Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Standart Bayram'da solo Transtoros

Bu yaz tatil hesapları yine şasınca üzeründe 6 aydır çalıştığım doğu karadeniz gezisini iptal edip, bayramda 5. kez transtoros yaptım. Bu defa motosiklette uygun olduğu için en ağır rotayı yaptım. Geçen yaz 1190 ile takılıp kaldığım her yerden crf 250 ile hoplaya zıplaya geçtim... Isparta Dedegül dağlarından başlayan yolculuğum, derebucak/ ibradı/ hadim / bozkır / ermenek / karaman /bolkar yayla bolkar tepe dede türbesi/cocak dere/ cehennem deresi / çamlı yayla / varda köprüsü/ taşdurmaz / ulukışla şeklinde sona erdi. Rota dönüş hariç ve % 70 offroad 1300 km yaklaşık. Burnumun dibinde olmasına rağmen aşırı yorgunluktan ve daha önce de NC 700 ile çıktığım için Aladağlar/demirkazık /karagöl kısmını da pas geçtim.

Crf 250 dağ ve köy yollarında inanılmaz güzel bir motosiklet ancak iş uzun yola gelince biraz tadı kaçıyor işin... Uzun yolda üzerinde uyumak, yemek yemek, kitap okumak mümkün sıkıntıdan Buna rağmen dönüşte sadece 4 benzin molası ile 700 km yaptım ve ertesi gün kalkıp işe gidecek kadar iyiydim.

Çizdiğim ve offline maps.me'ye attığım rota gerçekten çok büyük sıkıntılardan kurtardı yine. Yaylalarda dağlarda tarifle yol bulmak imkansız. Soruyorsunuz "- tee şordan devam et yiğenim" cevabından sonra oradan gidince yol ikiye üçe tekrar üçe ikiye ayrılıyor vs.

Ancak bu defa kullandığım telefon galaxy s7; ekranı sürekli açık bırakıp bir de şarj etmeye kalkınca aşırı pil ısınması uyarısı vererek sürekli kapandı. Dağ başlarında epey telefon soğumasını bekledim. Bu yüzden bir navigasyon cihazı almaya karar verdim.

Yeden benzin ve tamir malzemesi şart. Çok şükür benim lastik filan patlamadı ama laşstiği patlayan bir amcanın motorunu tamir ettim yaylada. Adam nerede ise ağlayacaktı.

İnanılmaz sıcaklık farkı var. Gündüz 40 derece gece 3-5 dereceleri gördüm. Yazlık uyku tulumu ile gitmem ve güvenlik nedeni ile çadırın ikinci katını kurmamam nedeni ile epey üşüdüm geceleri...

Anamas Yaylası

Bolkartepe/ Bolkar Dede Türbesi

Enduroistte uzun süre anasayfa bir arkadaşımız açmaya çalışırken görülen meşhur cocak dere kapısı.. buradan cehennem vadisine giriliyor. KApı kapalı ama az ileriden çizdiğim 2. bir rotadan vadiye girdim.

İbradı ormana köyü ve tarihi düğmeli evler

Gece 23:00 da tesadüfen bulduğum bir kamp yeri... Beysehir gölü kenarı

çamlıyayla civarında kamp yerim...

Birde meşhur taşdurmaz var tabi.... geçit iki yıldır iyice kötüleşmiş. İnanılmaz heyelan var ve zemin artık sadece bir yerde değil km ler boyunca çakıl ve taş kaplı. Buna muhteşem eğim ve sağ taraftaki uçurumu da ekleyince gerçekten dünyanın en tehlikeli yollarından biri haline geliyor.

Eğim konusunda kazara çektiğim video fikir verecektir. artık frenle bile motosikleti tutamayınca sıcaktan bunaldım ve kaskı çıkarmak istedim. Kaskı daha yere bırakır bırakmaz 10-15 metre yuvarlandı gitti. Allahtan üzerinde go pro vardı ona takılıp durdu. yoksa kalan yolu kasksız bitirecektim sanırım

https://www.youtube.com/watch?v=90ulPJZK9z0

Konu omercem tarafından (11-09-2017 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

2. omercem güzel mesajın için 13 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (06-09-2017),ahmet korkmaz (09-09-2017),Bora Karayel (07-09-2017),Çağın Sarılar (06-09-2017),Cem Tanik (07-09-2017),cemkucuk (09-09-2017),Erdi Şenkaya (06-09-2017),HakanVelioglu (06-09-2017),halil yılmaz (07-09-2017),özcan cebeci (12-09-2017),Serdar ZIMBA (06-09-2017),SONAY YÜKSEL (06-09-2017),yılmaz yılmaz (07-09-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Vayy vayy vayyy. Ben de uzun zamandır Ömercem'den ses çıkmıyor diyordum, meğer bugüne hazırlanıyormuşsun. Eline yüreğine sağlık, çok güzel bir macera ve anlatımın da keyif katmış. Kask yuvarlanma olayı ise başlı başına bir hikaye

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Bol Maceralı , heyecanlı zevkli bir gezi olmuş , fakat yazınızdan anlayamadığım bir şey var eminim çok basit bir mantık ve açıklaması vardır '' Güvenlik sebebi ile Çadırın ikinci katını kurmadım '' demişsiniz. İkinci katman ile güvenlik ilişkisi nedir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Sonay çadırın ilk katı tamamen tül. Dışarısını sürekli görebiliyorum. Vahsi bir hayvan gelir, koyun sürüsü gelir , kötü niyetli birisi gelir vs.

6. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (06-09-2017)

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Ömer iyi yapmışsın, güzel bir macera olmuş. Anlatım için teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Abi süper gezi olmuş. Toroslara hayranım ve ileride inşallah ben de yapmak istiyorum bu geziyi. Seneye bir plan yapıp Enduroist Trans Toros yapsak ne güzel olur valla.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Tekyek,harika olmuş.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Gerceklestirmek istedigim bir gezi. Keske soyle bir grup yapip gidebilsek kamyona yukler onden gonderirdik motorlari da uzun uzun gezerdik

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

süper gezi olmuş ağbi darısı bizlerin başına

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Helal olsun, tebrik ederim kardeşim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu