Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kötülemişsin be hocam yamahayı. ��
    O zaman bmw ye hiç laf söylememek gerekli.
    İyi usta varsa hepsi hallolur.
    Problem işte orada.
    Usta yok.
    şöyle bir durum da var. yamaha bayısıne gidiyorum, 2003 model xt600 amortisör toz keçesi soruyorum. bak toz keçesi, yağ değil! depoda var diyor. Bravo, daha iyisini bekleyemem. ama Sorduğum yer maltepe, depo sancaktepe'de. gelmesi 2 hafta sürüyor
    Vasıfsız Endurocu

2. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

umitdemirel (05-10-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bu arada benim tecrübem 2012 Xt660 Absli ile idi... Belki benim başıma gelen ender olaylardı ama genelde Yamaha Tr'nin verdiği servisten memnun olanı görmedim
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Bende konusu geçmişken bir teşekkür edeyim, daha önce ufak bir problem olmuştu motorum çalışmıyordu, su eksilttigini gördük, yetkili servis "YediMoto Hüseyin" diye bilinen hatta tüm Kapocularin iyi bilip gittiği servise götürdüm motoru.Adam 1 ay motoru kurcaladi, o kadar tartışmama rağmen adama contanin çürük olabileceğini kabul ettiremedim.Motorun içinden geçecekti, yaptim gel kötü benzin den olmuş dedi.Gittim aldım getirdim, zaten ne olursa olsun almanın derdine düştüm.Bana göre Pegaso gibi kafa isteyen motoru yapacak ne yetenek ne kapasite yok adamda.1500 tl para verdim.

Motoru getirdim motorun içinden geçmiş, düzgün subap ayarını bozmuş, hararet kaldırmayan motor hararet kaldırıyor.Yine şu eksiltiyor, rubleyi yaptim demişti ruble bozuldu..

Neyse gittim bütün parçaları kendim sipariş ettim elinin değdigi bütün parçaları pisliği kalmasın diye komple değiştirttim.

Konunun özüne gelirsem, en son işlemi MOTOSENKRONDA yaptırdım, Enduroiste güvenerek.Daha önce Pegaso açmamiş olmalarına rağmen motoru indirip tertemiz şekilde toplayip ayarlayıp kısa sürede bana veren Bekir Ve Uğur ustaya teşekkürler.İnanin hani ışte budur dersiniz ya aynen öyle.Yakıtı düştü çekişi arttı.

Bir yanda yıllardır bu motora bakan yetkili servis, diğer yanda ilk defa bu motora bakmış Bmw servisi.

Bu yaşadığım örnek motosiklet servis sektörünün ta kendisidir..

Yurt dışında milyon kilometre yapan örnekler varken bizim ülkemiz de 50 60 bin yapan motorun cop olmasının yegane sebebi ışte bu gerçekler..

5. ErdostDuran güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (21-09-2017),Serdar Özmetin (21-09-2017),UĞUR KOÇ (07-10-2017),umitdemirel (05-10-2017)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi Tenere Satılmış Teneredir... Ne motor motor ne servis servis

Ahanda Kavga çıkar

Benimde ne motorla ne servisle hiç iyi tecrübelerim olmadı fakat genede başıma gelenleri paylaşayım Bende Teneremi Alanya dan almıştım Alanya daki hiç bir servis ekspertiz hizmeti vermiyordu ( şimdi anladım niye vermiyorlar motordan anlamıyorlarmış ) Sağ olsun İskender Abimiz Antalya Manavgat ta Erdem Motorun sahibi Erdem bey ile görüştü motoru aldığım arkadaşta Motoru Alanyadan manavgata getirdi ekspertizini yaptık öyle aldım hatta istanbul'a nakliyesini bile organize etmişlerdi güzel bir bayi düzgün bir servise benziyordu olmazsa orayı deneyin...
    Kısa süre içinde kafa camını tutan vidalar kırıldı titreşimden... Alalım orjinalini dedik istanbulda hiçbir servisin Elnde yokmuş vida sipariş üstüne 10 günde gelirmiş Lan japon yaptıysa plastik bildiği vardır değiştirmiyeyim dedim verdim sipariş plastik vidanın tanesine 1,5 sene önce 8 lira verdim.... Sonra bir kere karda bir kerede çamurda kullandım debriyaj sıyırdı tamam zorladım ama bu motor hani çölleri geçiyordu tepelerden hopluyodu, Olur bora bu senin hayvanlığın dedim... Servise kadar motoru kullandım balata parçaları şanzımanın içine kaçmış dişlerden birini kırdı ... Eli mahkum servise sorduk kolböreği gibi bir fiyat ve tabiki yine parça yok siparişle gelecek ... Sağolsun Ailemizin ustası bekir çıkma dişli buldu motoru indirdi gerekenleri yaptı bende motoru satışa çıkardım... Satarkende arkadaşa olanları bir bir anlattım... Alan arkadaş abi götürelim servise ekspertiz yapsın dedi aldık beraber götürdük Servis ne motorun indiğini ne şanzımanın açıldığını hiç bir şeyi söylemedi tek kusur buldu ön jant yamuk

o yüzden tenere ve yamaha bana uzak allaha yakın olsun Size de sabırlar diliyorum ama şu anda durduğu serviste 5 dk bile daha tutmayın motorunuzu bence...
    tamamına katılmıyorum be Boram. deliydi doluydu günü gününe uymazdı ama yine de keyifliydi benim Tenere. bi daha alır mıyım, ikini motor olarak vallaha da billaha da alırım. bence senin tenerede farklı bir sorun vardı.

Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamına katılmıyorum be Boram. deliydi doluydu günü gününe uymazdı ama yine de keyifliydi benim Tenere. bi daha alır mıyım, ikini motor olarak vallaha da billaha da alırım. bence senin tenerede farklı bir sorun vardı.
    Benim motorda problem varsa bile ben alırken bir servis ekspertiz satarken de başka servis ekspertiz yaptı buda servislerin tırt olduğu gerçeğini ortaya çıkarır...

Ama bence tenere her şeyi yapmaya çalışıp Hiçbirşeyi tam olarak yapamayan bir makine Acemi dostu kesinlikle değil... Abslide öyle yada böyle bi sebepten ötürü akün bitsinde bir takviye yap seyretmek isterim ... yada takviyeyi bırak herhangi bir servise git ve akümü değiştirmek istiyorum ne kadar işçilik alırsınız de cevabada kop sonra

Çok sevdiğim bir arkadaşımın Teneresi vardı makineyle bir gidişi var efsane ama ben öyle kullanamadım beni her türlü koşulda çok zorladı bende acemiliğime verdim... Ama o efsane giden arkadaşımın arkasından f650 Dakarım ile ayrılmıyordum hatta önde gittiğim zamanlarda bile yavaş oğlum dediği bile olmuştu

Neyse Arkadaşın Arıza başlığını mundar etmeyelim Benim kısıtlı tecrübemle kanaatim Yamaha TR ve servisleri tırt ötesi , Tenerede benim kullanım tarzıma uygun bir motor değil ( kiminkine uygunu ayrı bir başlıkta tartışabiliriz )

8. Bora Karayel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (21-09-2017),umitdemirel (05-10-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Çok kötülemişsin be hocam yamahayı. 😄
    O zaman bmw ye hiç laf söylememek gerekli.
    İyi usta varsa hepsi hallolur.
    Problem işte orada.
    Usta yok.
    Ahmet biz ne kadar kötülesek acep şu bmw yi

KILIBIKRAYDIR

10. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (21-09-2017)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet biz ne kadar kötülesek acep şu bmw yi
    Hocam sorun ustalarda.
    Bmw yi bıraktıktan sonra eski arkadaşlarım olan ustaları aramıyorum.
    Küstüm hepsine.
    Çok üzdüler beni.
    Çok yordular.
    Para, parça, çıkma vs gani bmw de.
    Ama yapamadılar doğru dürüst.
    Motosenkrondan memnunsanız hiç bırakmayın peşini.
    Adam yok piyasada.

12. ahmet f senel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (22-09-2017),ErdostDuran (21-09-2017),UĞUR KOÇ (07-10-2017)

Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Zuperrrr olanını seviyorum aslında da benim tarzım değil...Bulldog gibi duruyor vahşi ben daha çok Tay gibi motorları seviyorum Zevkler ve Renkler... ,( birde son fiyatlardan sonra acı cep yakıyo)

Cem abim Bmw kullanıyoruz diye fanatiği değiliz yahuuu... Benimki 3/4 bmw 800 lük Bmwde parça varda ne oluyo haşırt the black board yapıyo onlarda... Yanlış ellerde benzetilmiş bir bmwyi adam etmeye çalışırsan Direk tımarhanelik olursun zati

100 ün üstünde motora para verip sonra amortisör için geri çağırsalar ve bekle hemen motoruna binme biz bi bakalım ondan sonra deseler bana çok kötü hissederim kendimi

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Hocam sorun ustalarda.
    Bmw yi bıraktıktan sonra eski arkadaşlarım olan ustaları aramıyorum.
    Küstüm hepsine.
    Çok üzdüler beni.
    Çok yordular.
    Para, parça, çıkma vs gani bmw de.
    Ama yapamadılar doğru dürüst.
    Motosenkrondan memnunsanız hiç bırakmayın peşini.
    Adam yok piyasada.
    Bekir hem ustalık hemde samimiyet açısından iyi bir arkadaş. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. Coşkun SARP, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (07-10-2017)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zuperrrr olanını seviyorum aslında da benim tarzım değil...Bulldog gibi duruyor vahşi ben daha çok Tay gibi motorları seviyorum Zevkler ve Renkler... ,( birde son fiyatlardan sonra acı cep yakıyo)

Cem abim Bmw kullanıyoruz diye fanatiği değiliz yahuuu... Benimki 3/4 bmw 800 lük Bmwde parça varda ne oluyo haşırt the black board yapıyo onlarda... Yanlış ellerde benzetilmiş bir bmwyi adam etmeye çalışırsan Direk tımarhanelik olursun zati

100 ün üstünde motora para verip sonra amortisör için geri çağırsalar ve bekle hemen motoruna binme biz bi bakalım ondan sonra deseler bana çok kötü hissederim kendimi
    Bora kardeşim bende süper tenere var ve gerçekten benim bindiğim motorlar içinde en güzeli makineden çok memnunum. Servislerde genel sorun maalesef ya usta çok az veya yok. Benim garantim bitti bundan sonra Bekir'den başka yere götürmeyi düşünmüyorum. Hatta oğlumun da Honda msx i var bakımlarını Bekir'e götürüp yaptıracağım. Bekir hem muhabbeti hem samimiyeti ile can bi arkadaş. İstanbul'da olan ve garantisi biten arkadaşlara tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

17. Coşkun SARP güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (21-09-2017),UĞUR KOÇ (07-10-2017)

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu