Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Günübirlik "Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi" gezisi

Gerekse maneviyatından gerekse doğal güzelliklerinden dolayı görmek istediğim Somuncu Baba Türbesini sonunda ziyaret etmek nasip oldu.
    Adıyaman Gölbaşında malum küçük bir motosiklet grubum var. Her hafta, ya bisiklet ya da motosiklet etkinliğimiz oluyor. Vakit oldukça görmediğimiz yerlere sürmeye çalışıyoruz.

Gidiş Güzergahımız: yaklaşık 150 km.

Dönüş güzergahımız: yaklaşık 200 km.

Nurhak'a varmadan Kapıdere mevkisinde bir arkadaşımızın önerisiyle kahvaltı yaptık, eğer dilerseniz burada Tatlar isminde bir yer var. Göksu ırmağı kenarında müthiş bir alabalık ziyafeti de çekebilirsiniz, gayet serin.

Arada çocukluğumuzu da yaşamak lazım.

Kahramanmaraş'tan gruba misafirim olarak gelen Kadir Abimin yolda motosiklet ile seyir esnasında telefonu düştü ve geri dönüp alana kadar kaç araba geçti üstünden bilemiyorum. Ama helal paraymış ki bulduk. Biraz hasarlı olsa da denedik konuşturuyor fonksiyonları çalışıyor. Kahvaltı öncesi yarım saat yolda telefon aradık

Mekan çok güzel olmasına karşın kahvaltıları beğenmedik ve bizden yüksek ücret de talep edince ben biraz mekan sahibiyle konuşmak zorunda kaldım. Bir daha mekanına bu grubu getirmeyeceğim deyince önce fiyatlar kişi başı 5 tl indi. Sonra telefon numaramı alıp kaydetti. Sonra da "bir daha gelmeden beni arayın, kaç kişilik kahvaltı isterseniz 1 saat önceden haber verin, ben size güzel bir hazırlık yaparım" dedi. Baştan bu yaklaşım olsaydı daha iyi olurdu, bir de o bölgenin insanına bunu yapmıyorlar, bizi büyük motosikletlerle görünce uzaktan gelen yabancı sanıyorlar, biz de kendimizi tanıtmak zorunda kalıyoruz. Bir dahaki gidişte ise ahbap oluyoruz. İnşallah birdahaki sefere daha iyi karşılanırız deyip oradan ayrıldık.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (11-07-2017 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (12-07-2017),Göktug karakas (28-07-2017),Güney Biçer (12-07-2017),Serdar ZIMBA (11-07-2017),Süleyman Kuyucu (11-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sırayla Kahramanmaraş iline bağlı Nurhak'tan geçtik sonra Elbistan'a geldik burada merkeze 2-3 km mesafede, Ceyhan ırmağını doğduğu yer olan Pınarbaşı'na gittik.

Burada tekne turları da yapılıyordu ancak gerekse öğle sıcağına kaldığımızdan gerekse günübirlik çıktığımızdan biran önce yola devam ettik.

Devamında Malatya iline bağlı Darendeye doğru devam ettik. Yaklaşık Darende merkezine 10 km kala Günpınar şelalesine uğradık. Burası yolumuzun üstüydü. Ancak şelale otoparkı tam bir izdiham. Çok dik bir rampadan inerken keskin bir şekilde U dönüşü yaptığınız noktada şelalenin girişi var. Önünde durmak mümkün değil. Motosikletleri bile park etmekte zorlandık. Jandarmalar sürekli girişte bekliyor ve trafiği düzenliyor. Araba ile gelenler burada bırakın yer bulmayı en az 1-2 km ileriye ancak park edebiliyor ve yollar da çok dar tek şerit ve herkes birbirini bekliyor, sürtünerek geçiliyor. Bir de yol kenarında kayısı ve kiraz satanlar yok mu? Kiminin tezgahı arabanın tekerine değiyor. Durulup bakılmaya değer ama bu otopark sorunundan dolayı bu mevsimde asla durmaya değmez. Mayıs veya Eylül'de gelinebilir.

Yolda Cengiz abi kuşa çarpmış, zavallı kuşun kanı, dışkısı ve tüyü GS'e yapışmış. Bir yumurtası eksik ;)
    Kuşun ahı mı tuttu bilinmez, otoparkın önü ve yol çok dik olduğu için ve Cengiz abinin arkasında hanımı da artçı olduğu için bacağı biraz kısa kaldı ve cengiz abi motosikleti soluna yatırdı ama saniye saniye ağır çekimde yatırdı. Tabi ki bir sıkıntı yok, hatta nokta çizik dahi yok. Hemen kaldırdık. Hatası, hanımını arkasından indirmeden dönmek istemiş ve sanırım o da biraz sarkınca direnememiş.

Sonunda burası da bitti ve asıl gezmek istediğimiz yere Somuncu babaya doğru hareket ettik. Yolda kayısı ve kiraz satan bir yaşlı amca vardı, çantalara 1-2 kilo aldık, oğlu motosikleti çok sevdi baktım ki fotoğraf çekmeye çalışıyor ama ömründe sanırım ön kamerayla çekim yapmamış ki bir türlü açıyı yakalayamıyordu ben de yardım edeyim deyip aldım elinden ben çektim. Çok mutlu oldu ve çantama bir sürü kayısı doldurdu ben yeter dedikçe al, bunlar benden olsun dedi.

4. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Alparslan osmanoğlu (12-07-2017),cemkucuk (11-07-2017),Göktug karakas (28-07-2017),Kaan Tütüncüoğlu (13-07-2017),Serdar ZIMBA (11-07-2017),Süleyman Kuyucu (11-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Günübirlik "Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi" gezisi

Sonunda Somuncu Babaya geldik

Burada çekilecek çok manzara ve buraya eklenecek çok resim var ama ben sadece faaliyetleri özetleyen resimleri yüklüyorum.

Havuzu yaz kış 22 derece ve tam istenilen sıcaklıkta.

Ekip serinliyorken...

En mutlu olduğum an bu anımdı. Şu yazın kavuran sıcaklarında serinlemek müthiş.
    Ayrıca burada rafting faaliyeti de yapılıyor. Bizim ekibimizdeki hanımefendiler pek istemedikleri için biz de hanımefendileri yanlız bırakmamak için bu faaliyeti bir sonrakine sakladık. Oradaki raftin tur rehberinin numarasını aldım. Çocuk da motosiklet hastası çıkmasın mı. Abi sen beni gezdir, ben sana rafting yaptırırım dedi. Bakalım birdahakine rafting yapmayı düşünüyoruz.

Burada cami ve külliye bulunuyor ayrıca müzesi var, yemek yenilecek Restouran ve marketleri mevcut. Merkeze çok yakın yaya gidip gelinebilir.
    Tohma Çayı üzerinde Rafting etkinliği yapılıyor ayrıca çayın kenarında Kudret havuzu var.

Sonuncu Baba kimdir?
    Merak edenler burayı tıklayabilirlerhttp://somuncubabaturbesi.com/somuncu-baba-kimdir/

Faaliyetimizin son aşaması olan vedalaşmaları pek sevmesem de mecburen vedalaşıyoruz, aldığımız kiraz ve kayısıyı bir güzel yiyoruz. Kiraza bakmadan yemenizi tavsiye ederim yoksa kurt çıktığında bir daha kiraz yemezsiniz.

Grupta evliler ve uzaktan gelenler gittikten sonra çekirdek ekiple dönüşte Malatya Sürgü'de alabalık için duruyoruz.

Bu ihtiyar görünümlü delikanlıya iyi bakın.
    Kahramanmaraşlardan benim için gelmiş, ruhu henüz reşit değil 16-17 civarı. Kendisi hacı ama yıllarca Avrupa'da yaşamış, hala yurdum insanı yöre töre sahibi. Bir o kadar da modern. Fıkralarıyla bizi gülmekten kırdı. Fıkra dediğime de bakmayın, bildiğin adam yaşadıklarından bahsediyor ama adamın hayatı masal ve komedi dolu. Çok da iyi motosiklet sürer, arkasından birçoğumuz yetişemiyoruz. Allahtan 500cc Tmax var. Yoksa yolda da göremeyiz ;)
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (11-07-2017 Saat 16:44 ) değiştirilmiştir.

6. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (11-07-2017),cemkucuk (11-07-2017),mustafa gologlu (12-07-2017),Serdar ZIMBA (11-07-2017),Süleyman Kuyucu (11-07-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Çok güzel bir gezi olmuş Hemşerim çok keyif almışsınız belli

KILIBIKRAYDIR

8. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (11-07-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Keyifli bir gezi olmuş Ali, paylaşım için teşekkürler.

10. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (11-07-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Harikasın Ali,
    Tek sorun suda çok kıllı börtlü adam var bari iki böceğe bir çiçek olaymış iyiymiş
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

12. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (11-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harikasın Ali,
    Tek sorun suda çok kıllı börtlü adam var bari iki böceğe bir çiçek olaymış iyiymiş
    Abi burası erkekler bölümü ya o yüzden çiçek yok ;)

14. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (11-07-2017)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Güzel gezi olmuş Ali. Ağustos sonunda şimdilik, tek motosiklet, 2 kişi Malatya'ya oradan da Karadenize çıkıp İstanbul'a döneceğim bir tura çıkmayı düşünüyorum. Rota oluştururken muhtemelen faydalanacağım bir konu olacak.
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

16. Güven Çifçi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (11-07-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Süleyman Kuyucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Süleyman Kuyucu
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Maşallah. Çok güzel gezi, cok güzel yerler. Memleketin görülmedik o kadar güzel yerleri var ki gezen ve paylaşan tüm kardeşlerimiz sayesinde biz de gormus ve gezmiş gibi oluyoruz. Ellerinize yüreğinize saglik. Kazasiz, sağlık ve mutlulukla nicelerine InsAllah.

18. Süleyman Kuyucu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (11-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Güven Çifçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş Ali. Ağustos sonunda şimdilik, tek motosiklet, 2 kişi Malatya'ya oradan da Karadenize çıkıp İstanbul'a döneceğim bir tura çıkmayı düşünüyorum. Rota oluştururken muhtemelen faydalanacağım bir konu olacak.
    İstediğin zaman gelip evimde kalabilirsin, misafir etmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyarım. Adıyaman-Gölbaşındayım, gidiş güzergahını henüz ayarlamadıysan benim buradan yapabilirsin.

20. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abbas Murat LÜĹE (12-07-2017)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu