Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 89 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce daha ilginç bir haber okudum. makamın birisi ile ticaret üniversitesi birlikte cihaz geliştiriyormuş. bütün araçlara takılacakmış. gps ile hızı takip edecekmiş, kazaları bildirecekmiş falan filan. şaka gibi
    O işler öyle basit değil. O gps aynı zamanda konumunu da gösterir, suikast için birebir ;)
    Bürokratlar başta bu işe hayır derler..

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Burokratin arabasina kim takacak onu, sana bana takacaklar. Butun filo araclarina taksalar yeter. Sonra gelsin paralar. Insallah beceremezler, yoksa sonu kötü
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Biraz önce daha ilginç bir haber okudum. makamın birisi ile ticaret üniversitesi birlikte cihaz geliştiriyormuş. bütün araçlara takılacakmış. gps ile hızı takip edecekmiş, kazaları bildirecekmiş falan filan. şaka gibi
    Çoook önceleri okuduğum muadil bir haberdi,
    Avrupa da her yeni araçta fabrika çıkışı bu sistem olacak. Diğer araçlar için de belirli bir süre (5yıl gibi birşey hatırlıyorum) izin tanınacak eklenmesi için.
    ...vs gibi birşeydi.
    O zat-i muhterem de da okumuş demek ki

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Burokratin arabasina kim takacak onu, sana bana takacaklar. Butun filo araclarina taksalar yeter. Sonra gelsin paralar. Insallah beceremezler, yoksa sonu kötü
    Araç takip sistemlerinin bir çoğunda zaten var bu özellikler, güzergah izi, Şuan nerede, günde kaç saat sürmüş ve kaç km yapmış, uzaktan motoru kapatma vs.. hatta bunları istatiksel olarak grafiğini veriyor. Ancak bu bilgilere sadece şirket veya görevli şahıs ulaşıyor. Aslında bu bilgi paylaşılmazsa güzel birşey. Ben motosikletime taktırmayı düşünüyorum. Ancak bilgilere sadece ben ulaşayım isterim. Bu iş mecbura dönerse yer bilgisi ve bu dediğim diğer bilgilere mahkeme kararıyla ulaşılması gerekli, o zaman birşeye benzer Yoksa gereksiz yetkilendirilmiş kişiler önce eşlerini, sevgilisini, arkadaşını, eşini dostunu takip eder, hatta bu iş para karşılığı bile olabilir. Bizim insanımız sever öyle şeyleri. Otoyollarına da sadece o yol arasındaki hız verisini vererek yetki kısıtlaması yapmalı.
    Örneğin yollarda özellikle ilçe giriş ve çıkışlarında tabela altlarında kamera görmüşsünüzdür, bunların bazıları EDS dediğimiz elektronik denetleme sistemi (iki mesafe arasındaki hızı ölçer ve sisteme iletir, onun bazı özellikleri de var, eğer kısa zamanda 2 den fazla geçerse şüpheli kabul ediyor, keşif amaçlı geçen terörist olabilir gibi.. ancak bunu proğramlıyorsunuz vs.. özellikli bir sistem aslında.)
    Diğeri PTS dediğimiz plaka tanımlama sistemi; bu sistem de sadece çalıntı araç, hacizli araç, aranan araç vs.. bunu verir. Gittiği güzergahı verir. Ancak gün içindeki bilgileri verir, geceden sonra bu bilgilere ulaşamazsınız, mahkeme kararı ile bakılır. Yani polis ve jandarma bile buna kısıtlı ulaşıyor. Tıpkı iletişimin tespitinde olduğu gibi.
    Velhasıl bu yeni sisteme de bu çerçeveden bakmamız gerekli ve ona göre bir yetki kısıtı getirilmeli. Yoksa işin içinden çıkılmaz.
    Örneğin: adam trafik kazası geçirdi ve öldü, karakutusunu çıkartıp son hızına bakılır. Buna mahkeme karar verir ve mahkeme yetkisiyle ulaşılır gibi...
    sistemin sinyal alamama durumu gibi traji komik anlar da olabilir mi, adamına göre olabilir. Bana göre çok hassas konu.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

5. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (07-06-2017)

Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı volkan keskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Sanal Haber (mizansen)
    Emniyet Gnl Md Yrd 'nın yaptığı açıklama sonrasında, plakası kapalı motosiklet furyasında inanılmaz bir artış yaşandı.

