Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Hikmet Gumus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hikmet Gumus
    Motosiklet
    Honda CRF 250L
    Marka
    Honda

Standart Bot , Dizlik ve korumalar

Merhaba ,

Kisa bir sure once CRF250L'13 aldim. Genelde arazi kullanimi yapmak istiyorum. Yol kullanimim sadece araziye cikacagim yere kadar oluyor , bir seyahat amacim yok.

Motor icin bazi parcalar aldim , bunu zaten ayri bir konu olarak acmistim. Cok heveslendigim FMF Q4 - Megabomb - EJK upgrade'i yerine birazda bir arkadasimin tavsiyesi , internet arastirmalarim konusunda iyi bir dizlik ve koruma ekipmanlari almaya karar verdim.

185cm - 120kg oldugumdan diz konusu benim icin cok belirleyici olabilir.

Uzun arastirmalar sonucunda Leatt C-Frame Knee Brace'i aldim.

Oldukca iri oldugumdan bu bile zor denk gelecek gibi. Burada bir fitment videosu var. https://www.youtube.com/watch?v=ICjHwCFYEz8&t=36s

Bot olarak Forma FORMA Predator almayi dusunuyorum.

Bunun disinda ne almam gerektigine cok karar veremedim. Benim boyutlarim icin Jeysey , pantalon yada body armour bulamadim Aliexpress'den bir jeysey siparis ettim ama bakalim gelsin gorecegim.

Boyun koruma ( Neck Brace ) , Omuz , dirsek , sirt , gogus korumalari konusunda arastirmalarim devam ediyor. Aslinda hic alasim cok cokda atlayip ziplayacak durumda degilim ama sonucda acemiykende risk altinda olacagimdan arastirmalarim devam ediyor. Onerilerinize acigim.

Gitt FMF Q4 - megabomb paralari

Enduroist Katılımcı Üye Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Keleş
    Motosiklet
    KLX 250 (Atılgan)
    Marka
    Kawasaki

http://www.acerbis.it/motorsport/en/...0017756#a_page
    L/XL bedeni uyacaktır. Enduromarkette var.

Enduroist Üye Hikmet Gumus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hikmet Gumus
    Motosiklet
    Honda CRF 250L
    Marka
    Honda

Selcuk hocam , yanitiniz icin tesekkur ederim.

XXL icin 85-100kg diyor Ben 120-130 araliginda olacagimi var sayarsam sanirim limitlerin disinda kaliyorum.

Aslinda firmalarin mesajini anladim , zaten bu kilolarin disindaysan arazide ne isin var diyor Gerci haksizda sayilmazlar

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

dükkanları gezerek üzerinize olacak bir body armor bulup kullanın. hoplayıp zıplamayacağım dedikten sonra ki zaten crf kullanacaksınız, çok coşup üretilmiş her ekipmanı almaya gerek yok. sonra onlar da eziyet oluyor. sıkılıyor insan. body armor bulamazsanız, normal motor ceketinin korumalarını biraz daha kalınlarıyla değiştirmeyi deneyin. omurga koruma alın, zaten onu asfaltta da takmalısınız. bence yeterli. en fazla iş yapan korumalar zaten kask ve çizme oluyor, özellikle başlangıçta. ben 187 boy 105kg ile girdim araziye. çizmelerimden gördüğüm faydayı, başka malzemeden görmedim.
    Vasıfsız Endurocu