Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye MahmutKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mahmut kaptan
    Motosiklet
    r 1200gs
    Marka
    Bmw

hocam var mı öle bir hizmetleri bilmiyorum ama turing ofisini arayıp telefon ile sigortanızı yaptırın bilgilerinizi vererek.. onlarda size kargo yapsınlar belgenizi..
    en azındn ben sigorta sirketim ile böle yapmıstım...

2. MahmutKAPTAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (05-10-2017)

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Yeşil sigortayı yaşadığın yerde ki sigortacın yapabilir..Fiyatta 42 euro/15 gün dür..Yolda sigorta için uğraşma..Sigortacı için zor olan yeşil sigortanın basıldığı o yeşil renkli matbu kağıdı temin etmek..Onu da bağlı olduğu sigorta kuruluşundan kargo ile temin edebilir..Yeter ki yapmak istesin..

Ayvalık midilli feribotu da Sakız adasından geçiyor..Aynı yani..

4. alperiynem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (20-10-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Arkadaşlar merhaba.

2 yıl önce buradan aldığım yararlı bilgiler ile harika bir yunan turu yapmıştım. Çeşme-Sakız-Pire- Korinth (çadır konaklama) - kalambaka (hotel konaklama) - Selanik (Hotel konaklama) - Halkidiki Sithonya (çadır konaklama) - kavala (otel konaklama) güzergahından yaptığım tur kısıtlı vakitte yapabileceğim güzel bir tur oldu.

Bu sene ise 2 arkadaşım ile birlikte 3 motor biraz daha geniş kapsamlı bir planlıyorum. 10-12 günlük süre zarfında ipsaladan girip ipsaladan çıkacağım, lefkada, corfu, patras gibi güney ve batı sahillerini de kapsayan bir tur düşünüyorum. Ancak süre ne kadar yeter bilmiyorum ama corfudan italya ya atlayıp lago di garda, como, floransa, siena, verona gibi kuzey bölümleri kapsayan bir tur ne kadar keyifli olur bilemedim.

bu konuda önerilerinize açığım.

Ayrıca Yunanistan da özellikle Selanik te lastik, ekipman gibi malzeme alabileceğim yer önerir misiniz? Gerçi kurların artmasıyla fiyatlar arasında fark yok ama varsa bir bildiğiniz öğrenmek isterim.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Selanikte mağaza tavsiyesi benim de ilgimi çeker

Murphy says: Anything can go wrong will go wrong
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

7. Ahmet Öztekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (26-04-2019)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

2 yıl önce buradan aldığım yararlı bilgiler ile harika bir yunan turu yapmıştım. Çeşme-Sakız-Pire- Korinth (çadır konaklama) - kalambaka (hotel konaklama) - Selanik (Hotel konaklama) - Halkidiki Sithonya (çadır konaklama) - kavala (otel konaklama) güzergahından yaptığım tur kısıtlı vakitte yapabileceğim güzel bir tur oldu.

Bu sene ise 2 arkadaşım ile birlikte 3 motor biraz daha geniş kapsamlı bir planlıyorum. 10-12 günlük süre zarfında ipsaladan girip ipsaladan çıkacağım, lefkada, corfu, patras gibi güney ve batı sahillerini de kapsayan bir tur düşünüyorum. Ancak süre ne kadar yeter bilmiyorum ama corfudan italya ya atlayıp lago di garda, como, floransa, siena, verona gibi kuzey bölümleri kapsayan bir tur ne kadar keyifli olur bilemedim.

bu konuda önerilerinize açığım.

Ayrıca Yunanistan da özellikle Selanik te lastik, ekipman gibi malzeme alabileceğim yer önerir misiniz? Gerçi kurların artmasıyla fiyatlar arasında fark yok ama varsa bir bildiğiniz öğrenmek isterim.
    Cem,
    Valla Türkiye ne kadar sıcaksa Yunanistan da o kadar sıcak diye düşünüyorum. Bu sıcaklarda motorla gezmek bana göre değil.

Bence Trakya, Selanik, Ohrid, Arnavutluk, Karadağ, Bosna turu çok daha keyifli olur. Hatta bence keşke sadece Karadağ'a motorla ışınlanabilsek

Diğer yandan İtalya'ya geçmekte güzel bir fikir ama oradan da direkt bence İtalya Alpleri, Avusturya, Slovakya falan bine bine yada Trieste'den gemiyle falan gezerek bir gezi yapabilirsin.

Euro bütçeni yapmışsın nasıl olsa bundan gerisi kolay.

9. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (26-04-2019)

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem,
    Valla Türkiye ne kadar sıcaksa Yunanistan da o kadar sıcak diye düşünüyorum. Bu sıcaklarda motorla gezmek bana göre değil.

Bence Trakya, Selanik, Ohrid, Arnavutluk, Karadağ, Bosna turu çok daha keyifli olur. Hatta bence keşke sadece Karadağ'a motorla ışınlanabilsek

Diğer yandan İtalya'ya geçmekte güzel bir fikir ama oradan da direkt bence İtalya Alpleri, Avusturya, Slovakya falan bine bine yada Trieste'den gemiyle falan gezerek bir gezi yapabilirsin.

Euro bütçeni yapmışsın nasıl olsa bundan gerisi kolay.
    Arif Haklısın sıcaklar konusunda. Benimde tercihim Mayıs haziran yada eylül ekim gibi olurdu. Yanlız kovboy olmanın nimetleri bunlar ancak 3 motosikletli olunca herkesin takvimi ve geziden beklentileri bir olmuyor. bu sebeple orta yolu bulmak adına birşeyler den feragat ediliyor. Dediğin gibi küçük balkan turu da fena olmayabilir. Hatta sırf italyaya gitmek için Yunanistanı kat etmektense (süre kısıtı nedeni ile) oradanmı kiralayım tam boy bir italya turu yapsak diye ama bilemedim. tavsiyeler değerlendirilir.

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Alıntı Ahmet Öztekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selanikte mağaza tavsiyesi benim de ilgimi çeker

Murphy says: Anything can go wrong will go wrong
    merhaba
    bir arkadaşımızın Selanik'de acerbis kask ve birtakım ürünler alıp tavsiye ettiği mağaza linkini iletiyorum.
    umarım işinize yarar.

https://www.motomarket-shop.gr/
    Konu harun solmaz tarafından (26-04-2019 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

12. harun solmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (26-04-2019),Cem oruç (29-04-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Selam Cem, biz 2 yaz once 2 hafta suren yolculukta - ipsala – selanik – olimpus dag – Ioannina – patras – zakintos adasi – pyrgos – archea olypia – plyos – porto kagi – nafplio – atina – volos – selanik – ipsala yaptik. TR – Selanik ve Atina – Selanik arasi haric nerdeyse hic otoban kullanmadik.

Bir cogu kisi bilmiyor galba ama guney Yunanistan (Peloponnese bolgesi) ozellikle Mani bolgesi inanilmaz bir yer. Otoban fazla yok, tertemiz virajli dag yollari, farkli farkli ekolojisi olan bir bolge. Porto Kagi cok sirin bir liman kasaba, avrupanin ana karasin en guney noktasina 5-10km.

Esimin 10 senelik Gaerne botlar dagilinca Selanikde arayisa girdik. Etrafta pahali bayi tip dukkanlar vardi bize gelmedi. Yerel halk ve kuryecilere sorarak sanayi tipi bir mahalle bulduk, yeni Gaerne botu TR’nin yari fiyatina aldik. Bizim gittigimiz dukkan tam nerdeydi hatirlamiyorum ama linki acip bakarsan, biraz zoom yapinca gorursun sagli sollu ‘bike shop’ ‘repair shop’ ‘tyre shop’lar var. Artik siz gidince bulursunuz

https://www.google.co.uk/maps/dir/40...a=!4m2!4m1!3e0

14. Deniz Kupeli güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Öztekin (29-04-2019),Cem oruç (29-04-2019)

Enduroist Üye GÖKHAN ÇAKMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan ÇAKMAK
    Motosiklet
    BMW R 1200 GS 2017 ..2014 TRİUMPH TİGER 800 XC SE
    Marka
    Honda

2 hafta ise fikrim ve tavsiyem ;

kavala-selanik ( kampingler çok iyi )-ohrid ( kampingler -iyi )- tiran-durres liman ---------- İtalya Bari -- roma ( roma kamping acaip güzel kamping 2 gün kalmalı ) -- venedik- dolomiti ( Moena Türk köyüne gidilmeli ( kamping vidor Allhım rüyama girecek o kadar güzel ) -- 12 zirve var 2 gün kalmalı -- bormio( stelvio diğer zirveler yapılmalı, vakit var ise como tarafına yoksa -- avusturya SALZBURG-- Hallstad ,, sonra slovenya-- dalmaçya kıyılarından, bosna ,dubrovnik , bosna karadağ arasında dağ geçit bağlantısı harika bir coğrafya , karadağ kotor ( virajları acaip( iyi uyku alınmadan gitme ) sonarsı arnavutluk- ohrid selanik-kavala dönüş --- tabi bencesini anlattım..

16. GÖKHAN ÇAKMAK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (29-04-2019),KamilCerit (27-04-2019)

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Cem, biz 2 yaz once 2 hafta suren yolculukta - ipsala – selanik – olimpus dag – Ioannina – patras – zakintos adasi – pyrgos – archea olypia – plyos – porto kagi – nafplio – atina – volos – selanik – ipsala yaptik. TR – Selanik ve Atina – Selanik arasi haric nerdeyse hic otoban kullanmadik.

Bir cogu kisi bilmiyor galba ama guney Yunanistan (Peloponnese bolgesi) ozellikle Mani bolgesi inanilmaz bir yer. Otoban fazla yok, tertemiz virajli dag yollari, farkli farkli ekolojisi olan bir bolge. Porto Kagi cok sirin bir liman kasaba, avrupanin ana karasin en guney noktasina 5-10km.

Esimin 10 senelik Gaerne botlar dagilinca Selanikde arayisa girdik. Etrafta pahali bayi tip dukkanlar vardi bize gelmedi. Yerel halk ve kuryecilere sorarak sanayi tipi bir mahalle bulduk, yeni Gaerne botu TR’nin yari fiyatina aldik. Bizim gittigimiz dukkan tam nerdeydi hatirlamiyorum ama linki acip bakarsan, biraz zoom yapinca gorursun sagli sollu ‘bike shop’ ‘repair shop’ ‘tyre shop’lar var. Artik siz gidince bulursunuz

https://www.google.co.uk/maps/dir/40...a=!4m2!4m1!3e0
    Selam Deniz bahsettiğin caddeden geçen gidişimde geçmiş hatta bir kaç mağazaya uğramıştım. ama öylesine. Şimdi demek ki biraz daha mesai harcayacağım. Teşekkürler. Bu arada italyaya zıplamaktan vazgeçersem mora yarımadasını değerlendirmeyi düşünüyorum.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu