Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Fatih Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ahmet gül
    Biraz araştırdım torch tulum mantıklı geldi, Siz yaptırdınız mı? Ben yazlık olandan yaptırmayı düşünüyorum. Genellikle yaz aylarında bineceğiz.

@Ali HAKAN Bedeni yakın mı?
    Boy 1,57
    Kilo 44
    Tulum pratik olmuyor hele kadınlar için hiç olmaz.
    İki parça her zaman iyidir.
    Wcye girmek dert.
    Oğuz TUNA

2. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (17-06-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Oguz bey tulum kullandiniz mi? Ben kullanmadim ama kullanan herkes boydan fermuari sebebiyle oldukca pratik oldugunu belirtiyor. Benim ekipmanlar bir turlu eskimedi. Eskiyen tek tuk parcalari da yerine koyunca tuluma sira gelmedi ama hep aklimda.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oguz bey tulum kullandiniz mi? Ben kullanmadim ama kullanan herkes boydan fermuari sebebiyle oldukca pratik oldugunu belirtiyor. Benim ekipmanlar bir turlu eskimedi. Eskiyen tek tuk parcalari da yerine koyunca tuluma sira gelmedi ama hep aklimda.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    evet
    wc işi hep sorun olmuştur
    işe giderken giyeyim derseniz bir derece, evde giyip işte çıkartıyorsunuz.
    ama uzun yolda kesinlikle tercih etmem
    Oğuz TUNA

5. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (17-06-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kadın ekipmanları

Kadın ekipmanlarını alırken kadınsı figürlerinin olmasına da dikkat edin. Ben bir defa arkadaşıma aldığımda "ya bu çok erkeksi duruyor, ben bunu mu giyecek şimdi" cümlesini işitsem de ekipmanların sağlam ve şartların benim elimde olmasından dolayı tek seçeneği olmuştu. Şimdi bunu neden söyledim dersen, hanımefendiler her ne kadar motosiklet ekipmanlarının güvenlikli ve kaliteli olması gerektiğini bilseler de görselliğe biraz önem veriyorlar. Kalkıp da erkeksi bir giyim aldığınızda ilerde motosikletten soğumaması ve kendini daha özel hissetmesi için kadınsı figürlerin olmasına özen gösterin. Tabi ki kandırabiliyorsanız ne ala ama kandıramazsanız durumlar böyle. Ben tercihen tech90 ürününü tavsiye ederim. Hem üzerine tam oturuyor hem de bayan kesimleri mevcut. Tuvalet ihtiyacı için de daha pratik oluyor. Bir de yazlık fileli mont (terleyip de daraltı gelmesin diye, sonra ben bu sıkıcı şeyi giymek istemiyorum deyip çabuk bıkıyorlar) ile kaskı da pembelisinden aldınız mı tamamdır.
    Tuluma gelirsek ; yaklaşık 3 yıldır tulum kullanıyorum. Erkekler her türlü ihtiyacında kadına göre zaten pratikler. Dolayısıyla erkek için tulum güzel bir nimet. Tek sıkıntısı büyük yaparken komple çıkarman gerekiyor. Eğer bir artçın varsa motosiklet başında veya tesis içinde bekler ama tek isen ya yan çanta veya topcase içine koyacaksın( uzun turda boş olması çok zor bir durum) ya da eline alıp wc içindeki kapı arkasındaki askıya asacaksın. Bazen askı da olmayabilir. Ama küçük ihtiyaçta bu problem yok. Zorda kalırsan çek sağa bir ağaç etrafını kontrol etmen yetiyor Tulum kadınlarda işlevsellikten öte görsellik yönünden sıkıntılı olacağı için tavsiye etmem. Az önce belirttiğim gibi beğenisi zor bir ürün. Özellikle basen ve göğüs bölgesindeki bolluklardan rahatsızlık duyabilirler. Zaten bazı yerleri erkeklerde bile bol duruyor. Torch tulumun bayanı erkeği ayrı değil bildiğim kadarıyla. Dolayısıyla kadınlarda torch tulumun beğenisi zor olacağı için tercih edilmeyebilir. Ama şöyle de bir durum var eğer nişanlınız size hep artçıysa yolcukuklarında hiçbir zaman yanlız kalmayacaktır. O zaman siz yanında olduğunuz için rahatlıkla tulumunu çıkartarak hareket edebilir. Zaten tulum özelliği günlük kıyafet üzerine giyilmesi ve pratik çıkartılıp giyilebilir olmasıdır. Ancak kendisi de sürecekse her türlü wc ihtiyacında mutlaka çıkartması gerektiğinden çantalarda yer yoksa sıkıntı yaşayabilir.
    Ben bu sebeplerden riske girmeden kevlar kot ve yazlık fileli mont derim.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (17-06-2017 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

7. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (18-06-2017)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Konuyu görünce gözüm yaşardı Nc 700 ü ilk aldığımda balayı turuna çıkmadan önce, hatunu komple giydirdik, bende Venom varken ona Revit takım aldım, bir yıl sonra ilk çocuktan sonra hepsi elbise dolabında kaldı
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce gözüm yaşardı Nc 700 ü ilk aldığımda balayı turuna çıkmadan önce, hatunu komple giydirdik, bende Venom varken ona Revit takım aldım, bir yıl sonra ilk çocuktan sonra hepsi elbise dolabında kaldı
    Yandı keten helvam desene. O takım parasına Türkiye turu yapılırdı Böyle sıkıntılar da var. O yüzden nikahı sadece motosiklete kıyıyorum işte

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yandı keten helvam desene. O takım parasına Türkiye turu yapılırdı Böyle sıkıntılar da var. O yüzden nikahı sadece motosiklete kıyıyorum işte

Hiç sorma, bir gün belki tekrar giyer diye bekliyorum ama, içine sığacağını pek san mıyorum 😁

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

11. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (20-06-2017)

Enduroist Üye Fatih Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Arslan
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Dün bir yerde REVIT LEVANTE ve Clover over Ventoruing denedik. Revit 34 beden olduğu halde olmadı. Cover XS astarı varken oldu gibiydi ama astarı çıkarınca yine bol geldi.

Bu kollardaki ayarlanabilir kayışları sonuna kadar sıkınca yine bol oluyor. Dirsek korumalarıda tam istenen yerde değil. En yukarı ayarlayınca yine de aşağıda kalıyor. Sormak istediğim bu kayışları ve korumaları tekrar ayarlayabilen terzi var mı? Kayışları söküp bir kaç santim kısaltıp tekrar dikmek mümkün mü? İstanbulda bu konularda tecrübesi olan bir terzi var mı?

Çocuk kıyafeti denesek mi diye düşündük İstanbulda çocuk elipmanları satan bir yer var mı?

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12