Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 42 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı bberksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duble yolda 90 , otobanda 100 hakkaten olacak şey değil. Kontrole denk gelince ceza yememek mümkün değil. Arabalarla aynı olsa (100-120) çok daha fazla sayıda motorcu limitlere uyar. (ben arabada hep uyuyorum) ama bu uygulanamaz limitler motorcuları kanun dışı olmaya zorluyor adeta.
    Ancak motorların etraflarından %10 fazla gitmeleri gerektiği söylemine katılmadığımı belirtmeden de edemeyeceğim. Sonuçta motor en düzgün zemin ve pozisyonda bile fren mesafesi otomobillere göre uzun olan bir araç. Her tehlikeden çizgini değiştirip de kaçamazsın. Bu söylemle (%10 hızlı gitmemiz lazım) yola çıkıp da limitlerin arabalarla aynı konuma getirilebileceğini hiç sanmıyorum.
    Motosikletlerin fren mesafesinin uzun olduğu söylemi doğru değil. İlk olarak motosiklet sürerken panik fren yapmaya gerek olmayacak şekilde sürmek esas. Bunun için dikkatin hiçbir zaman yoldan ayrılmaması ve başta takip mesafesi olmak üzere pek çok konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Motosikletler, panik fren yapıldığında başka hiçbir aracın duramayacağı kadar aniden durabilen araçlar. Fren mesafesi ancak ön frenin kullanılmadığı ya da yetersiz kullanıldığı durumlarda uzuyor. Benim bilgi ve tecrübelerim bu yönde.

%10 daha hızlı gitme mevzusu da; diger araçları geçerken araçların kör noktasından bir an önce çıkabilmek için olması gereken durum.

Ersan Hocam ve diğer eğitimli ve tecrübeli arkadaşlarımız yanlışım varsa düzeltsinler lütfen.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

2. Güven Çifçi güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-09-2017),Çağın Sarılar (06-09-2017),Ersan ÖZYURT (09-09-2017)