Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Bu arada pansiyonumuzda wifi ve sıcak su mevcutmuş ama ben gecenin o saatinde tespit edemedim. Pansiyonumuzda tespit ettiğim şey ise geçirmiş olduğum birkaç ameliyattan da hatırladığım üzere ameliyathaneler genelde hastanelerin alt kısmında ve gayet de soğuk oluyorlar ve bizim Elif pansiyonun da herhangi bir ameliyathane ile yarışırcasına çok soğuk olduğuydu. Hem de gecenin o vakti kışlık olmayan ekipmanlarımla kaç saattir yolda olmama rağmen dışarıda o kadar üşümemiştim. Çalışmayan ısıtıcılar da isyan çıkmış da soğutuculağa soyunmuşlar gibi buzz gibiydi. Zaten duş işini o saatte yapmayı düşünmediğimden yine buzz gibi suda elimi yüzümü yıkayıp yol boyunca hiç kullanma ihtiyacı hissetmediğim polarımı giyip yattım. Tabii önce odamda eksik olan sabun, şampuan, tuvalet kağıdı, battaniye, nevresim gibi temel ihtiyaç maddelerini kendim ve adaşım adına temin etmek için bir 20 dk daha harcadıktan sonra. Pansiyonun o saatte denkgeldiğim birkaç diğer misafiri de pek tekin görünmedi bu arada ama neyse detaya girmeyeyim. Bu bol maceralı ve çooook keyifli günümü bu tür dünyevi olayların bozmasına izin vermeyecektim neyse ki. Sabaha kadar(= 3.5 saat) soğuktan kaskatı kesilerek uyuduktan sonra artık çenem zangırdadığı için uyandım Pazar sabah 7’de. Dışarı çıktım ve otelin küçük ama şirin avlusundaki çiçeklerinin kokusu arasında yerleri süpürmekte olan güleryüzlü bir görevliye otelin ne kadar soğuk olduğunu, hatta ben askerde bile hiç bu kadar çok üşümediğimi, üşümekten kaskastı kesildiğimi, mayıs ayında polarla yattığımı falan söyledim yakınarak. Bir de lavabodan akmayan sıcak sudan, daha doğrusu Isparta Sütçüler’den doğup Side Serikten denize dökülen Köprülü Kanyon (Köprüçay nehri) suyu kadar soğuk akan sudan dolayı ellerimin de neredeyse morardığını ekledim. Görevli, “Ciddi misiniz, ben de şimdi denizden geliyorum” diyerek otele 30m kadar ötedeki denizi işaret etti ve sıcak suyun hemen akmadığını, suyu biraz akıtmam gerektiğini belirtti. Bu çözümü gece görevlisi de söylemişti ve zaten üşürken, acaba ısınır mı diyerekten bir türlü ısınmayan buzz gibi soğuk suya hem gece yatmadan önce, hem de sabah kalkınca 10’ar dakika falan elimi soktuğumu da belirttim. Pansiyonun daha üst düzey yetkilisinin birazdan tesiste olacağını ve benim sorunumla daha önce karşılaşmamış olduklarını belirtti. Odama gittim ve suyu biraz daha akıtarak suyun çok ama çok soğuk aktığını bir kez daha tespit ettim. Haklıyım abi. Bizde yalan yok. O sırada Haluk’tan gelen “uyandın mı” mesajı üzerine onun odasına geçtim. Kütük gibi uyumuş o maşallah. Çok da rahat etmiş. Neyse, tam o sırada dışarıdan gelen bir konuşma sesiyle dışarıya yöneldim ve normalde bu tip mekanlarda bir sorun karşısında bir yetkilinin birazdan geleceği yolundaki sözlerin neredeyse hiç gerçekleşmemesi hayat tecrübesini çürütürcesine çok güler yüzlü, olgun bir hamfendiyi gördüm. Kendisi tesisin yetkilisiymiş. Personelle konuşmasına şahit oldum ve sözcük seçimi olsun, ses tonu ve vurguları ve vücut dili olsun, rahmetli Talat Halman ile saatlerce sohbet edebileceği hissiyatı uyandırdı bende. Neyse, kendimi tanıtıp geceki çektiğim ızdıraptan bahsettim. Benimle de aynı şekilde çok nazik bir şekilde konuştu ve hemen odama gelip durum tespiti yapmak istedi. Bir yandan da gece şehirde bir patlama olduğunu ve bunu beklemediklerini ekledi. Bu sefer hazırlıklıydım tabii ve hiç afallamadım.

2. Haluk Çakır, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet korkmaz (17-05-2017)