Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 14´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Merhaba Arif hocam.

Buraya yazdıktan birkaç gün sonra firmayı aradım.

Ben durumdan bahseder etmez telefonu orada bulunan firma sahibine iletti kızımız ve de firma sahibine de durumu tane tane ve net bir şekilde aktardım.

Kendilerinin iç lastik satışı olmadığını, iç lastik ihtiyaçlarını yakınlardaki başka bir mağazadan temin ettiklerini, muhtemelen motorumun kendi iç lastiklerinin geri takılmış olduğuna kanaat getirdiği söyledi sayın yetkili. Konuya iyi niyetle yaklaştık karşılıklı ve de benden o gün akşama kadar süre istedi kendisi ve de akşam üstü konuyla ilgili olarak arandım.

Benden motorumun lastik ebatları istendi ve de tarafıma bir takım iç lastik gönderileceği söylendi.

Birkaç gün sonra da Heidenau marka iç lastikler adresime gönderildi.

Gelen lastikler benim oraya bıraktığım 4 mm'lik patlamaya daha dirençli lastiklerden değil, standart iç lastikler.

Muhtemelen bugünlerde piyasada mevcut olmadığından olsa gerek, arka lastik ebatı benim Rally'ye uygun çıkmadı.

Kendilerine teşekkür ettim yine de.

Konu benim için kapandı.

En azından konuya iyiniyetle yaklaştılar.

Durum bundan ibaret arkadaşlar

Herkese selamlar.

2. Haluk Çakır güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (17-10-2021),Serdar ZIMBA (04-10-2021)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

İyi niyetli yaklaşım yerinde olmuş, konu tatlıya bağlanmış
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Abi iyi niyetle çözülmüş olması önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

ic lastikler kalinliklarina gore ayrim gosteriyor 1mm den 5mm e kadar marka ve fiyat degisimleri var tabiki fiyatlarida o denli artiyor...

Kalin iclastik avantaji Hakan abiminde belittigi gibi janttan gelecek olan darbelerde patlamaya karsi daha direnclidir ama araziye girmiyorsaniz veya araziye girdiginiz de lastik basincini dusurmuyorsaniz yani bir arazi gecisine denk geldiniz 5dk girip ciktiniz onun icin kalin takmaya gerek oldugunu dusunmuyorum zira vida civi gibi delici cisimlere bir etkisi yoktur kalin ic lastigin icinde kot bezi olan kap kalin dis lastigi delen cisim 5mm ic lastigi de kolayca delecektir haaa takarken isirttirirsaniz belki patlamaz kalin olan yada ince kadar kolay patlamaz diyim...

Kotu yani şudur ki firmalar inun icin ince ic lastik takiyorlardir fabrika cikis motorlarina kalin ic lastikler cok agir oluyor dogal olarak 1mm ile 5mm arasinda ciddi fark var

Bir diger nedeni ise maliyet tabiki

Derseniz sen hangisini kullaniyorsun tabiki ince olani arazide lastik basincini indirsem de cok hard enduro yapmadigimdan/yapamadigimdan janttan darbe alacak kadar indirmiyorum diger yandan atalet kuvvetinden dolayi lastikteki agirlik beni rahatsiz ediyor zira yine diyeyim civi girecekse 1mm de patlar 5mm de o zaman 5mm alip 5 kati para vermem mantiksiz geliyor bana

Asfalt uzerinde yuksek hizlara cikacaksaniz ince ile kalin isinma farkindaki etkisi ne olur pek bilemedim zira ic lastikli bir notorla yuksek hizlara cikmadim hic

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12