Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Süleyman Kuyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Standart BAJAJ Pulsar 200 NS

Yeni başlayanlar için oldukça ideal. Parça ucuz, servis yaygın, biz 100 km. de 2,8-3,1 ortalamasında kullandik, yani yakıt olarak da avantajli. Nispeten yüksek ve hafif olması sebebiyle şehir içi kullanımda çok rahat.
    Dosta tavsiye edilebilecek bir motosiklet. Çevrenizde başlamak icin ya da ikinci motosiklet olarak kullanmak amacIlya arayanlar olabilir diye buraya da eklemek istedim.

Ilgili site linki;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...59066987/detay
    Konu Süleyman Kuyucu tarafından (07-07-2017 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

2. Süleyman Kuyucu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abbas Murat LÜĹE (11-07-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Hayırlısı olsun diyelim.
    Bizde arayanlara söyleyelim.

4. volkan keskin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Süleyman Kuyucu (07-07-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Hayırlı sarışlar olsun, ilana herşeyi açık yazmışsın. Bir arkadaşıma tavsiye ettim bakalım ne olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

6. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Süleyman Kuyucu (09-07-2017)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Tez zamanda gider insallah. Hayırlı satışlar

8. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Süleyman Kuyucu (09-07-2017)

Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Enduroist ailesi tavsiyeli alıcı olursa kislik lastikler de hediye edilecek ve az da olsa fiyat ikramı yapılacaktır. Motosiklet konusunda Allah' a şükür herhangi bir sorun yoktur.

Yerine yine Bajaj ailesinden dominar 400 düşünmekle birlikte, oğlumun gönlünde Kawasaki Er6n benim gönlümde Benelli Trk 502 var. Bajaj fiyat ve alım şartları olarak bana çok avantaj sağlıyor. Benelli oldukça iyi ama yaklaşık 10.000 TL fazla ve Bajaj kadar yaygın değil. Hoş ikisi farklı sınıf motosikletler. Bu noktada oğlumun hakkından alarak nefsi yenilebilir miyim? emin degilim, biraz daha ucuz ve hafif olsaydı emin olmak kolay olabilirdi tabiiki... Er6n yi ise şu anki şartlarda ancak ikinci el olarak düşünebiliyoruz. Genellikle şehir içi kullanım ve asfalt ağırlıklı olunca şimdilik bu üç motosiklet kaldı. Her ne kadar önceden hep NC düşünmüş olsam da ağırlık ve fiyatın şu an için gereksiz yüksek oluşu nedeniyle bu seçeneği eleyip Kawasaki Er6n düşünmeye başladık. Bu arada sizlerin önerisi de olursa mutlu olurum.

Oncelikler; fiyat, bakım kolaylığı (kawasaki parca maliyeti ve z moto sorunu herkesce malum ama ikinci el olunca temiz bulabilirsek bakimini kendimiz halledebiliriz diye dusunuyoruz, ustelik kawasaki kalitesine guveniyoruz), işletme maliyeti (yenisini Allah kaza ve olumsuzluk vermeszse en az 2-3 sene kullanılacak gibi dusunuyoruz), yakıt ekonomisini de işletme maliyeti içinde sayabiliriz aslında, son olarak sele yuksekligi hepsinde 80 cm civarında, malum benim boy ancak kurtarıyor, sağ olsun oğlum da benim de kullanabilmek için çoğunlukla araba kullanımına yöneliyor.

Bakalim Mevlam neyler neylerse guzel eyler.
    Konu Süleyman Kuyucu tarafından (09-07-2017 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

10. Süleyman Kuyucu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (09-07-2017),cemkucuk (10-07-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Süleyman Abi hayırlısı olsun tez zamanda istediğin motosiklete kavuşmanı dilerim. Dominar için devri düşük devirde yüksek tork olan bir motosiklet diye yapılan testlerde gördüm. sürekli vites değiştir habire limitöre giriyor. bilmeni isterim. sıkılabilirsiniz.

KILIBIKRAYDIR

12. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Süleyman Kuyucu (10-07-2017)

Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süleyman Abi hayırlısı olsun tez zamanda istediğin motosiklete kavuşmanı dilerim. Dominar için devri düşük devirde yüksek tork olan bir motosiklet diye yapılan testlerde gördüm. sürekli vites değiştir habire limitöre giriyor. bilmeni isterim. sıkılabilirsiniz.
    Uyarı için çok teşekkür ederim Cem Kardeşim. Deneme sürüşü de yaptım ve kesinlikle haklısın ilk 3 ünde vitesler çabuk bitiyor gibi ancak, Bu motosiklette Bajajdan kalan sağlamlık, ekonomi ve beklemediğim kadar iyi güvenlik (ön arka ABS ve frenleme dozajı) ve denge hoşuma gitti. Evet diğer marka ve modellere göre ucuz ve tek silindir ama çoğunlukla şehir içi kullanım hedefi olunca saydığım 4 etken öne çıkıyor. Yoksa gönül büyük CC istiyor da o zaman da oğlumun okula gidip gelmesi, fırsat bulduğumda benim de işe gelip gitmem zor olacak.