Gün geçmiyor ki yeni plakasızlar görülmesin..
    Plaka kapama da değil. Hiç plaka yok.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Gps kamunun sadece vatandaslari gozetlemesine yarar. Kaza falan onlemez.

Diger sistem uzerinde calisiliyor. Mesela yakin zamanda iki bmw lokal olarak wifi ya da bluetooth gibi bir iletisim yolu uzerinden bir birini gorup bilgileri paylasip kaza riski varsa uyari veya fren gibi onlemler alacak. Bunu baska firmalarda yapiyor, otonom sistemlerle birlikte gelisir sanirim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Plakayı kapatmaktan daha iyi zaten plakasız gezmek.
    Şöyle ki. Plakayı sökün yanınıza alın örneğin arkadaki çantanın altına koyun. Elinize de böyle bir nevi kırıkmış gibi duran bir vida alın.

Olay şu aracın plakası olup da plaka yerinde takılı değilken gezmenin cezası yiyeceğiniz her türlü cezadan daha ucuz. O cezayı da memur sizi durdurduğunda plaka düştü ahanda vidası diyerek geçmeyi başaranların oranı yüksek. İşte kanunlarımız bu kadar iyi planlanmış. Çevremden bu çakallığı da öğrenmiştim. Çok hayırlı bir çevrem vardır

NOT: Bu arada çok bilindik bir motosiklet mağazasının web sitesi değilde mağazasında gezerken bir de ne göreyim. Bildiğiniz reyonda TeX'in katlanır plaka aparatı satılıyor. İş artık bu boyutlara da gelmiş. Sinir bozucu... Biz kapatmayın diyoruz ve duruşumuz net. Diğer yandan oturmuş bir mağazanın duruşu da bu.

9. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (12-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gps kamunun sadece vatandaslari gozetlemesine yarar. Kaza falan onlemez.

Diger sistem uzerinde calisiliyor. Mesela yakin zamanda iki bmw lokal olarak wifi ya da bluetooth gibi bir iletisim yolu uzerinden bir birini gorup bilgileri paylasip kaza riski varsa uyari veya fren gibi onlemler alacak. Bunu baska firmalarda yapiyor, otonom sistemlerle birlikte gelisir sanirim.

Amac zaten kazayi onlemek degil, oyle diyorlar sadece. Bu sistemle her yerde ceza kesebilecekler ayri sistem kurmadan. Yoksa yol sartlarini zaten google veriyor kismen
    Vasıfsız Endurocu

11. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (10-06-2017)

Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plakayı kapatmaktan daha iyi zaten plakasız gezmek.
    Şöyle ki. Plakayı sökün yanınıza alın örneğin arkadaki çantanın altına koyun. Elinize de böyle bir nevi kırıkmış gibi duran bir vida alın.

Olay şu aracın plakası olup da plaka yerinde takılı değilken gezmenin cezası yiyeceğiniz her türlü cezadan daha ucuz. O cezayı da memur sizi durdurduğunda plaka düştü ahanda vidası diyerek geçmeyi başaranların oranı yüksek. İşte kanunlarımız bu kadar iyi planlanmış. Çevremden bu çakallığı da öğrenmiştim. Çok hayırlı bir çevrem vardır

NOT: Bu arada çok bilindik bir motosiklet mağazasının web sitesi değilde mağazasında gezerken bir de ne göreyim. Bildiğiniz reyonda TeX'in katlanır plaka aparatı satılıyor. İş artık bu boyutlara da gelmiş. Sinir bozucu... Biz kapatmayın diyoruz ve duruşumuz net. Diğer yandan oturmuş bir mağazanın duruşu da bu.
    Desene bize de şart oldu katlanır plakalık (yapmadım yapamam hayır)

13. volkan keskin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (10-06-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı volkan keskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Desene bize de şart oldu katlanır plakalık (yapmadım yapamam hayır)
    Gezici ya da araclardaki sabit radarlar mevkileri itibariyle plakayi goruyor

Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789 SonuncuSonuncu