Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 38´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güven çok önemli bir noktayı atladığımı fark ettim sen yazınca, plakadaki vidaları şöyle değerlendiriyorlar;

Plakanın içinde Harfleri rakamları sanal bir kutuya alıyorlar eğer o kutunun içindeyse muayene den kalıyorsun, yani vidalar harf rakam bölgesinde değil kenardaysa hafif kusurla geçiyorsun
    ben bundan geçtim tek sıkıntı yaptıkları vidaların altına attığım pulları biraz küçült dediler ama geçtim. çatalca muayene istasyonundan

KILIBIKRAYDIR

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Vidalar harf ve rakamlara denk gelmiyorsa onlara yakın olup anlamını değiştirmiyorsa muayeneden geçiyor,elektronik okumayı engellemeyecek şekilde olmalıymış...

3. alper ozbas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (20-02-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Standart Vidalı plakalar muayenden geçmiyor.

Eyup stadin yaninda plaka basim merkezi var. 15-20TL verip 15dk sonra yeni plaka hazir.

Eyüp Emniyet Hizmetleri Geliştirme Derneği
    Düğmeciler Mahallesi, Düğmeciler Cd. No:1, 34055 Eyüp/İstanbul
    https://goo.gl/maps/qVcRbdnXz8G2

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer yandan ön tarafta bende çakar yok ama olsaydı ancak direkt fara bağlı değil ekstra düğmeli ile olması durumunda geçiyormuş.
    Msttech sislerim devamli acik dugme yok sigortasini soktum sikiniti olmadi. Far kapali oldugu surec bisey demiyorlar. 6 ay olmustur gideli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyup stadin yaninda plaka basim merkezi var. 15-20TL verip 15dk sonra yeni plaka hazir.

Eyüp Emniyet Hizmetleri Geliştirme Derneği
    Düğmeciler Mahallesi, Düğmeciler Cd. No:1, 34055 Eyüp/İstanbul
    https://goo.gl/maps/qVcRbdnXz8G2

Msttech sislerim devamli acik dugme yok sigortasini soktum sikiniti olmadi. Far kapali oldugu surec bisey demiyorlar. 6 ay olmustur gideli.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    herhangi bir merkezde işlem yapılabiliyor mu? böyleyse harika. ben ikamete göre tanımlanmış merkezlerde yeni plaka basılabilir diye biliyorum.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Arif güzel bilgilendirme teşekkürler. Yeri geldi söylemeden geçmeyeyim, arkada F1 çaların sürekli yanması doğru bişey değil arkadaki sürücüleri yanıltıp daha fazla risk yaratıyor. Bunun yerine frene basınca 3 kere yanıp sönmesi çok daha mantıklı.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif güzel bilgilendirme teşekkürler. Yeri geldi söylemeden geçmeyeyim, arkada F1 çaların sürekli yanması doğru bişey değil arkadaki sürücüleri yanıltıp daha fazla risk yaratıyor. Bunun yerine frene basınca 3 kere yanıp sönmesi çok daha mantıklı.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    öyleydi benim, 3 çakar sonra sürekli yanardı (frende)... hafif kusur ile geçtiydi, aynı demek...

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Tüvtürk yetkilileri ile geçen hafta görüşmem oldu. Adamlar gizlice ve yerli yersiz araç muayene istasyonlarına müşteri gibi girip çalışanları denetleme yapıyorlarmış. Herhangi bir haksızlık, savsaklama, ya da rüşvet gibi olayların olup olmadığı konularında sıkı kontrol yapıyorlarmış.
    Bu nedenle bazen kontrollerde prosedür tam uygulanabiliyormuş. Bir de bazı zamanlarda yasak olan şeyler(ağır kusur) bazen hafif kusurla geçebiliyormuş. Örneğin şase numarası okunmayan araçlar eskiden ağır kusurla geçemiyordu ancak bazı araçların numaralarına ulaşmak için belirli bir bölgeyi sökmek gerekiyormuş, tüvtürk muayene yaparken asla bir vida dahi sökmemesi gerektiğinden bu sebeple araç şase numaraları okunmasa da hafif kusurlu olarak geçiyormuş. Bu mesela çok suistimale açık bir konudur. Bazen muayene için yapılan toplantı sonucu alınan kararlar bir gecede yasak(ağır kusur) olurken bazen de serbest(hafif kusur) olabiliyormuş.
    Ben bu konuları anlatırken vida olayını sordum. Pts(plaka tanıma sistemi) veya diğer radar vs.. gibi optik okuyan cihazların okumasına engel olacak şekilde bant vida vs.. olmadıktan sonra kenarlarından vidalamaya kusur vermiyoruz dedi. Son bilgi geçen hafta içinde bu şekilde bana geldi. Görüştüğüm kişi de tüvtürkte İstasyon denetliyor ve aynı zamanda Nc750x sahibidir. Selamlar.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (25-02-2019),Serdar ZIMBA (24-02-2019)

Enduroist Katılımcı Üye Ahmet Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Öztekin
    Motosiklet
    V-Strom (14)
    Marka
    Suzuki

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyleydi benim, 3 çakar sonra sürekli yanardı (frende)... hafif kusur ile geçtiydi, aynı demek...
    Geçen ay muayeneye girdim. Normal sinyalizasyon/aydınlatma harici birşey istemiyorlar.
    Ama takılı olması, yanmadığı sürece sıkıntı çıkarmıyor. Sigorta/kablo sökülüp muayene sonrası takmak, sisler ve arka stoplar için yeterli olacaktır.
    (Genel bilgi olarak yer alsın.)
    Arka çantaya, "problem olacaksa çıkartırım hemen" dememe rağmen hafif kusur yazdılar

Kusur yazılmayanlar olduğunu da duydum yakın arkadaşlardan. (Hafif keyfiyet olmadan olmaz bizde malum)

Murphy says:
    Anything that can go wrong will go wrong...
    Murphy says: Anything that can go wrong will go wrong...
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234