Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Göktug karakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Göktuğ Karakaş
    Motosiklet
    KTM 300 EXC 2017
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle yazımdan amerikanın nasıl masum ilan edildiğini yada oraya nasıl geldiğinizi anlamadım. amerika babamın malı değil, yada ben vatandaşı değilim. amacım savunmak yada temize çıkarmak da değil. ama gittim 20 gün 5 eyalette gezdim gördüm. bizden daha az çevreyi kirlettiklerine, bizden daha temiz olduklarına, daha vicdanlı insanlar olduklarına kanaat getirdim. çevreye tüm bu duyarlılıklarına karşın, özellikle elektrik enerjisinde de ilginç bir savurganlıkları var. benzinli araba kullanmalarını da dünyayı söürmekle ilişkilendiriyorsanız eğer, demek ki japonlar da aynı şeyi yapıyor. biraz incelerseniz koskoca benzinli motorların bile, çok daha küçük dizellerden daha temiz olduğunu görürsünüz. amerika dünyayı sömürüyor evet, aksini bekleyemezsiniz, adam kendihalkını da sömürüyor. kimin gücü yeterse o sömürüyor ama bunun konuyla hiç ilgisi yok.
    .
    öte yandan eğer ormanda bütün vahşi hayatı vede çevresindeki insanları rahatsız etmenin alternatifi sizin için asfaltta teker yapmaksa, size söyleyebilecepim çok fazla birşey yok.
    ayrıca evet hiçbirşey gözünden kaçmamış, spesiyal motorlara nefretim var. hiç unutmam ben küçükken, mahalledeki spesiyal motorları sahipleri iyi bağlamamış, kaçmışlar. sonrada peşime düşüp iki mahalle kovalamışlardı. çok korkmuştum. o zamandan kalma birşey olsa gerek. ortamı boş bulduğum için sallıyorum ama neyseki gelip doldurmuşsunuz boşluğu da haddimi bildirmişsiniz, yeni nesilleri kurtardınız tebrik ederim
    Dünyada kaç adet eksoz dumanı atan 2t enduro motosiklet var, buna bakıp daha onra diğer dizel kamyon veyahut çeşitli binlerce iş makinası,kimyasal gaz üreten fabrikalar vb bi çok etken var onlara bakıp kıyaslamak lazım.Bu 2t motorlar çevreyi hangi oranda kirletiyor.Bir enduro forumunda enduro ''2t motosikletlerin yasaklanmasını istemek hatta ormanda gezmeleri bile yasaklanmalı demek bana pek etik gelmiyor''Benzinli motorun dizele göre çevreyi daha çok kirlettiğini biliyorum ama dizele göre daha pahalı bir yakıt.Abd'nin bu sömürgeci sistemde v8,v12 benzinli motorlarla keyif sürmesi bence normal.Yazınızda Abd'yi örnek vererek çevreyi kirletmediklerini ve yaşam biçimleri anlatıyorsunuz,size katılıyorum ancak diğer yandan dünyada en çok atmosferi kirleten ülkelerden birisi abd'dir.Buna ne diyorsunuz? Burda bir çelişki yokmudur? Bence yazınız tamamen mantık dışı,büyük resimdeki gerçeği yansıtmıyor.
    İnsanları yanlış düşüncelere sevk ediyor.bakın kutuplara abd petrol arıyor,inceleyin ne durumda doğa.
    Yeni nesil keşke doğada motosiklet sürse,şu anki durumdan daha iyi yerde olurlar..
    2t special makinalar sizin bir kampta yaptığınız pislik ve çevre kirliliğinin %1 i bile değildir..O zaman büyük asfalt endurolarıda yasaklansın ,kamp ve piknikte yapmasınlar...Onun dışında yapılan motosiklet festivalleri yakılan ağaçlar odunlar üretilen çöpler bunlar nedir.Ama siz bütün bunların arasında ülkemizde gelişmekte olan ve zor şartlarda yapılan bir spor için ülkemizde yasaklanmalı diyorsunuz...Evet meydan boş yazınızı epey beğenenler olmuş hiç karşı çıkan yok.Dahada size cevap vermeyeceğim.

Special sizi çok korkuttuysa bir psikoloğa görün belki iyi gelir.Dediğin gibi sesli makinalardır ürkütür.
    Konu Göktug karakas tarafından (08-08-2017 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

2. Göktug karakas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erdi Şenkaya (08-08-2017)