Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Arrow Plaka Lambasını Kuvvetlendirmek El yapımı Plaka Lambam..

Merhaba arkadaşlar;

Motosikletimi alalı hemen hemen 15 gün oldu.Suzuki v-storm dl 650 2007 Model.Aldığımdan beri inanılmaz keyifli 2500km yol yaptım pek memnunum.Alır almaz yollara attım kendimi.

Özellikle Eski model endurolardaki(dl650 enduro sayılmazda neyse :queen: ) İçi geçmiş Fren lambaları ve plaka lambaları motoru 5-10 yaş daha çökertiyor.. arkadaşlarımla yan yana geldiğimde anlıyorum bunu en iyi

Ayrıca Uzun yolda ve şehir içinde görünürlüğü çok azalttığına inanıyorum.Hem motosikletlerin orjinalliğini olabildiğince bozulmamasını savunan biriyim hemde olabildiğinde görünür ve güncel olmasından yanayım Ama bu ikisi bir arada olamıyor :mrgreen:

Şuan üzerinde Çalıştığım bir kaç tane daha aydınlatma olayım var onlardanda yüzeysel olarak bahsedeceğim.Belkide bahsetmem tamamlanınca paylaşırım bu şekilde inceleyenler için daha açıklayıcı olur.
    Önce Şuanki Plaka lambamı paylaşayım.

Plaka lambalığımın boyunu ölçtüm..

Sonrasında karaköyde Reklamcı Modül İp65 olarak satılan su geçirmek 1.5w cree ledli 12v hazır modüllerden aldım..

Bu modüller her yerde 2.5-3tl civarındadır.

http://www.marketdijital.com/15-Watt...z,PR-4035.html

Ben karaköyde esnafım buradan tedarik ettim.Karaköyde her ledcide var hemen hemen..

Ledi 1 parça olarak hazırladım.T10 bir led ampülü kestim ve yuvasını aldığım cree lede bağladım.Böylelikle Motorun orjinal tesisatını hiç bir şekilde bozmadım ve ledin bozulması durumunda hemen değişim veya eski haline döndürme imkanım oluyor..

Plaka lambasının yuvasına çift taraflı bant ile bantladım.

Geldik son haline..

Aydınlatma şiddedi hat safhada Lastiğe bağlı kilitleri v.s açarken veya bir şeyi yere düşürmem durumunda oldukça kolay bulmamı sağlayacak.

Fotoğrafta plaka çok yansımış ancak gerçekte gayet başarılı kullanışlı bir görüntüsü var.
    Maksat polisler daha kolay ceza yazsın değil ama görünürlük ve kullanışlılık hat safhada..
    Ek olarak orjinal plaka lambası 5watt iken bizim taktığımız 1.5watt. yani 3.5watt enerji tasarrufu bile yapmış olduk.

Motoru goldwinge çevirmek istemiyorum ama;
    Elciklere bile bu ledden yuvarlak delik açarak 1 er tane takmayı düşünüyorum.

Bu sadece ütopyadır.Uygulamaya koymayı henüz düşünmedim.Enduro/touring dediğin sade olur Ne kadar çok Parça o kadar çok sorun.
    ama yapılsada ilk veya son örneği olmayacak uygulamaları mevcut.
    Sadece led ip65 ve direk 12v ile çalıştığı için oldukça kullanışlı bir led düşünenlere belki ışık tutar.

Yorumlarınızı esirgemeyin.

Ek olarak bugün İstanbulu sel aldı götürdü malum.
    Bu motorla egzosa çok yakın hizalara kadar suya girdim.lambanın su geçirmezliğinide taktığımın 2.günü test etmiş bulunuyorum.
    Şuan üzerinde yapraklar vs kabataş hattındaki su geçişlerimden kalmadır.

2. Atakan Demirtürk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (19-07-2017),Uğur Özbay (20-07-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Güzel görünüyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Atakan Demirtürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elciklere bile bu ledden yuvarlak delik açarak 1 er tane takmayı düşünüyorum.

Bu sadece ütopyadır.Uygulamaya koymayı henüz düşünmedim.Enduro/touring dediğin sade olur Ne kadar çok Parça o kadar çok sorun.
    ama yapılsada ilk veya son örneği olmayacak uygulamaları mevcut.
    Sadece led ip65 ve direk 12v ile çalıştığı için oldukça kullanışlı bir led düşünenlere belki ışık tutar.

Yorumlarınızı esirgemeyin.

Ek olarak bugün İstanbulu sel aldı götürdü malum.
    Bu motorla egzosa çok yakın hizalara kadar suya girdim.lambanın su geçirmezliğinide taktığımın 2.günü test etmiş bulunuyorum.
    Şuan üzerinde yapraklar vs kabataş hattındaki su geçişlerimden kalmadır.
    Emeğinize sağlık ancak öncelikle elcik korumalara led takmaktaki amaç nedir? Karşıdan görünmek mi? Yolun kenarlarını aydınlatmak mı? Ona göre montajını yapın derim. Bir de karşıyı rahatsız edecek açıda montaj yaparsanız gece sürüşlerinde karşının gözünü alacağı için sizi sürekli uzun farlarla uyarırlar bu da gözünüzü alacağından sürüşünüzü tehlikeye sokabilir.
    Diğer taraftan olduğunuz yerde düştüğünüzde öncelikle elcik korumalar ve gidon topuzu hasar alır, ledin montajını yaparken korumayı delecekseniz o zaman koruma plastiğini zayıflatmış olursunuz ki amacını yerine getirmez. Bu durumları iyi tahlil edin derim.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Ali abi Delme isteğim pek yoktu aynen dediğin ihtimallerden.
    Ama düşünemediğim yönleride söyledin.
    Vazcaydım teşekkürler

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Vazcaydım teşekkürler
    Vazcaydım teşekkürler
    Benim elcik korumalarda fotograftaki gibi ledler var, ileriye isik vermiyor, sadece gorunurluk icin ve goruntusude hos. Elcik korumalar delinmeden montaj yapilmis.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi