Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

izmir motostop sahibi Ercan Dinamit ve ekibi tenere 660 + 2 royal enfield ile bu haziran da 3 motosiklet aynı rotayı yaptılar. Face den ekleyip kendisini bilgi alabilirsin.

Yine şule bendler şu sıralar (rusya da sanırım yeni bir turda ) ve öğretmen arkadaşımız ersin kılınç ve tekirdağdan ismini unuttuğum bir arkadaşımız aynı rotayı crf 250 L ile tek başlarına yaptılar. Face de ve instagram da sayfaları mevcut.

SeRkan Sögüt ve eşi 250 cc motosikletler ile güney amerika turunu yeni tamamladılar. Fatih özkaynak ve kız arkadaşı ise ybr 125 ile dünya turuna devam ediyorlar.

Namık Kemal Başbay F 800 GS ve izmirli iki kişi Tenere 660 ile aynı rotayı geçtiler.

Ben de onları izleye izleye kafayı bozup bir crf L aldım ve mini gs haline getirdim, hayaller derya/deniz nasip kısmet bakalım.

Benim takip ettiğim ve bırakın hindistanı pakistanı konya da Eskişehir de vs. yurtiçinde BMW ve KTM ile yaşadığım sorunlardan (motosikletlerde bir sorun yoktu ancak usta bulamadık parça bulamadık vs.) sonra Sınırsız bir sponsor desteğiniz yoksa ve çelik gibi sağlam sinirleriniz yoksa ( yukarıda belirtilen cbr 600 lü arkadaş gibi) o coğrafyalara çok sade bir motosiklet ile gitmeniz gerekiyor. 1150 ile debriyaj sorunu yaşasanız mesela oralarda ????? Allah muhafaza : )))) Yedek parça/usta/yağ /yakıt her-şeyin problem haline geldiği yerler. Bırakın gezgini vs kendi yerel insanı bile bulamıyor pek çok parçayı. Pakistan da her gezgini misafir eden bir motosikletçi arkadaş var Muhammed ikbal . ORada epey tanınmış bir kişi. motosiklet ve off road club başkanı hatta. Onun Tenere 660 ı için Türkiye den bir sürü arkadaş ta buralardan organize oldu epey uğraştı mesela. Parçalar alındı gönderildi. O yüzden çekiçle tornavida ile tamir edilecek motosikletler ile bu turlara çıkmak en mantıklısı. Takip ettiğim çoğu avrupalı gezgin bu yüzden karbüratörlü eski sistem drz / transalp gibi motosikletler ile bu yolculuklara çıkıyorlar. Ama ülkemizde tamiz bakımlı öyle bir motosiklet bulmak da mucize gibi.

Çok uzun süre kalacağım her yere girip çıkacağım diyorsanız 250 cc gibi küçük cc motosiklet en mantıklısı bence. Ama ben yol yapamam onunla diyorsanız bir tenere 660 ya da F 650 temiz bulmak mümkün olmadığı için 2012 üzeri F 800 GS ile gidilmesi lazım şahsi kanaatim....

Bu da benim mini GS ))

2. omercem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (19-07-2017),Arif Oral Unal (21-07-2017),keremkalyonju (20-07-2017),yılmaz yılmaz (19-07-2017)