Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Gelişmeleri paylaşırım demişim, paylaşayım bari.

3 yıl kadar önce Heidenau K60 lastik ve yine Heidenau mukavemetli iç lastik aldım Motolastikten.

Lastikleri taktırdım ama nasıl olsa formulax uygulatacağım diye mevcut IRC iç lastiklerle devam edeyim dedim ve de Heidenau iç lastikleri taktırmadım.

Ankaraya geldiklerinde de Formulax uygulattım.

Ve K60’ları yaklaşık 20 bin km kullandım.

...

Bir hanım kızımızla birkaç gün süren bir “Ankaradan gelip lastik satın alımı ve müteakip montajının organizasyonu” içerikli telefon trafiğinden sonra 25 Haziran 2021 tarihinde İstanbuldaki bu Anlas Bayiinde Crf250 Rally motoruma Anlas Capra R modeli lastik taktırdım.

Motorumun üzerinde bulunan Heidenau lastiklerimde Formulax uygulatmış olduğum için lastik değişimi sırasında iç lastiklerimin de değiştirilmesinin uygun olacağını düşündüğümden Anlas lastiklerimi taktırırken yanımda daha önceden almış olduğum Heidenau iç lastiklerimi de götürdüm ve de bu lastik değişiminin organizasyonu için birkaç gündür telefonla görüşmekte olduğum hanım kızımızın yanında oradaki bir mekanik arkadaşa iç lastikleri verdim.

Yanımda adaşım Haluk da var bu arada.

Birkaç saat sonra lastiklerim takılmıştı ve de lastiklerime Ümraniyede tekrardan Formulax uygulatıp Ankaraya döndüm.

Motoruma 20 Ağustos tarihine kadar hiç binmedim ama 20-26 Ağustos tarihlerinde çıkmış olduğum Güneydoğu-Doğu-Karadeniz turumda bunun acısını çıkarıp yaklaşık 4100 km yol yapıp sağ salim evime döndüm yine sadece motosikletim için yaptırmış olduğum kapalı garajıma koydum. Sonrasında bir daha bakmadım motoruma.

Devamında ise, 17 Eylül 2021 tarihinde motorumu Ankara Honda Efe yetkili servisine götürmek için garajdan çıkartırken ön lastiğimin tamamen inmiş ve yere de bir miktar kül rengi sıvı akmış olduğunu gördüm.

Emanet bulduğum bir portatif pompa yardımıyla lastiği biraz şişirdim ve de evime yaklaşık 15 km mesafedeki Honda Efe servisine gitmek üzere yola koyuldum. Tabii yolda 2 benzinlikte daha hava basmak durumunda kaldım. Hatta ikinci benzinlik öncesi 300 m kadar itekledim motoru zira hava neredeyse tamamen inmişti.

Yetkili serviste motoruma uygun ebatta ön iç lastik olmadığı için hemen telefon edip bir arkadaşıma rica ettim ve de onun arabasıyla Ankara Yıba çarşısına gittik ve de 70 TL ödeyerek IRC marka ön iç lastik aldım ve de Honda EFE’ye bıraktım. “Lastikteki ne tür bir delik mukavemetli iç lastiği ve hatta formulax’i altetmiş olabilir acaba?” diye merak ettiğim için çıkan patlak iç lastiği de alacağımı belirttim mekanik arkadaşa.

Birkaç saat sonra motorumu almaya gittim ve de motorumdan çıkan delinmiş iç lastiğin de IRC olduğunu, yaklaşık 3 ay öncesinde İstanbuldaki Anlas bayiindeki lastik değişiminde kendilerine motoruma takmaları için teslim etmiş olduğum Heidenau iç lastiklerimin motoruma takılmamş olduğunu gördüm.

...

Siz olsaydınız ne düşünür ve yapardınız arkadaşlar?

Henüz firmaya yazmadım ya da telefon etmedim zira kurumun sahibine ulaşıp kendisiyle konuşmak ya da yazacaklarımın kendisine de ulaştığından emin olmak isterim.

Tadım kaçtı anlayacağınız...

Selamlar.
    Konu Haluk Çakır tarafından (19-09-2021 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.