Aslında maddi gücü olan için bu model de oldukça iyi bir ikinci motosiklet olur. Nispeten yüksek torklu, ön arka ABS, kaydırmalı debriyaj ve dengeli bi de şehir içi 4 LT altı yakıtla fena sayılmaz. Kesinlikle reklam olarak algılanmasın sadece bildiğim kadarıyla paylaşmak istedim. Günlerin neler getireceğini, neye ihtiyaç olacağını bilemiyoruz şimdiden.

Henüz verdiğimiz bir karar da yok, dediğim gibi öneri varsa da çok sevinirim, kesinlikle dikkate alınacaktır.

14. Süleyman Kuyucu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (10-07-2017),Coşkun SARP (12-07-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Abi bu arada beneli TRK 502 için hakikaten benim de bir akrabam ilgileniyor ama henüz bir test veya geniş bir bilgiye sahip olamadık. lastikleri büyük enduro lastikleri ile aynı. ağırlık 210 kg ve 48 hp 8,000 devirde 45 Nm 4500 devirde ne kadar gider bilemedim.

dominar ise 182 kg 35 hp 8000 devir ve 35 Nm 6500 devir.

esasında bajajdan daha iyi gibi lastikler pirelli benelli nin. ama frenleri abslimi değilmi yazılmamış

benelli 8,699 USD
    dominar 17,998 TL

üzerine birde pulsar alınır.
    Konu cemkucuk tarafından (10-07-2017 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Motosiklet hayırlısıyla satılmıştır, ilgi alaka gösteren ve iyi dileklerde bulunan tüm kardeşlerimize teşekkür ederim.

Şimdi yerine ne alınacak ona daha ciddi kafa yorabiliriz, hayırlısıyla.

Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu arada beneli TRK 502 için hakikaten benim de bir akrabam ilgileniyor ama henüz bir test veya geniş bir bilgiye sahip olamadık. lastikleri büyük enduro lastikleri ile aynı. ağırlık 210 kg ve 48 hp 8,000 devirde 45 Nm 4500 devirde ne kadar gider bilemedim.

dominar ise 182 kg 35 hp 8000 devir ve 35 Nm 6500 devir.

esasında bajajdan daha iyi gibi lastikler pirelli benelli nin. ama frenleri abslimi değilmi yazılmamış

benelli 8,699 USD
    dominar 17,998 TL

üzerine birde pulsar alınır.
    Benelli TRK 502 çift ABS, imalat Çin ama firma kökeni İtalyan yani tasarım İtalyan zaten çıplak gözle baktığınızda gücünden daha heybetli hatta Multistrada gibi
    göründüğü söylenebilir. Ek olarak koruma demirleri, elcik korumalar, ön cam siperlik, 12 V giriş, arka ve yan çanta demirleri, pirelli angel (yanılmıyorsam) lastikler standart.

Bunlar dahil 27.500 TL istiyorlar. (Arka ve yan çantalar dahilse iş değişir. Sormadım bilemiyorum)

Hani aksesuarları çıkartsak bile fiyat 25.000 civarına gelir ki 500 CC motosiklet için tartışılabilir bir fiyat sanırım.

Ancak, bence en önemlisi kuru ağırlık 210 KG, 20 LT depo, 3 LT rezerev depo bir de hidrolik, soğutma suyu, ve motor yağıyla birlikte 235-240 kg arası bir ağırlık (çantalar hariç) oldukça fazla gibi geldi bana. Neredeyse NC 750 X.

Eh bu paraya zaten iyi bir NC 750 X de bulunabilir gibi. Zaten yakıt değerleri de hemen hemen aynı. Tabii güç biraz daha düşük. Fakat TRK 502 daha yakışıklı da tek başına yakışıklılık insanda bile karın doyurur mu tartışılabilir. Eh bunun işletme maliyeti, parça bulunurluğu, servis yeterliliği ve ikinci eli düşünüldüğünde insan tedirgin oluyor tabii TRK 502 konusunda.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu