Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ilhami Başpınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Standart İtalya turu için tavsiye.

Merhabalar motosikletle çok yurdışı serüvenimiz yok ama kısmetse bu ay şöyle bir plan yaptık 3 arkadaş. Forumda tek tek bakmak çok vaktimiz aldı tüm bilgiye de ulaşamadım. Tecrübeli abilerimin tavsiyelerini rica edecektim. Şuraya uğrayın, şurda yemek yiyin, alpler için özellikle nası bir rota yapalım ...?Plan be harita şu;
    Harita ve tablo uyuşmuyor belki Budva'dan direk Arnavutluk yoluyla hızlı dönebiliriz. Bakalım durum neyi gösterecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu ilhami Başpınar tarafından (08-08-2017 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

2. ilhami Başpınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (09-08-2017)

Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Aper beyin geçen sene yaptığı alp turundan anladığım kadarıyla bizim gezide alp turu yapamayız zira daha çok zaman ayırmamız lazım. BU sefer büyük şehirleri gezip başka bir sefer de sadece alplere zaman ayırmak lazım..

Enduroist Üye MahmutKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mahmut kaptan
    Motosiklet
    r 1200gs
    Marka
    Bmw

Actigim basliga bakarsaniz çok benzer bir rotayi 2 hafta once tamamladim... yaklasik 6bin km yol yaptim tek basima.. bir tek isvicreye girmedim ve balkan rotamiz biraz farkli sizinkinden.. ben 27 gunde tamamladim o rotayi ve italya da 14 gun harcadim...

Oncelikle kac gunde tamamlamayi dusunuyorsunuz bu rotayi? Eger en az 20 gunden kisa bir sureniz varsa çok
    yorulacaksiniz ve hic bir sehri hakkiyla gezemeyeceksiniz cunku uyanip yol yapip sadece konaklamak icin enerjiniz kalacak...

Simdi den hayirli yolculuklar...

5. MahmutKAPTAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilhami Başpınar (11-08-2017)

Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı MahmutKAPTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Actigim basliga bakarsaniz çok benzer bir rotayi 2 hafta once tamamladim... yaklasik 6bin km yol yaptim tek basima.. bir tek isvicreye girmedim ve balkan rotamiz biraz farkli sizinkinden.. ben 27 gunde tamamladim o rotayi ve italya da 14 gun harcadim...

Oncelikle kac gunde tamamlamayi dusunuyorsunuz bu rotayi? Eger en az 20 gunden kisa bir sureniz varsa çok
    yorulacaksiniz ve hic bir sehri hakkiyla gezemeyeceksiniz cunku uyanip yol yapip sadece konaklamak icin enerjiniz kalacak...

Simdi den hayirli yolculuklar...
    Mahmut Bey teşekkür ederim tavsiyeniz için sizin geziyi inceldim dün ve bugün.. rahat takılmışsınız aslında en iyisi.. ben de biraz endişeliyim koturmaca olmasını istemiyorum ama geniş takılıcaz illa hedefi tutturmak şart değil.
    ilk gün direk igoumenista gece 1:30 da feribot , kabinde dinlenme, ertesi gün brindisi'den direk amalfi napoli pas sonra floransa 3.gün pisa üzerinden como ( milano duomo yu görsek yeter ) 4. ve 5 alp gezisi tabi tüm passları değil öyle olduğu kadar. 6.gün venedik( san marco yeter ). 7 den sonra hırvat üzeri split, 8 mostar üzeri budva veya kotor 9. karadağın dağ kısmından priştine 10 üsküp üzerinden selanik 11 istanbul yine 1 gün fazlamız var uzatabiliyoruz. italyadaki büyük şehirleri daha önce defalarca gördüm ama bu motorla ilk olacak. o yüzden çok detaya girmeyeceğim sadece arkadaşım bi girer çıkarız dedi , ha roma da bi collesiumun civarında takılsak yeter , trevi de yakın zaten gerisi büyük bina . bir de vatikan. belki. beni heyecanlandıran kısım karadağ ve hırvat... geçen motobosna ile sürdük ama hiç bir yer göremedim program sıkıştı diye tadı damağımda kaldı. Olmazsa milanoyu da pas geçebilirim zira duomo yu çok gördüm.
    Bir de tüm konaklamaları hotel veya hostel de yapmayı düşünüyoruz çadıra vakit ve enerji kalmayacak..

7. ilhami Başpınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (14-08-2017)

Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Forumlardaki postlarından ve gezilerinden takip ettiğim kadarıyla Alper Özbaş abi tam bir gezgin ve uzman..aşağıdai yorumunu da kendime aldım Mahmut Kaplan'ın konudan altın değerinde tavsiyeler

İtalya'nın batı sahilleri de iyidir ama yukarı doğru çıkarken Siena tarafında içerden seyahet etmeni güzel dağ yollarını ve ortaçağın müthiş taş şehirlerini görmeni tavsiye ederim
    Milanodan yatay olarak triesteye gitmendense yukarı Como gölüne çıkıp en azaından como-bormio-bolzano-tolmezzo hattındaki mükammal passları görmeni tansiye ederim.
    İtalyadan slovenyaya geçerken otoban değil kobarid-tolmin-idrija-lubyana şeklinde ki Slovenya Alplerini kulanmanı öneririm.
    Hırvatistan 'da plitvice şelale-göllerini görmeni -Hvar Adası,split i vakit bulursan görmeni öneririm.
    Hırvatistan Bosnahersek sınırında kravice şelalesi mutlak görülüp deli gibi yüzülmeli,mostardan sonra saraybosnaya çıkan nehir kenarındaki ana yol muhteşem,Blagaj alperenler tekkesi görmeye değer,
    Bosnahersekten sonra balkanların en güzel ülkesi Karadağı atlamışsın,Saraybosnadan ilerleyip Hum üzerinden Karadağın dağlık kesimine girip sürersen çok memnun kalırsın böyle güzel dağ yolları ve manzaralar bulamazsın,Durmitor milli parkı karadağıgın ortasında görülmeye değer kamp atılabilir.ç
    Karadağ sahilde kotor,budva,bar görmeye değer şehirlerdir kotordan yukarı çıkan 25 hairpinli yol ve bardakiosmanlı kalesi görmeye değer
    Karadağdan da çok güzel dağ yolundan Kosovaya geçebilirsin.
    Makedonyada üsküp ve ohrid zaten görülür .ohrid resen yolu çok keyiflidir.ohrid gölünün altındaki Naum görülmeye değer ve kampa müsait.

9. ilhami Başpınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (12-08-2017)

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ilhami Başpınar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahmut Bey teşekkür ederim tavsiyeniz için sizin geziyi inceldim dün ve bugün.. rahat takılmışsınız aslında en iyisi.. ben de biraz endişeliyim koturmaca olmasını istemiyorum ama geniş takılıcaz illa hedefi tutturmak şart değil.
    ilk gün direk igoumenista gece 1:30 da feribot , kabinde dinlenme, ertesi gün brindisi'den direk amalfi napoli pas sonra floransa 3.gün pisa üzerinden como ( milano duomo yu görsek yeter ) 4. ve 5 alp gezisi tabi tüm passları değil öyle olduğu kadar. 6.gün venedik( san marco yeter ). 7 den sonra hırvat üzeri split, 8 mostar üzeri budva veya kotor 9. karadağın dağ kısmından priştine 10 üsküp üzerinden selanik 11 istanbul yine 1 gün fazlamız var uzatabiliyoruz. italyadaki büyük şehirleri daha önce defalarca gördüm ama bu motorla ilk olacak. o yüzden çok detaya girmeyeceğim sadece arkadaşım bi girer çıkarız dedi , ha roma da bi collesiumun civarında takılsak yeter , trevi de yakın zaten gerisi büyük bina . bir de vatikan. belki. beni heyecanlandıran kısım karadağ ve hırvat... geçen motobosna ile sürdük ama hiç bir yer göremedim program sıkıştı diye tadı damağımda kaldı. Olmazsa milanoyu da pas geçebilirim zira duomo yu çok gördüm.
    Bir de tüm konaklamaları hotel veya hostel de yapmayı düşünüyoruz çadıra vakit ve enerji kalmayacak..
    Yunanistan'dan kalkan feribot yaz aylarında genelde vaktinde kalkamıyor 2-3 saatlik rötarları hesaba katın ayrıca motorları üst katta en arkaya yüklüyorlar,çok çabuk inemiyorsunuz.
    Ertesi gün indiğinizde yapacağınız yolu ona göre planlamanız için bilmenizde fayda var.
    Ayrıca İstanbul-Igoumenitsa arası 900 küsur km.diye hatırlıyorum,bir günde katetmek biraz yorucu olabilir.Yunan otobanında pek radarla karşılaşılmıyor,bu mesafeyi gidebilmek için limitleri aşmak zorundasınız!Benzin almak ve karın doyurmak için mutlaka otobandan çıkmak zorundasınız maalesef duracak yer yok.
    Keyifli bi seyahat olsun,tekerinize taş değmesin,yolunuz açık olsun.

11. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilhami Başpınar (11-08-2017)

Enduroist Üye MahmutKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mahmut kaptan
    Motosiklet
    r 1200gs
    Marka
    Bmw

Insallah planladiginizi gerceklestirirsiniz ama ozellikle sicak sizi çok yoracak... tavsiyem sabah 7 de en gec surmeye baslamaniz.. cunku muhtemelen 35-40 derecelerde sureceksiniz.

Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı MahmutKAPTAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insallah planladiginizi gerceklestirirsiniz ama ozellikle sicak sizi çok yoracak... tavsiyem sabah 7 de en gec surmeye baslamaniz.. cunku muhtemelen 35-40 derecelerde sureceksiniz.
    Evet planımız çok erken sürmek be muhtemelen öğlen civarı sonraki hedefe ulaşmak ve orayı keşfetmek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Selamlar. Şu an arabayla ufak bir Balkan turundayım. Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ ve Hırvatistan' ı geçtik. Sahiller oldukça sıcak ve trafik çok yoğun. 40 derece ve üstünü gördük. 37 derecenin altına inmedi. Sınırlar çok kalabalık. En az 2 saat bekledik her birinde. Motosiklet kullanıcıları öne geçiyor tabi. Ama yine de insanlar çok beklediği için sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    Bence 13 gün için uzun bir rota. Sürekli yol yapacaksınız. Alper ile yol yapan biri olarak naçizane fikrim günlük 250 km veya google verisi olarak 4 saati geçmeyin. Üstü eziyet oluyor. İtalya gezisi erteleyin bence. Trieste' ye motorları gönderip gitmek daha mantıklı. Onun yerine Bosna Hersek özellikle Mostar- Saraybosna arası, Karadağ'a ın kuzeyinde Piva kanyonu, Durmitor milli parkından geçin. Benim motosiklet kullanmaktan en keyif aldığım yollardı. Hatta şimdi tekrar arabayla geçeceğim. Üsküp ve Ohrid de görülmesi gereken şehirlerden.
    İyi yolculuklar.

15. Berkay İnal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (14-08-2017),ilhami Başpınar (14-08-2017)

Isim
    ILHAMI BASPINAR
    Motosiklet
    R1200GS ADV LC
    Marka
    Bmw

evet Berkay bey ben de böyle düşünüyorum. Arkadaşım ısrar ediyor . Bakalım hayırlısı..inşallah ikna ederim

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu