Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart Bugün Yaşanan Polis Kovalamacası

Arkadaşlar bugün gördüğüm bir olayı sizinle paylaşıyorum ki bu konuda herkesin dikkatli olması ve polislere yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum.

Bugün akşam gelirken mecidiyeköy den 1. köprü yoluna bağlandım o sırada orta şeride doğru arabaların arasına bir tane plakası kapalı üzerinde 2 kişi olan cbf150 girdi,dikkatimi çekti. İleride Zincirlikuyu Metrobüs'ün orada motosikletli polisler kontrol yapıyordu neyseki orta şeritte gelen motosikleti uzaktan gördüler, ben sağdan emniyet şeridinden bastırdım gittim. Köprü üstünde önce CBF sonra polisler sirenle yanımdan geçti. Gişeleri geçince bende yapıştırdım arkadan 2 polis gişelerden sonra durdurmaya çalıştı herifler durmadı motora tekme falan attı polis ama motorun arkası attı adamlar düşmedi. Bende bu sırada arkada meraklı tipleri uzak tuttum herşey önümde olurken Altunizadeyi geçtik ben Şile ye dönmedim devam ettim acıbadem de bir motorlu polis daha geldi geçti beni. Arkadan gelen Polis çamlıca da havaya ateş açtı ataşehir sapağına girerken diğerleri de silah hazırlamaya başladılar herifler gene durmadı.
    Ataşehir sapağından girdiler ben de peşlerinde tabi Neyse MR Square'ın orada yeni sapak yapmışlar Göztepe Soyak tarafına girdiler ben ve bir polis giremedik solda idik çünkü.

Neyse polis aralarda durdurmuştur illaki videosu da bende yok ama telefonla çeken bir passat vardı yakında internete düşer.

Plakası kapalı olan motosiklet kullanmayın ve kapatanları bence polise bildirin lütfen. Bu adamlar sadece motosiklet hırsızı değildi muhtemelen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Arif Oral Unal güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (16-05-2017),ersel şenkaya (17-05-2017),Gürol Kıvırcık (17-05-2017),Recep Alışkan (16-05-2017),Serdar ZIMBA (17-05-2017),SONAY YÜKSEL (17-05-2017)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün gördüğüm bir olayı sizinle paylaşıyorum ki bu konuda herkesin dikkatli olması ve polislere yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum.

Bugün akşam gelirken mecidiyeköy den 1. köprü yoluna bağlandım o sırada orta şeride doğru arabaların arasına bir tane plakası kapalı üzerinde 2 kişi olan cbf150 girdi,dikkatimi çekti. İleride Zincirlikuyu Metrobüs'ün orada motosikletli polisler kontrol yapıyordu neyseki orta şeritte gelen motosikleti uzaktan gördüler, ben sağdan emniyet şeridinden bastırdım gittim. Köprü üstünde önce CBF sonra polisler sirenle yanımdan geçti. Gişeleri geçince bende yapıştırdım arkadan 2 polis gişelerden sonra durdurmaya çalıştı herifler durmadı motora tekme falan attı polis ama motorun arkası attı adamlar düşmedi. Bende bu sırada arkada meraklı tipleri uzak tuttum herşey önümde olurken Altunizadeyi geçtik ben Şile ye dönmedim devam ettim acıbadem de bir motorlu polis daha geldi geçti beni. Arkadan gelen Polis çamlıca da havaya ateş açtı ataşehir sapağına girerken diğerleri de silah hazırlamaya başladılar herifler gene durmadı.
    Ataşehir sapağından girdiler ben de peşlerinde tabi Neyse MR Square'ın orada yeni sapak yapmışlar Göztepe Soyak tarafına girdiler ben ve bir polis giremedik solda idik çünkü.

Neyse polis aralarda durdurmuştur illaki videosu da bende yok ama telefonla çeken bir passat vardı yakında internete düşer.

Plakası kapalı olan motosiklet kullanmayın ve kapatanları bence polise bildirin lütfen. Bu adamlar sadece motosiklet hırsızı değildi muhtemelen.

Plakası olmayanları ben hep potasiyel suç işleme makinası olarak görüyorum. E bunu benim gibi polis de düşünmüş ki peşine takılmış.Döt korkusu olmasa neden plakasız ya da plakası kapalı dolaşsın. Ya kapkaçcı ya gaspçıdır onlar.
    Abi eline sağlık uzun uzadıya emek verip yazmışsın.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

4. AHMET GÖKER güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (16-05-2017),serhat_yalçıner (18-05-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Böyle durumlarda uzaktan gözlemlemek lazım.
    Siz olaya dahil olmuşsunuz bir nebze.
    Aman dikkat..

Paylaşım için teşekkürler.
    Video düşer de denk gelirse haber edin lütfen.

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Evet Arif in dediği gibi bırakın plakasız kullanmayı plakaları kapatmayın bile
    Arif dikkat iyiki bir şey olmamış

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Yaw ben 50mt geriden falan seyrettim. Ama özenmedim değil )

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Birde plaka kapalı, plakasız görünce ihbar etmek lazım arkadaşlar

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Sikayet ediyorum, ve etmeye devam edecem...sadece plakasiz motorlar icin de degil bu arada. Ama SIFIR etkisi var kanimca.

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sikayet ediyorum, ve etmeye devam edecem...sadece plakasiz motorlar icin de degil bu arada. Ama SIFIR etkisi var kanimca.
    Deniz bugünkü kovalamacanın bir şikayet sonucu olduğunu düşünüyorum. Ben her gün oradan geçiyorum takip eden polis kasksızdı tanırım görünce kendisine de soracağım sonrasını.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arif Bey öncelikle sizin yaptığınız davranış niyetten amele geçmektir ki ayakta alkışlanılacak bir durum sergilediniz Herkes bu durumdan şikayetçi olur ama herkes sizin gibi harekete geçmez Siz yakalamaya teşebbüs etmediyseniz bile orada olmak sizin tarafınızı gösterir
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

12. Recep Alışkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (17-05-2017),Arif Oral Unal (16-05-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Hahahaha, Arif abi güzel aksiyon olmuştur. İnternete düşerse seni de izleriz.
    Bende bir tane video var öyle. Geçen hafta test sürüşüne Borusan'a giderken, adamın birisi kontrol noktasına yaklaşırken kamyonetinden atlayıp tarlaya tırmandı, ben de polislere işaret ettim, kaleşi eline alan koştu. Dayanamadım geri U çektim, belki o iti yakalanması için araziye far tutarım vs .. düşündüm. Polisler verdi peşine ben de far tuttum araziye ama bir ses çıkmayınca ben de geri döndüm. Dün de CG modeli bir motosiklet üzerinde 2 kişi arka stop lambası yok diye yanaştım ve sağa beklesene dedim, elinde beyaz şeker çuvalına sarılı bir cismi tarlaya fırlattı, ben halbuki lambası patlak ve arkadan görünmüyor diye durdurmak istedim bunlar da benden korkup çuvalı atmışlar kenara,
    Yaşlar 25-30 arası içici(madde) dediğimiz tam pislik tipler. Ne attınız oraya dedim, çöp abi dediler, gelsene bir bakalım dedim, bir baktım ki kocaman pompalı tüfek sonrası malum "çağırın cendermeler gelsin"
    Belki bir cinayete gidiyordu, belki bir pislik yapacaktı, en azından olası bir pisliği önlemiş olduk.
    Riskli olduğu için kimsenin yapmasını tavsiye etmiyorum. Bazen şartlar, anlık kararlar, böyle şeylere zorlayabiliriz. Bu arada bekar olunca çok ötesini düşünmüyor bazen insan. Ölümden öte köy yok.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

14. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

muharremkara (17-05-2017)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu