Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Pelletizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Adnan Ökmen
    Motosiklet
    R 1200 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Hella micro de+FF50 far+port bagaj montajı

sis lambaları kargodan gelince bende bu sıcakta montaj işine başladım ha bir de top case üstüne paralel bir demir taktım çadır felan gibi yükler daha sabit duruyor.(sarı metal ,üstü kromaj havluluk 30tl hırdavatçılarda satılıyor.)
    Bar orijinal cnc kesim çok şık (kargo dahil 250 ytl UK)
    Micro de set +ff50 set =250 tl
    İşçilik =sıfır tl

fotolar

Kutudan çıkan swıtch,i buraya (daha sonra ex swıtch le değiştirecem)ff50

Diğerini sağa buraya (rahat ulaşılıyor bence ergonomik)micro de

Işıkların durumu(ayarsızlık var oto servisde aynaya baktıracam)
    Sadece kısa far

Kısa far + ff50

Kısa far+ff50+micro de

Port bagaj demiri üstten ve içeriden görünümü.

FF50 lerin röle bobin besleme + ucu farların soketindeki sarı uçtan paralel çekilip switch (anahtar) girişine , çıkışını röle 86 noya bağlandı.85 numaralı ucu röle eksi ucudur.
    bmw de bilindiği gibi motor çalıştıktan sonra farları yanıyor .FF50 lerin güç besleme (ampuller) +ucu aküden sigorta (15 amper lik) konularak ilgili rölenin 30 numaralı commun ucuna, rölenin 87 no (normalde açık ucunu lambalara artı uç çekildi.röle dahil lamba eksi uçları toplanıp aküye eksi kutupa bağlandı.

Micro de sislambaları da aynı mantıkta müstakil röle+swıtch ve müstakil röle besleme+ ucu çekilerek bağlantılar bitirildi.bu röle nin + ucu motosiklete ait orijinal çakmak lık besleme soketinden alınmıştır, diğerinden farklı olarak sadece kontak çevrilmek süretiyle swıtch on yapılıp micro de ler yakılabiliyor.Diğerinde bilinidği üzere motorun çalışmasına bağlı çalışıyor. bu şekilde olmasını kendim tercih ettim.Gece kamp yerin de motoru çalıştırıp gereksiz gürültü yapmamak için micro de ler sadece kontak açılıp, switch on yapılıyor ve ışık ihtiyacımızı kısa süreli giderebiliyoruz.

Tüm tesisat motor un uygun yerlerinden çekildi ,tesisat makaronlanıp ve açık olan yerler (röle +switch kutupları dahil) kauçuk bantla bantlanıp izelasyonu sağlanmıştır. Bu tip tesisatta normal elektrikçi bantını önermiyorum.

Top case bagaj demiri ise hurdavatçılarda satılan sarı metal üstü kromaj kaplı havluluk ikisine 30 tl verdim ,uygun ölçüye getirip kestim, sadece üstten sarı birer adet vida ile sabitleniyorlar oldukçada sağlam oldular.

Arkadaşlar montaj bittikten sonra kısa bir tur attım ,exstra aydınlatma oldu emeğime ve harcanılan paraya gerçekten fazlası ile değdi.

Ugulama yapacak arkadaşlarıma özelden mesaj ve ya telefonla bilgi verebilirim, işçiliğe bari para ödemeyelim keyfini çıkaralım kendimiz yapalım .Saygılar

R 1200 GSA

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Adnan hocam ellerine sağlık.
    Harika olmuş.Port bagaja bittim zaten.

"Ugulama yapacak arkadaşlarıma özelden mesaj ve ya telefonla bilgi verebilirim, işçiliğe bari para ödemeyelim keyfini çıkaralım kendimiz yapalım .Saygılar"

Bu sözünüz ise bize nekadar değer verdiğinizin göstergesi.Size şahsım adına teşekkür ediyorum.

Bu arada iyi günlerde kullanın..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Katılımcı Üye İlkizOkatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İLKİZ OKATAN
    Motosiklet
    BMW 1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Tebrikler.Ellerinize sağlık.
    Kazasız günlerde kullanın.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

ellernize saglik, cok guzel olmus... sitede boyle seyleri kendi yapanlari gorunce, bende hevesleniyorum kendim yapmak icin. aslinda bircok sey benim de elimden gelebilecekken usendigim icin yaptiriyorum... saniyorum bu gidisle komple kendim yapar hale gelecegim.

bu arada o kadar ugrasip yaptiktan sonra birde fotograflayip burada yayinlama ugrasisina girmissiniz. onun icin de ayrica tesekkurler.

Enduroist Üye Pelletizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Adnan Ökmen
    Motosiklet
    R 1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adnan hocam ellerine sağlık.
    Harika olmuş.Port bagaja bittim zaten.

"Ugulama yapacak arkadaşlarıma özelden mesaj ve ya telefonla bilgi verebilirim, işçiliğe bari para ödemeyelim keyfini çıkaralım kendimiz yapalım .Saygılar"

Bu sözünüz ise bize nekadar değer verdiğinizin göstergesi.Size şahsım adına teşekkür ediyorum.

Bu arada iyi günlerde kullanın..
    Gürbüz kardeşim biliyorsunuz ki advrider gibi siteler de; site üyeleri çokca paylaşım yapıyorlar
    bizler de yetenekli ve zeki insanlarız onlardan da bir eksiğimiz yok sadece imkanları çok geniş her türlü malzemeye çok rahat ulaşabiliyorlar ve çeşitli
    uygulama-bakım -montaj vs işleri bizatihi kendileri yapıp bunun keyfinede
    varabiliyorlar.Yine bu siteden final -drive gibi bir bakımı fotolarına bakarak kendim gerçekleştirdim bu gibi işler elimizden gelmeli ,bir motorize kendi motorunun; bazı özel alet-cihaz ve uzmanlık isteyen işler hariç(senkron- sübap ayarlama vs gibi) yapabilmeli, tek başına cesareti yoksa bir arkadaşı ile kafa kafa ya verip bu tip işleri pek ala yapabilir,bu tip işleri yapmanın keyfi anlatılmaz bir duygu.sitemiz dede çokca paylaşımları görüyorum arkadaşlarımı tebrik etmek sterim.

Sizde bana değer verip aranıza kabül ettiniz asıl ben çok teşekkür ederim.

Temenniniz için teşekkür ederim. Saygılar

R 1200 GSA

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Bahadır bey artık bizde isi bir ucundan tutsak iyi olur

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır bey artık bizde isi bir ucundan tutsak iyi olur
    hakkaten, onumuzdeki hafta benim blondie' yi bakima cekeyim.

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Pelletizer ellerine sağlık
    Süper iş
    Anlatımda bir o kadar iyi
    Bende daha önce V-Strom'uma Micro DE takmıştım. Özellikle trafikte görünürlüğe artısı çok...
    Şimdi de Tenere'me bağlayacağım...