Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 28´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben çok sert enduro işlerine gelemem arkadaş ama güzel yerlere gelebilirim, hayır demem.
    Sert de olmak zorunda. Nasıl ki asflat diyoruz ama bir bakıyoırsun çukurlu yamalı yamuk yumuk. Arazi dediğinizde bundan. Sert de olacak kolayda. İnip elde birlikte de geçireceğiz çıkıp gaza basıp da gideceğiz. Mühim olan bunların dengesi. Bu yüzden motosikletlerimiz DualSport ;)

Mesela tek kişiyken bir yere kadar sertliğe risk alabiliyoruz. Çok kişi iken bu alınan riski büyütebiliyoruz. Ne kadar risk o kadar da eğlence. Eğlence kısmını kaçırmayın zaten eğlencesi kaçıyorsa amacından sağıyor demektir. Ana hedef her zaman eğlence. Ama ön yargı ve korkular yakanızı başta bırakmayacaktır. Mühim olan yavaş yavaş onları atmak.

Isim
    ...

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan yazdığın gibi bu yol Mustafanın rotadan en azından bizim motorlar için daha iyi,diğer yol da keskin taşlar daha fazla.
    Capra X ler iyi iş görmüşe benziyor kaç km oldu.
    Hazırda fotoğrafım olsa atardım. Uludağ rotasında maalesef keskin taş çok. Benim CapraX larım da çok savaş yarası var Haa bunun sebebi hala diyorum biraz da benden.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Her ayın ilk cumartesi - pazarı "kirli enduroist" etkinlikleri mi başlatsak. Uludağ gibi tatlı sert parkurlar seçip gezip kamp atıp dönsek mi. İstanbulu merkez alırasak maksimum 5 saat (asfalt) sürüş mesafesi çapımızda bir sürü gezilip görülesi yerler var. Keşif yolunda iyi bilir zaten ;)
    Güzel fikir,arazi tecrübem sizin kadar yok ama düşe kalka öğreniriz herhalde

Isim
    ...

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel fikir,arazi tecrübem sizin kadar yok ama düşe kalka öğreniriz herhalde
    Abi düşe kalka deme ya herkes kesin düşlür diyebilir
    Bakın benim çıkış ve iniş videoma. O kadar tıkandım ama ne yattım ne de kalktım. Ama bir de İnegöl turuma bakın son derece naif orada yan düştüm. Ya da küre dağlarında gezerken önümdeki scooter'ın artçılı geçtiği minnacık çamurda pat diye düştüm. Bırakın onu asfaltta bile düşenlerimiz var. Özetle arazide genellikle düşme değil yan yatma oluyor ve motosiklete çok hasar vermiyoruz. Bu bağlamda bu aletler ayakta bırakınca da durmadığı için ufak ufak yan yatılabilir bunu göze almak lazım.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Eyvallah yan yatma diyelim ,doğrusun. Koruma demirlerini boşa mı taktırdık : )

6. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (07-07-2017)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ben varım diyorum kirli hafta sonlarına

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Kirli hafta sonlari, imkan oldukca bende varim ay baslari musait olamam

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafacım zaten sıkıntımız o. Dağ bayır gezesim var ama yaren bulmak genelde zor. Ben de dahil çoğumuzun işi, eşi, çocuğu yani kendine ait bir özel hayatı var ve bunun içinde hobi amaçlı bu aktivitelerimizi kesiştirmek cidden zor.

Ama bunun sebebi sanki devamlılığı olan sürekliliği olan yani planlı bir aktivitenin olmaması da olabilir. Bazen aklımdan şu geçiyor. Her ayın ilk cumartesi - pazarı "kirli enduroist" etkinlikleri mi başlatsak. Uludağ gibi tatlı sert parkurlar seçip gezip kamp atıp dönsek mi. İstanbulu merkez alırasak maksimum 5 saat (asfalt) sürüş mesafesi çapımızda bir sürü gezilip görülesi yerler var. Keşif yolunda iyi bilir zaten ;)
    Abi sorunu da cozumunu de yazmissin bence. Enduro egitimlerinde oldugu gibi bu ise de bir el atarsak bence katilim olur. Arif abi hazir, Ercan abi ay baslarinda musait degilim dedi diger zamanlar o da gelir. CRF grubu zaten hep hazir. Biz bir baslarsak eminim her ay bu isi devam ettirecek kisiler olacaktir. Tabiki herkes her aktiviteye katilamayabiliyor senin de yazdigin sebeplerden dolayi. Bu isi de baska bir konu basliginda baslatalim bence. Agustosta ben istanbuldayim. Ilk gezimi bu sekilde duyurup gelebilecekleri davet edecegim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123