Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Abdullah Özçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah Özçelik
    Motosiklet
    Vstrom DL650
    Marka
    Suzuki

Standart KAŞ / Bölüm:4 (video)

Yaptığım videoların bazılarını ayrı bir seviyorum. Bu serinin 2.bölümünü çok severek yapmıştım. 4.bölüm için de yaparken çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Kaş'a 1 gün ayırabildiğimiz tatilimizde buraya doyamadığımızı sizler de göreceksiniz. Mutlaka ama mutlaka tekrar ziyaret edeceğim.
    Bu videoda Kaş'a varışımız, Can Mocamp'a yerleşme, ardından deniz keyfi, güneşin batışı filan derken ertesi gün oluyor. Çeşmeye doğru teker dönüyor.

(Gürol abi, yetiştirdim haftasonuna )

2. Abdullah Özçelik güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

MelihUlubilgen (16-09-2017),Serdar ZIMBA (17-09-2017)

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Abdullah bey dün, çoğu videonuzu izledim, çok güzelsiniz, çekimler de çok eğlenceli ��

Bir dipnot bırakayım, bir bölüm de F650 Funduronun arka fren boşalıyor.Bu her motor da olabilir, çalışma prensipi aynıdır, çok dik uzun yokuşlardan inerken frenler sürekli değil basıp çekilerek kullanmak gerekli.Yağın soğumasına izin vermemiz gerekiyor..

Kazasız belasız..

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Delişmen doluşmandır işte Adam budur daha izlemeden videoyu burada görmek yeterli bu yorum için,Teşekkürler Abdullah.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (16-09-2017 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

5. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abdullah Özçelik (16-09-2017)

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Çok güzel bi tatil yapmışsınız,imrenmemek mümkün değil.
    Canım ülkemin heryeri ayrı bir güzel.Videoların hepsi harika olmuş,emeğine sağlık.
    Çok merak ettim,hangi kamerayı kullanıyorsunuz ve hangi programla editliyorsunuz?

7. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Yaşasın evde izledim süpersiniz valla çok eğlenceli videolar oluyor seyrine doyulmuyor
    Devamını bekliyorum

KILIBIKRAYDIR

9. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Abdullah Özçelik
    Motosiklet
    Vstrom DL650
    Marka
    Suzuki

Alıntı ErdostDuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdullah bey dün, çoğu videonuzu izledim, çok güzelsiniz, çekimler de çok eğlenceli ��

Bir dipnot bırakayım, bir bölüm de F650 Funduronun arka fren boşalıyor.Bu her motor da olabilir, çalışma prensipi aynıdır, çok dik uzun yokuşlardan inerken frenler sürekli değil basıp çekilerek kullanmak gerekli.Yağın soğumasına izin vermemiz gerekiyor..

Kazasız belasız..
    Öncelikle beğenileriniz için çok teşekkür ederim. Böyle yorumları okudukça çok mutlu oluyoruz.
    F650 frenleri konusunda ise ben çok bilgi sahibi olmasamda forumlarda benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlar olmuş. Mesela aynı virajları, hemen hemen aynı yüklerle almamıza rağmen, 2 motor arasında hep o motorda problem yaşanıyorsa kullanımdan çok makinada kronik bir problem vardır diye düşünüyorum. Çok şükür ben kendi makinamda hiç öyle bir problemle karşılaşmadım. F650 yi kullanan Murat'ın ise farklı zamanlarda 4 kez frenlerinin boşaldığını hatırlıyorum. f650'yi sattıktan sonra Varadero sahibi olan Murat aynı rotaları yeniden yaptı. Hiç bir problem yaşamadı.

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delişmen doluşmandır işte Adam budur daha izlemeden videoyu burada görmek yeterli bu yorum için,Teşekkürler Abdullah.
    çok sağol abi güzel yorumların için. Motive ediyorsun valla

Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bi tatil yapmışsınız,imrenmemek mümkün değil.
    Canım ülkemin heryeri ayrı bir güzel.Videoların hepsi harika olmuş,emeğine sağlık.
    Çok merak ettim,hangi kamerayı kullanıyorsunuz ve hangi programla editliyorsunuz?
    Abi ilk videolarımızda sadece Gopro Hero3 ve SJcam4000wifi kullanıyorduk. (Bu arada SJcam'in görüntü kalitesini bir türlü sevemedim) Ardından cep telefonlarının kameralarının aslında şahane çalıştığını, mikrofonlarının aksiyon kameralarından çok daha başarılı olduğunu keşfedince iPhone6s telefonlarımızla çekimlere ağırlık verdim. (Zaman zaman Füsun'un telefonu ile çekilen görüntülerde hafif flu görüntüler çıkıyorsa fondoten olması çok muhtemel ) Montajlarımı yine Apple ürünü olan Final Cut programı ile yapıyorum. Müzik seçimi işin epeyce vakit alan kısmı. İnternette telif hakkı istemeyen,konsepte uyabilecek parçalar arıyorum. Ama ortaya çıktıktan sonra tüm bu zahmete değiyor.

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşasın evde izledim süpersiniz valla çok eğlenceli videolar oluyor seyrine doyulmuyor
    Devamını bekliyorum
    Cem, bu gezi ile ilgili son video 5. bölüm olacak. Ondan sonra ne izleriz dersen valla bende organizasyon kalmadı. İşin kötüsü gidecek gezecek parada kalmadı Yeni organizasyonlara kadar ben de izleyici olarak kalıcam..
    Konu Abdullah Özçelik tarafından (16-09-2017 Saat 15:05 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Abdullah Özçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle beğenileriniz için çok teşekkür ederim. Böyle yorumları okudukça çok mutlu oluyoruz.
    F650 frenleri konusunda ise ben çok bilgi sahibi olmasamda forumlarda benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlar olmuş. Mesela aynı virajları, hemen hemen aynı yüklerle almamıza rağmen, 2 motor arasında hep o motorda problem yaşanıyorsa kullanımdan çok makinada kronik bir problem vardır diye düşünüyorum. Çok şükür ben kendi makinamda hiç öyle bir problemle karşılaşmadım. F650 yi kullanan Murat'ın ise farklı zamanlarda 4 kez frenlerinin boşaldığını hatırlıyorum. f650'yi sattıktan sonra Varadero sahibi olan Murat aynı rotaları yeniden yaptı. Hiç bir problem yaşamadı.

çok sağol abi güzel yorumların için. Motive ediyorsun valla

Abi ilk videolarımızda sadece Gopro Hero3 ve SJcam4000wifi kullanıyorduk. (Bu arada SJcam'in görüntü kalitesini bir türlü sevemedim) Ardından cep telefonlarının kameralarının aslında şahane çalıştığını, mikrofonlarının aksiyon kameralarından çok daha başarılı olduğunu keşfedince iPhone6s telefonlarımızla çekimlere ağırlık verdim. (Zaman zaman Füsun'un telefonu ile çekilen görüntülerde hafif flu görüntüler çıkıyorsa fondoten olması çok muhtemel ) Montajlarımı yine Apple ürünü olan Final Cut programı ile yapıyorum. Müzik seçimi işin epeyce vakit alan kısmı. İnternette telif hakkı istemeyen,konsepte uyabilecek parçalar arıyorum. Ama ortaya çıktıktan sonra tüm bu zahmete değiyor.
    Ellerine sağlık çok emek verdiğin belli,bende kendimce bayağı uğraşıyorum ama seninkililer kadar güzel olmuyor
    Bu arada bi parça için telif hakkı istenip istenmediğini nasıl görebiliyorsun ,parçaları nerden indiriyorsun?

Isim
    Abdullah Özçelik
    Motosiklet
    Vstrom DL650
    Marka
    Suzuki

Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık çok emek verdiğin belli,bende kendimce bayağı uğraşıyorum ama seninkililer kadar güzel olmuyor
    Bu arada bi parça için telif hakkı istenip istenmediğini nasıl görebiliyorsun ,parçaları nerden indiriyorsun?
    Şöyle oluyor abi, büyük tanınmış müziklerin,sanatçıların hepsinin yapım şirketleri tarafından hakları korunuyor. Youtube platformunun da nasıl bir denetleme mekanizması varsa yoldan geçerken bir mağazada çalan yabancı parçayı bile yakalıyor. Eğer parçanın kullandığın kısmı 15sn den kısa ise sıkıntı yok. Fakat daha uzunu tespit edince sana bir uyarı yolluyor. Bu eserin sahibi sen misin, ya da haklarını satın mı aldın diyor. Satın aldığını seçersen ispat etmeni isteyebiliyor da, istemeyebiliyor da. Eserin hakları yok, ona rağmen kullanmaya devam ediyorsun,şunu diyebiliyor; videonun o saniyelerini sessize alıyorum, sen benim ses kitaplığımdan uygun başka parça seç. Ya da kaldır videonu. Sen yine umursamadın. Bu sefer o kaldırabiliyor. Eğer (sayısını hatırlayamadım) Bir kaç kez hak ihlali yaptığını tespit ederse kanalını toptan da kapayabiliyor.
    Ama dersen ki bi dünya arkadaş var popüler müzik kullanan. İşte onlar bu gelen uyarıları gözardı edip videoların kaldırılmasını, ya da kanalın kapatılmasını riske atan arkadaşlar. Şimdi sen bunu ticari bir çıkar sağlamak için kullanmıyorsan, videolarından güzel paralar kazanmıyorsan çok büyük bir risk yok.
    Ben genelde Youtube'da Royalty Free diye aratıyorum parçaları. Böyle free müzik üreticileri var. Adam diyorki benim müziklerimi sınırsız kullan. Ama reklam geliri bana gelir. Ben de diyorum ki videolarımı ticari kaygı ile yapmıyorum. 300-500 kişi izlese videomu, zaten reklam filan gelmez. Gelse de para gelmez. O yüzden ben bu seçeneği kullanıyorum.
    Uzun oldu ama konu bildiğim kadarıyla böyle. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin.

13. Abdullah Özçelik, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (16-09-2017)

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Abdullah, 4 bölümüde keyifle izledim. Güzel bir tatil yapmışsınız, keyfinizde yerinde, maşallah diyelim.

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk

15. Oktay Oksak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Abdullah Özçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle oluyor abi, büyük tanınmış müziklerin,sanatçıların hepsinin yapım şirketleri tarafından hakları korunuyor. Youtube platformunun da nasıl bir denetleme mekanizması varsa yoldan geçerken bir mağazada çalan yabancı parçayı bile yakalıyor. Eğer parçanın kullandığın kısmı 15sn den kısa ise sıkıntı yok. Fakat daha uzunu tespit edince sana bir uyarı yolluyor. Bu eserin sahibi sen misin, ya da haklarını satın mı aldın diyor. Satın aldığını seçersen ispat etmeni isteyebiliyor da, istemeyebiliyor da. Eserin hakları yok, ona rağmen kullanmaya devam ediyorsun,şunu diyebiliyor; videonun o saniyelerini sessize alıyorum, sen benim ses kitaplığımdan uygun başka parça seç. Ya da kaldır videonu. Sen yine umursamadın. Bu sefer o kaldırabiliyor. Eğer (sayısını hatırlayamadım) Bir kaç kez hak ihlali yaptığını tespit ederse kanalını toptan da kapayabiliyor.
    Ama dersen ki bi dünya arkadaş var popüler müzik kullanan. İşte onlar bu gelen uyarıları gözardı edip videoların kaldırılmasını, ya da kanalın kapatılmasını riske atan arkadaşlar. Şimdi sen bunu ticari bir çıkar sağlamak için kullanmıyorsan, videolarından güzel paralar kazanmıyorsan çok büyük bir risk yok.
    Ben genelde Youtube'da Royalty Free diye aratıyorum parçaları. Böyle free müzik üreticileri var. Adam diyorki benim müziklerimi sınırsız kullan. Ama reklam geliri bana gelir. Ben de diyorum ki videolarımı ticari kaygı ile yapmıyorum. 300-500 kişi izlese videomu, zaten reklam filan gelmez. Gelse de para gelmez. O yüzden ben bu seçeneği kullanıyorum.
    Uzun oldu ama konu bildiğim kadarıyla böyle. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin.
    Vallahi uzun uzun gayet güzel anlatmışsın,teşekkür ederim.
    Benim de merak ettiğim telif isteyenle istemeyeni nasıl ayırt ettiğindi,onu da anlatmışsın.
    Benimkileri youtube veya başka kanaldan yayınlamadığım için sorun olmayacağını düşünüyorum.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu