bu yazıyı yazarken africayı ne kadar sevdiğimin farkına yeniden vardım satıştanda kaldırdım.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Yazıda söylenen hiç bir problemi yaşamadım 23,000 km oldum deseki jant tellerinde korozyonumsular oluyor bir iki yazıda rastladım ama bu arkadaşın bahsettiği problemleri yaşamadım da duymadım da,yazı bana biraz zorlanarak uydurma geldi doğrusu,öyleya bir kişi motorunda 10 problem yaşıyor 10 kişide o problemlerin bir tanesi bile yok yazının altında başka ekleme falan da yok,tek başına almış sazı eline tıngırdatıyor.
    Velhasıl Africa iyidir,ne yazılımla güç eklenip 800 lük diye satılan motorlara nede 6 ayda bir yazılım yenilenmesi isteyen motorlara benzer,paslansa da şasisi kırılmaz.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Walla ben talip oldum.
    Hala satmaya kararlıysa en uygun fiyata ben alıp bakayım durumuna.

Paslanma...vs gibi bir durum varsa, özellikle şase üzerinde, Honda bu konunun çaresine bakmakla yükümlü (belli bir süre paslanmazlık garantisi altındadır)
    Diğer sorunlarsa Gürol abinin de dediği gibi "biraz zorlanarak uydurma geldi doğrusu" diye düşünüyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

CRF1000 kadife gibi bir motor. İlk gelen motorlardan birini aldım dünyada da çok yeni idi ve bir hayli endişeli idim . (Ilk cikan motorlarda arızaları görürler recall'lar olur vs). Hele DCT almayı hiç düşünmedim. Ama advrider'daki 100'lerce sayfa yazıyı okudum ciddi hicbir hata sikayet yok. 18.000 km'ye geldim. Klasik jant tellerinin koroze olması , set düğmesindeki tutukluk bende de var. Bende ayrıca sol amortisor kecesi patladı. Garantiden değişti ama kendi kendime şu notu aldım eğer bir gün dünya gezisi yaparsam kesinlikle upsidedown amortisorlu motorla yapmayacagim. Keisnlikle klasik amortisorlu motorla yapacagim. Sebebi de keçe patlayınca yağ diks'leri berbat ediyor (Evet doğrusu diks , disk diyenlere kanmayın siz) . Ben de feirbotta gördüm sızıntıyı eve gel servise git 300-500 km yağlı diks'lerle yol yaptım. Dedim ki yaa simdi moğolistanda olsa idim .....
    Şikayetçi olduğum şeylerden biri arka maşada kasislerden geçerken bazen zincir şaklaması oluyor. Bu alışık olduğum bişey diil....
    Yine şikayetim fren balataları bana korkunç pahalı geldi 230 küsür lira arka balata önler de 2x250 civarı bisey. Daha evvel hayatımda hiç bu kadar para vermemiştim bir balataya. Öğrendim ki topkapıda balata çakanlar varmış. Bundan sonra kusur bakmasın Honda çaktırıcam 50 liraya.
    Bir de öğrendim ki hava filtesi 24.000 km'de değişiyor. (Ne güzel dimi... ama dur hemen sevinme) Capon buna 2 tan hava filtresi koymus. Ön kafa ve depo sağ sol grenajını komple söküyor (MUŞSUN) sağ ve solda tanesi takriben 250 liradan 2 filtre toplam 450-500 gayme. Tabi bir de sök tak parası almadan bırakmaz herhalde servis. Çünkü bildiğiniz gibi bunun kafa ve depo grenajlarıını sökmek hakkaten ölüm. Koruma demirlerini bile sökmek gerekiyor. Kara kara düşünüyorum ne yapıcam diye. Basit her tarafı sökülüp takılabilen herşeyi el altında eski tip motorları çok özlüyorum.....
    Yine aklım geldi memnun olmadığım bir diğer yönü de elcik korumalar. Hayatımda bu kadar kalitesiz ilk düşmede kırılmak üzere özel mühendisliki çalışılmış bir elcik koruma görmedim. Sağa yatınca çıt sola yatınca çıt 2 düşmede 2 side kırıldı.
    Ön farının çok pahalı olduğu söyleniyor ama şehir efsanesi herhalde. (Bu arada bu kadar güzel bir far ben ömrü hayatımda görmedim duymadım)
    Peg'lerini de sevmiyorum CRF250'ye taktıklarınndan neden takmıyorsun kardeşim.. Şöyle güzel geniş...
    Bi de hata değil de eksikliğini çektiğim bir husus şunu deposunu 20-21 lt yapsa idiler...
    Konu Bülent Berksan tarafından (03-09-2017 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

8. Bülent Berksan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (04-09-2017),Enver kutlu (03-09-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Farların 7 bin küsur lira olduğu doğru. Şehir efsanesi değil yani. Honda "bu kadar ucuza böyle güzel bir motor satıyoruz, bir yerdende para kazanalım diyormuş"..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

https://www.bike-parts-honda.com/pie...000+WHITE.html
    Ülkemizde hakkaten 7 bin lira ise motorlarımızı çift zincirle bağlamamız lazım.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı bberksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.bike-parts-honda.com/pie...000+WHITE.html
    Ülkemizde hakkaten 7 bin lira ise motorlarımızı çift zincirle bağlamamız lazım.
    Bence farlara çelik telli file alıp kilitleyin .

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Honda servisleri yolsuz kalırsa kesin ellerine taş alıp Afrika avına çıkar.

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu