Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 63 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Yeni Motorum 2003 Yamaha XT600E 4PTB-120

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet böyle bişey, yada iki taraftan demir parçası. zaten normalde de tahta parçasını arka teker göbeğine sağdan sıkıştırarak yapıyorum.
    Bu Demir'den kendin de yapabilirsin veya Demirci bir arkadaşın da rahatlıkla yapabilir. Bence o kadar paralara gerek yok.
    Hatta yapabilirsen böyle birşey olabilir.
    https://youtu.be/_4IXoykDyhU

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (04-08-2017 Saat 17:01 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Demir'den kendin de yapabilirsin veya Demirci bir arkadaşın da rahatlıkla yapabilir. Bence o kadar paralara gerek yok.
    Hatta yapabilirsen böyle birşey olabilir.
    https://youtu.be/_4IXoykDyhU

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    güzelmiş. benzer bişey düşünmüştüm ama tekerlekli düşünmemiştim. güzel olmuş böyle.
    Vasıfsız Endurocu

3. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (07-08-2017)

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Motorun gidonunu ve elciklerini değiştirdim hafta sonu. güzel oldu ama maalesef 28mm adaptörü gidona uymadı. tabi ben alet takımını otoparktan arabadan almaya üşendiğim için (az salak değilim var ya) uyup uymadıklarını denememiştim. motoru bir güzel söktüm, gidonu çıkartıp, adaptörün alt kısmını monte ettim. gidonu koyunca, hoop, havada kaldı. alırsın eline eğeyi, başlarsın üst kapağı ayarlamaya. yarım saat mı desem 45 dakika mı desem, terden sırılsıklam oldum ama yaptım. tabi o birinci parça. daha 3 tane var. dedim böyle olmayacak. söktüm bir daha hepsini çıktım eve. matkap ucu şeklinde taşlarım vardı. aldım elime vurdum taşı. tüm parçalar oturdu düzgünce. tekrar inip taktım. takınca nedense yine bir hafif ayarsızlık çıktı ama test edeceğim, sonra olup olmadığına karar vereceğim. peki neden denemedim? çünkü adaptörün üst kapağını sıkacak uygun alyanım yokmuş
    idareten tornavida ile sıktım. hafiften götürüp mahalledeki ustama sıktırırım. zaten uçlar da boş kaldı. gidon topuzunu takmam lazım. onun için de gidonun uçlarına klavuz çekmem lazım içten. iş üstüne iş çıkıyor. zaten gidonu takınca elcik korumaları nasıl takacağımı bulamadım, çünkü yer yok. neyseki elcik koruma sipariş vermemiştim. o konuda hafta sonu arkadaşlarla bir konu açıldı. ayrı mevzu, ayrı bir konu açarım bir ara.
    Vasıfsız Endurocu

5. Serdar Özmetin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (07-08-2017),Ali KORKMAZ (07-08-2017)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Motorun gidonunu ve elciklerini değiştirdim hafta sonu. güzel oldu ama maalesef 28mm adaptörü gidona uymadı. tabi ben alet takımını otoparktan arabadan almaya üşendiğim için (az salak değilim var ya) uyup uymadıklarını denememiştim. motoru bir güzel söktüm, gidonu çıkartıp, adaptörün alt kısmını monte ettim. gidonu koyunca, hoop, havada kaldı. alırsın eline eğeyi, başlarsın üst kapağı ayarlamaya. yarım saat mı desem 45 dakika mı desem, terden sırılsıklam oldum ama yaptım. tabi o birinci parça. daha 3 tane var. dedim böyle olmayacak. söktüm bir daha hepsini çıktım eve. matkap ucu şeklinde taşlarım vardı. aldım elime vurdum taşı. tüm parçalar oturdu düzgünce. tekrar inip taktım. takınca nedense yine bir hafif ayarsızlık çıktı ama test edeceğim, sonra olup olmadığına karar vereceğim. peki neden denemedim? çünkü adaptörün üst kapağını sıkacak uygun alyanım yokmuş
    idareten tornavida ile sıktım. hafiften götürüp mahalledeki ustama sıktırırım. zaten uçlar da boş kaldı. gidon topuzunu takmam lazım. onun için de gidonun uçlarına klavuz çekmem lazım içten. iş üstüne iş çıkıyor. zaten gidonu takınca elcik korumaları nasıl takacağımı bulamadım, çünkü yer yok. neyseki elcik koruma sipariş vermemiştim. o konuda hafta sonu arkadaşlarla bir konu açıldı. ayrı mevzu, ayrı bir konu açarım bir ara.
    Abi valla bayılıyorum şu motorun üstündeki çalışmalarını. Aynen abi bazen hesap katmadığın işler çıkıyor.
    Az biraz da fotograf eklesen çok iyi olur ya.
    Özledim seni motoru.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Sağol Ahmet, ben de senin performanslarını bekliyorum. Bir de Yusuf'un. nerede yine acaba o
    yaptığımda çok bunalmıştım fotoğraf çekmemiştim. otoparktan geçerken bir foto aldım. iyi çıkmadı ama olsun. eskisi-yenisi şeklinde koydum. ortaya taktığım telefon tutucu estetiğini çok bozdu ama şimdilik daha iyi bir yer yok. gidon çok geniş değil. takacak yer yok. elcik koruma işinden sonra karar vereceğiz artık.

haftaya tatile gidiyorum. dönüşte kalan işleri tamamlar, düzgün bir foto çekerim inşallah
    Vasıfsız Endurocu

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kazasız belasız kullanımlar Bende motorsuzum xt 660 R düşünüyorum
    Recep, posta kutun dolmuş, mesaj ulaşmıyor sana. XT600E artık satılık. İlgilenirsen konuşalım
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Beni düşündüğün için çok sağol güzel abiciğim msj attım
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Motor marşta zorlanıyordu. marş motorunda sorun olduğunu düşündüm çünkü akü ölçümü iyiydi. marş motorunu sökmek için önce eksoz sökülüyor. debriyaj telinin ucu serbest bırakılıyor. debriyaj telinin motor bloğuna vidalı bir klavuzu var. o da sökülüyor. son olarak küçük bir metal yağ borusu sökülüyor. marş motorunu söktüm ve açtım. kömürler kaynamış rezil olmuş. temizlikle kurtarırım belki diye düşünüyordum ama mecburen bobinajcıya verdim. şimdi gümbür gümbür çalışıyor. tavsiyem marş motorunu sökecek olanlar öncesinde tamir kitini yurtdışından getirtsinler. eğer öyle yapsaydım, bobinajcıya vermek zorunda kalmazdım. kömürlerin ve köprülerin olduğu kısım yenilenmiş olurdu hem de.
    .
    Yazmadım galiba ama ayrıca amortisör bakımı yapıldı. toz keçesini yamaha stoktan sağlayabildi. motorun artık tepkileri daha güzel.

Not: şimdi aklıma geldi. eksozu söküp takarken önce bahsettiğim debriyaj klavuzunu sökün, hiç kasmayın.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler arkadaşlar. daha iyisi sizin olsun.
    .
    bu gün aliexpres'ten sipariş ettiğim geniş alüminyum pegleri takayım dedim. belim sakat olduğundan motor üzerinde çalışmak beni zorluyor. o yüzden peglerin bağlandığı parçaları sökeyim, evde takar geri monte ederim diye düşündüm. çünkü o parçaları 2 somun tutuyor sadece. ama sağ taraf aynı zamanda fren merkezini sabitliyormuş. vazgeçtim. xt600e uyumlu diye bulunmuyor. TW200 diye bulabilirsiniz. sadece pense yeterli takmak için.

tam ayağıma layık, kürek gibi

Pegleri test ettiniz mi? Dokum gibi durduklarindan pek guven vermedi bana...

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

test olarak bindim sürdüm zıpladım üstüde sorun olmadı. sonra olduğu yerde devrilince motor kırıldı sağ peg. zaten çok ucuz diye almıştım. maalesef xt600 için bu tip malzeme bulunmuyor. bir ara gidip bir parçacıda elime ne geçerse denemem lazım. şu an üzerinde yine orjinal pegler var. ama büyük peg de çok rahat oluyordu. belki orjinalliğini bozmayı göze alırsam parça kaynatarak genişletebilirim. ama öyle de güzel olmaz ki
    Vasıfsız Endurocu

13. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (20-09-2017)

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu