Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Arrow Arka Çantaya Yük Bağlama Aparatı Yapımı

Motosiklet Arka Çantaları için Yük bağlama Aparatı yapımı(Yük taşıma)

Şimdi biliyorsunuz çantalar için hazır ekipmanlar var.
    Örneğin Dl650 de bulunan maxia çantam için givinin orjinal demiri;

Yanlış Olmasın 250-300tl civarında bir fiyatı var.
    O paraya ben çanta alıyorum... motosiklete kaçak kat çıkarım yahu o kadar paraya.
    Ne yapalım ne edelim derken.

Resimde Gördüğünüz Materyaller Tamamen Paslanmaz Çelik olup Tekne aksesuarcısından aldım.İstanbul Karaköyde...Rıhtım Caddesinde.
    Tedarik edemeyenler için bauhousede falanda var.

Kullanılabilecek Materyeller
    1)Soldaki 2cm uzunluğunda u şeklinde 2 vida noktası bulunan aparat 5tl
    2)Ortadaki u vida Listedeki en uzun aksesuarımız 9.5tl
    3)Sağdaki 2cm uzunluğundaki u şeklinde vida 4 vida noktalı. 7.5tl

Yapım ve Seçim evresi;
    Şimdi Çantaya fazladan delik delmek istemediğimden 4 vidalıyı kafadan eliyorum.Ama çok gerecekseniz çok ağır yükler konacaksa 4 vida daha sağlam olacaktır.

Ruh halime göre 4 veya 6 adet uygulamayı düşünüyorum tanesi 9.5tl den 6 tane ciddi para yapıyor Birde 2 motosikletim olduğunu düşününce...
    Cbf 150 için 5tl lik olandan 4 adet alıyorum.

Buradaki delik çapına ve çanta et kalınlıına göre;
    4mm çapında alyen başlı teflon civatalı paslanmaz çelik vida.
    Ve tabiki saz arkadaşlar yaylı röndele ve pul yine paslanmaz çelik.
    Her aparat için 2 adet. yani toplam 8 tane aldım.Buda karaköy hisar civata.
    yine bauhousede mevcut.
    uzunluk olarakta 1.5cm kafa kafaya yetti bana uzun olmamalı ki kaska vs çarpmasın.Kaş yaparken göz çıkarmayalım.

Yaparken doğru düzgün resim çekmemişim arkadaşlar.
    matkapla delik açık içerisine nötral slikon bastım(akvaryum slikonuda olur.)
    Normal slikon sirke bazlıdır asidiktir hem koku yapar hemde uzun süre içerisinde bir şey durursa terleme yoluyla inanılmaz pas yaptırır.daha önce başka teknik konularda başıma geldi yine siz bilirsiniz..
    Slikonu neden sıkıyoruz derseniz su geçirmezlik açısından çantaya su girmesin diyerek..

Ve bitmiş hali;

Buda V-strom Forumdan dl650 sine u vida uygulayan bir arkadaştan;

Kampa giderken çadır ve matler için birebir.
    Hafif şeyler koymalıki kapağı boşuna hırpalamasın hemde çantayla işiniz olduğunda rahat açılabilsin.
    Ufak bir kask kilitlemek eşya taşımak ve ufak bir mangallık için birebir.Şehir içi Şehir dışı gayet kullanışlı oldu.

Yakında dl650'mede uygulayacağım arkadaşlar.
    Konu Atakan Demirtürk tarafından (25-08-2017 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.

2. Atakan Demirtürk güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (25-08-2017),AHMET GÖKER (25-08-2017),Çağın Sarılar (25-08-2017),can eren (03-05-2020),cemkucuk (25-08-2017)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Valla süper iş olmuş.
    👏🏽👏🏽👏🏽

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Güzel, işlevsel, düşük maliyetli bir uygulama. Aklında bulunsun daha az delik istersen eye bolt var. Tek delikle işi bitirirsin. Belki gördün tipini beğenmedin ama görmediysen görünce çok sağlam bir malzeme olduğunu anlarsın. Makina yataklarını kalaskalla yerine yerleştirmek için kullanırlar.Bunu gibi birçok kullanım alanı vardır. Paslanmaz da bulunur.
    Güle güle kullan.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu AHMET GÖKER tarafından (25-08-2017 Saat 07:52 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

5. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

TAMER MERİÇ (27-08-2017)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Valla bravo. ellerine sağlık harika olmuş.

Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

Teşekkür ediyorum herkese.Ama üzülüyorum enduroistte özellikle kimse el yapımı bir şeyler yapmıyor teknik kısmı biraz durgun buluyorum.
    Ahmet Abi;

Evet buda güzelmiş geniş bir pul olur ise çift taraflı olarak sağlam olabilir.
    Ama pul küçük olursa sağlam olmaz.
    Tek eksenli yani sadece yukarı esnetsek neysede sağa sola doğru eşyalar düşmesin diye inanılmaz kastırmalar yapabiliyoruz..
    Çantanın plastiğini zamanla yemesin.Vida sağlamda önemli olan çanta
    Ama çok beğendim başka yerlerdede kullanmak için fikirler uyandırdı güzelmiş
    Ben yinede 2 delikten yanayım.Kasılma miktarı yarı yarıya dağılıyor en azından..

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Atakan süper olmuş akılcı ve maliyet düşük aklımda kalsın

Ahmet bu eye bolt işini de tuttum güzelmiş

KILIBIKRAYDIR

9. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (25-08-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

gözlü civata ile arka çanta üzerine tel ile de bağlantı da yapılabilir sanırım.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Güzel olmuş ellere sağlık,ıç taraftan yapıldımı bilmiyorum ama cıvata altlarına Alüminyumdan biraz genişçe pul kesilip konulsa gergi yapıldığında çanta cıdarına gelecek olan yük dağılımı iyi olur çantada çatlama patlama yapma ihtimali çok aza indirilir diye düşünüyorum,
    Teknik bölümde hiç kimsenin kendi uğraşı ile bir şeyler yapmadığı konusu biraz muallak bence zira yapılıyor,
    Önceki motoruma epoksi karbon yan çantalar arka yaslanmalar çamurluk koruyucular falan yapmışlığım var,
    Africaya ise yan çanta demirlerimi,sis bağlantılarını,şarj soketini,arka çakarı bunların tüm bağlantılarını motorun sistemi haricinde başka bir elektrik sistemi ile bağlanması yine arka çantaya alüminyumdan yük bağlama aparatı,Pimaştan Toolbox
    Ersel ile kafa kafaya verip gidon yükseltme ve yakınlaştırma aparatı,ön çamurluk yükseltme aparatı gibi ıvır zıvır yapmışlığımızda var,
    Ahmet desen ayaklı nöbetçi icatçı gibi çalışıp devamlı bir şeyler yapar paylaşırdı,hala yapıyor ama paylaşmak işine genice o konu biraz enteresan
    zira şimdi aklımda değil Ahmetin bir yapım konusu vardı,yapar yapar paylaşırdı,konu bir kaç sayfa sürdü hep Ahmet kendi çaldı kendi söyledi,yazdı foto çekti vakit ayırıp fotoları yükledi ama bir kaç arkadaşımız dışında konuya ilgi olmadı bile,
    sanıyorum o da ben gibi vazgeçti haklı olarak, genelde bas parayı al malı yada abi banada yapsana fikri olduğu için sanırım pek ilgi görmüyor, Africayı ilk aldığımızda bir servisten ilişkilerim vasıtası ile aksesuarlar için artı indirimler almıştım bir arkadaşımızla o indirimden faydalanmak için servise geldiğinde tanıştım herifin oğlu selam dedi bir daha suratıma bakmadı serviste aradan 1 yıl geçti ben yan çanta demirlerini yaptım aynı arkadaş Abi bana ne zaman yapacaksın dedi iyimi dolayısı ile paylaşmayada gerek kalmıyor.
    Motorunu satmak için yada sıkıştığında yardımiçin 5 senede bir yorum yapan kişiler var yahu,attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor derlerya öyle bir şey işte.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (25-08-2017 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

12. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Atakan Demirtürk (23-09-2017),Coşkun SARP (25-08-2017)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Atakan Demirtürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum herkese.Ama üzülüyorum enduroistte özellikle kimse el yapımı bir şeyler yapmıyor teknik kısmı biraz durgun buluyorum.
    Ahmet Abi;

Evet buda güzelmiş geniş bir pul olur ise çift taraflı olarak sağlam olabilir.
    Ama pul küçük olursa sağlam olmaz.
    Tek eksenli yani sadece yukarı esnetsek neysede sağa sola doğru eşyalar düşmesin diye inanılmaz kastırmalar yapabiliyoruz..
    Çantanın plastiğini zamanla yemesin.Vida sağlamda önemli olan çanta
    Ama çok beğendim başka yerlerdede kullanmak için fikirler uyandırdı güzelmiş
    Ben yinede 2 delikten yanayım.Kasılma miktarı yarı yarıya dağılıyor en azından..
    Atakan kardeşim güzel işler çıkarıp iyi fikir babalığı yapıyorsun.
    Bunun gibi paylaşımlar dersen, hepimizin isteği bu ya da çoğumuzun diyelim.Peki Neden? .Bir ton para verip motora uygun parça ya da aksesuar almak da değil mesele. Asıl mesele aynı işlevi gören ürünü kolay bulunabilir malzemelerle kafa kafaya vererek nasıl yaparız. Yani en basitinden beyin fırtınası. Herkes herşeyi bilecek diye birşey yok. .Ben senden cree led için iyi bir fikir aldım misal. Bak sen de eye bolt için bir fikir aldın. Lakin işler böyle gitmiyor. Şu ekran karşısında saatlerini harciyarak paylaşım yapıyorsun. Sayfalarca yazıyorsun. Yazılan mesaj 5 bilemedin 10.e tabi bunun da imalata pek katkısı olmuyor.Belli bir süre sonra Bir bakmışım 10 sayfa konu ilerlemiş 50 mesajın 45 i bana ait.Diğer 5 kişide hep aynı bu işlere merakı olan.Bir bakmışım Gürol abi nin dediği gibi kendim çalmış kendim oynamışım. Yahu forum da kaç bin üye var.Emeğe biraz saygı duyun.Adam uğraşmış etmiş birşeyler paylasıyor sanki duvara anlatıyorsun.Iyi ya da kötü yorum yok abi.Projeye katkısı olacak hiçbirşey yok
    .Bak Atakan kardeşim Türkiye nin amatör anlamda ilk ve tek sıfırdan şaşe imalatından tut da selesine kadar kendi ellerimle dizel bir motosiklet yaptım.Genel anlamda çok ilgi duyulacak böyle bir konu kaç sayfa sürmüş benim dışımda kaç mesaj yazılmış. Bir bak o zaman dediğimi anlarsın.Biraz şevkini kaybediyor insan.Zaten pek merakları da yok.Misal Gürol abi den toolbox yapımını oğrendim.Bunu alüminyumdan da yaparım ama Gürol abinin ki muazzam bir biçimde güzel ve basit.Bu kadar ihtiyaç duyulan bir imalata ne kadar ilgi duyulmuş bir bak istersen.Bence en az 100 kişinin ilgisi olmalıydı.Çünkü motor için olmazsa olmazdır alet kutusu.Basarım parayı alırım mantığı var.Sosyetik işler anlayacağın.Olay bundan ibaret.
    Ben de artık seyehat eden arkadaşları takip edip dilim döndüğümce yorumlarda bulunuyorum.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (25-08-2017 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

14. AHMET GÖKER güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Coşkun SARP (25-08-2017),Gürol Kıvırcık (26-11-2017)

Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Marka
    Suzuki

Ahmet abicim selam.
    Senin daha arka led konuma yazdığın mesajda anlamıştım yani bu büyük paragrafı yazmadan aslında bu durumu kast ettiğini.
    Enduroisttin tozlu sayfalarında kaldı demenden.
    Gürol abide sende o kadar güzel yazmışsınız ki zaten eklenecek bir şey kalmamış...
    Senin konuları biraz inceledim.Gözüme takılan tek şey.Kademe kademe çok dağınık ilerlemişsin.
    Bittikten sonra ana bir başlık açmamışsın.5 resim için 5 sayfa gezdim konuda.
    Çanta yapımını takip edeyim derken ara ara mesajlarla kafam çok dağıldı.Keşke bittikten sonrada daha net aşamalı olarak konulamış olsan.Yaptıysan böyle projeler resimleri duruyorsa lütfen bu şekilde konula.
    Dediğin gibi okuyan ilgilenen sayısı az olsa bile gerçekten işine yarayacak insanlar olduğunu düşünüyorum.
    Sıfır aksesuar fiyatları o kadar arttıki Artık mecburen ilgi çekecek Benimde şevkim kırıldı biraz ama belki ihtiyacı olan birini bulur gerçekten.
    Belki bizim gibi düşünen bir kaç kişi çıkar hatta aynı masaya oturup fırtınalar estiririz.benim göremediklerimi o görür onun göremediklerini ben görürüm diye düşünüyorum.

16. Atakan Demirtürk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (27-08-2017)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu