Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bu ne beeee.... Valla patlat serdar abim yeter artik her yer gs oldu

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Üye Doğan Güneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Doğan güneri
    Motosiklet
    Vstrom 650 xt
    Marka
    Suzuki

Dikkat çekeceği kesin toplu bir surus yapsak gozler uzerinde olur abi.çok tahrik edici gerçekten.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ducati hep en güzel tasarımları yapıyor maşallah süper

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

2020 yazı için tur planlarını konuştuğumuz multistrada sahibi bir arkadaşım bahar aylarında yapılacak desmo bakımı için 10.000 TL bütçe ayırmış.Onun motorunda desmo 24.000 km'de bir .1000 € desmo bedeli.O araya zincir , dişli , amörtüsör yağı ve filtreler vs de girerse oldun mu 10.000 TL....Aynı bakım japonda ve bmw de çok daha makul olacaktır.(japoncu olarak bmw borusan için fikrim yok ama en azından düzgün özel bmw servislerinde muhtemelen bu rakamın yarısı dahi ) çıkmayacaktır.

Motora 200.000 TL vermeye kendimi ikna edebilirim ama bir bakıma 10.000 TL vermeye kendimi ikna edemem...

Makina çok güzel , çok iyi gidiyor , duruyor , işçilik ve kalite arşa çıkmış onlara söyleyecek hiçbir şey yok öte yandan.

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı harun solmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Makina çok güzel , çok iyi gidiyor , duruyor , işçilik ve kalite arşa çıkmış onlara söyleyecek hiçbir şey yok öte yandan.
    Abi sana katiliyorum....

Makina cok iyi bir yol makinasi tamam araziye gitmiyor ama ivmelenme viraj kabiliyeti yakisiklilik cok iyi ama desmo sacmaligi var malesef dusunuyorum olsa boyle bir makinam hayatta desmo ya sokmazdim o paralara insanlar motor satiyorlar.....

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

benim bildiğim "desmo bakım " dedikleri paket €500 civarlarında
    ama bu motora aynı zamanda o km'de rutin bakımı da yapılacağı için fatura kabarıyor
    e bir de zincir dişli lastik de işin içine girerse..
    aslında aldığınız "desmo bakım" paketi ile motor bloğu sıfırlanıyor gibi bir şey oluyor
    işin korlas tarafına gelirsek "!!kapısının önünden geçmem!!"
    Oğuz TUNA

Enduroist Üye Cem Övgüer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem Övgüer
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

iyi günler herkese desmo bir bakım paketi ve uygulaması artık 30000 de bir yapılıyor, geçen hafta itibari ile desmo 4000 tl ye yapan yetkili servisi var. Korlas a mahkum değilsiniz.Ayrıca 30000 km kadar yağ değişimi hariç hiç bir bakımı yok.Bir ducati kullanıcısı olarak şehir efsanelerinden ve korlas tan uzak durulmasını tavsiye ederim. Bu bir zevk ve tercih meselesi desmo korkusu ile keyifle sürme zevkinden mahrum olmak uygun değil bence.Bir gs in 30000 e kadarki bakım maliyetleri toplamını borusandan isterseniz aslında kafa kafaya denk geldiğini görürsünüz.Yanlışım varsa lütfen düzeltin. Herkese keyifli ve emniyetli sürüşler dilerim.

8. Cem Övgüer güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (02-02-2020),Serdar ZIMBA (03-02-2020)

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Alıntı Cem Övgüer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler herkese desmo bir bakım paketi ve uygulaması artık 30000 de bir yapılıyor, geçen hafta itibari ile desmo 4000 tl ye yapan yetkili servisi var. Korlas a mahkum değilsiniz.Ayrıca 30000 km kadar yağ değişimi hariç hiç bir bakımı yok.Bir ducati kullanıcısı olarak şehir efsanelerinden ve korlas tan uzak durulmasını tavsiye ederim. Bu bir zevk ve tercih meselesi desmo korkusu ile keyifle sürme zevkinden mahrum olmak uygun değil bence.Bir gs in 30000 e kadarki bakım maliyetleri toplamını borusandan isterseniz aslında kafa kafaya denk geldiğini görürsünüz.Yanlışım varsa lütfen düzeltin. Herkese keyifli ve emniyetli sürüşler dilerim.
    Cem abi peki nedir bu desmo neyine bakiyorlar veya neleri degisiyor bu bakimda ?

Evet korlastaki sıkıntıları duyduk ama diger servisleride pahali gibi ducati nin

Borusan pahali korlas gibi haklisiniz, disarida cok daha ucuza yaptirila biliyor GS in 30.000 e kadar olan bakimlarinin borusanda bile daha ucuza cikacagi kanisindayim

Ben japoncu oldugumdan ve xrv750 kullandigimdan her motorun bakimi bana pahali geliyor da olabilir....

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Cem Övgüer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem Övgüer
    Motosiklet
    Multistrada 950
    Marka
    Ducati

bu resmi bakım kılavuzu , uğradığımda servisten tam olarak detayını öğrenip yazarım
    Attached Files Attached Files

Enduroist Üye
    Isim
    ercan açmak
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

merhaba ,

cem kardeşime katılıyorum , belki eskiden dediğiniz rakkamlar olmuş olabilir ama motoruna bakan biri için bu rakkamlar geçerli değil , 2017 model 1200 enduro da 30.000 desmosunun bakımı için 2019 da kdv dahil 4000 tl gibi bir rakkam ödedim ( 25% i işçilik ) . Bir nevi sıfırlandı bir çok parçalar bu ilk günkü performansla eşdeğer bir ataklıkta aynı zevki almanızı sağlıyor , ayrıca daha önemlisi kullanıcının farketmediği bozulma riski oluşabilecek parçaların kontrolü ve değişiminide içeriyor. Asıl desmo 60.000 km ve üstü için daha önemli , km yapmış motorun bir şekilde aynı performansta kalması ( saçma bir sebebten dolayı sizi yolda bırakması gibi sorunlar daha çıkmadan elimine ediliyor) kullanıcı olarak benim açımdan önemli bir husus, bügüne kadar hiç bir sorun başımı ağrıtmadı ve yolda da kalmadım. Cem de az çok nasıl kullandığımı bilir.
    1260 ı test ettim fakat 1200 enduro nun ruhu daha uygun bana , 2 motorun ağırlık merkezi ve yolu kavraması çok farklı , binmeden algılamak yada anlatmak çok zor.
    950 , 950S ve 1200 enduro kullanımları birbirine çok yakın buradaki arkadaşlar için 950 serisi ve 1200 enduro aradıkları herşeyi içermektedir.
    1260 ve serisi daha çok güvenlik daha çok elektronik daha çok motorun kullanıcıyı kontrol ettiği bir tarzdadır ki bana uymuyor. herkese saygılarımla ...

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu