Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Sonra anneme sürpriz yaptık ve evde yemeğimizi yiyip bu sefer de yat limanı tarafına, İskele mahallesine gidip deniz kenarı bir çay bahçesinde kumların üstündeki bir masada denize birkaç metre mesafede çayımızı içtik. Sessizlik çok güzel geldi. Sonra eve döndük ve biraz daha sohbet muhabbeti takiben yattık kalktık ve sabah da süper bir kahvaltıdan sonra rotamızı Bozcaada olarak belirleyip, saat 12:00 vapuruna yetişmek üzere saat 09:30 gibi evden çıktık. Normalde Edremit – Ayvacık – Ezine – Geyikli olan 130 km ve 2 saat civarındaki rotayı da motorla gidiyoruz ya, biraz esnettim tabii ki. Burhaniye'den standart yolu kullanmak yerine yol ve kanalizasyon çalışmaları yüzünden araç trafiğine kapalı durumda olan sahil yolundan gittik. Peki bu yolun kapalı olduğunu biliyor muydum? Tabii ki hayır. Bunu farkettiğimde gerisin geri dönüp standart havaalanı - Edremit yolundan mı gittik? Tabii ki hayır. Toz toprak, bariyer, kum yığını falan dinlemeyip engebeleri ve engelleri aşarak Akçay sahil siteleri tarafından Akçay merkezde de bir tur atarak ana yola çıktık. Oradan da Altınoluk Küçükkuyu üzerinden Ayvacık virajlarına tırmanmaya başladık. Bir yandan solumuzda kalan müthiş manzarayı içimize çekerek kamyon trafiğine takılmış araçların bize gıptayla baktıklarını da görerek virajları bitirdik. Benim güzergahı esnetme girişimlerim son buldu mu peki? Tabii ki hayır. Saate baktım ve 12:00 vapurunun kalkışına 1 saat 15 dk falan var. Koştur koştur zaten ucu ucuna yetişeceğiz diye düşündüm ve geri döndüm ve adaşıma da beni takip etmesini söyledim ve biraz once çıktığımız virajları gerisin geriye indik, Edremit körfezi ve Midilli adası manzarasını bu kez sağımıza alarak.

Tabii biraz önce yanlarından geçtiğimiz araçları bu kez karşı istikatten bir kez daha selamladık.

Küçükkuyu girişinde yol sağ tarafa, Assos istikametine döner, vurduk biz de motorları o yola. Zeytinliklerin arasından, bazen sol tarafımız denize sıfır, bazen küçük tesislerle dolu derken Assos oteller bölgesini de geçip Assos’a geldik.

Orada bir dondurma ve fotoğraf molasından sonra yine sahil güzergahını takip ederek Kuruoba – Koyunevi – Gülpınar köyleri üzerinden çok keyifli bir rota çizerek Geyikli’ye vardık. Rotamız üzerinde şöyle manzaralar vardı:

Konu Haluk Çakır tarafından (16-05-2017 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

2. Haluk Çakır güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (17-05-2017),Ali KORKMAZ (30-05-2017)