Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu

Threaded View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Tüvtürk yetkilileri ile geçen hafta görüşmem oldu. Adamlar gizlice ve yerli yersiz araç muayene istasyonlarına müşteri gibi girip çalışanları denetleme yapıyorlarmış. Herhangi bir haksızlık, savsaklama, ya da rüşvet gibi olayların olup olmadığı konularında sıkı kontrol yapıyorlarmış.
    Bu nedenle bazen kontrollerde prosedür tam uygulanabiliyormuş. Bir de bazı zamanlarda yasak olan şeyler(ağır kusur) bazen hafif kusurla geçebiliyormuş. Örneğin şase numarası okunmayan araçlar eskiden ağır kusurla geçemiyordu ancak bazı araçların numaralarına ulaşmak için belirli bir bölgeyi sökmek gerekiyormuş, tüvtürk muayene yaparken asla bir vida dahi sökmemesi gerektiğinden bu sebeple araç şase numaraları okunmasa da hafif kusurlu olarak geçiyormuş. Bu mesela çok suistimale açık bir konudur. Bazen muayene için yapılan toplantı sonucu alınan kararlar bir gecede yasak(ağır kusur) olurken bazen de serbest(hafif kusur) olabiliyormuş.
    Ben bu konuları anlatırken vida olayını sordum. Pts(plaka tanıma sistemi) veya diğer radar vs.. gibi optik okuyan cihazların okumasına engel olacak şekilde bant vida vs.. olmadıktan sonra kenarlarından vidalamaya kusur vermiyoruz dedi. Son bilgi geçen hafta içinde bu şekilde bana geldi. Görüştüğüm kişi de tüvtürkte İstasyon denetliyor ve aynı zamanda Nc750x sahibidir. Selamlar.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (25-02-2019),Serdar ZIMBA (24-02-2019)