Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Motorun gidonunu ve elciklerini değiştirdim hafta sonu. güzel oldu ama maalesef 28mm adaptörü gidona uymadı. tabi ben alet takımını otoparktan arabadan almaya üşendiğim için (az salak değilim var ya) uyup uymadıklarını denememiştim. motoru bir güzel söktüm, gidonu çıkartıp, adaptörün alt kısmını monte ettim. gidonu koyunca, hoop, havada kaldı. alırsın eline eğeyi, başlarsın üst kapağı ayarlamaya. yarım saat mı desem 45 dakika mı desem, terden sırılsıklam oldum ama yaptım. tabi o birinci parça. daha 3 tane var. dedim böyle olmayacak. söktüm bir daha hepsini çıktım eve. matkap ucu şeklinde taşlarım vardı. aldım elime vurdum taşı. tüm parçalar oturdu düzgünce. tekrar inip taktım. takınca nedense yine bir hafif ayarsızlık çıktı ama test edeceğim, sonra olup olmadığına karar vereceğim. peki neden denemedim? çünkü adaptörün üst kapağını sıkacak uygun alyanım yokmuş
idareten tornavida ile sıktım. hafiften götürüp mahalledeki ustama sıktırırım. zaten uçlar da boş kaldı. gidon topuzunu takmam lazım. onun için de gidonun uçlarına klavuz çekmem lazım içten. iş üstüne iş çıkıyor. zaten gidonu takınca elcik korumaları nasıl takacağımı bulamadım, çünkü yer yok. neyseki elcik koruma sipariş vermemiştim. o konuda hafta sonu arkadaşlarla bir konu açıldı. ayrı mevzu, ayrı bir konu açarım bir ara.
Abi valla bayılıyorum şu motorun üstündeki çalışmalarını. Aynen abi bazen hesap katmadığın işler çıkıyor.
Az biraz da fotograf eklesen çok iyi olur ya.
Özledim seni motoru.