Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Emre KÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre KÖSE
    Marka
    Aprillia

Standart Tekerlekli hayat arkadaşı , nc750x hakkinda

Uzun zamandir bir cok turde ve farkli cc de motor kullanmış biri olarak kendime cok uzun yillar, hatta motorun son omrune kadar bana arkadaslik etmesini istedigim bir motor almaya nc750x ile karar vermisken , internette nc si olan bi arkadaşla muhabbet ettik. Kendisinde de 750x 2015 model varmis. Hayli memnuniyetini dile getirdi sonra satiyorum filan dedi. Neyse ben yeni kasa alip uzun yillar kullanma istegim oldugunu belirtince, " ben de bunu satip sifir yeni kasasini alacaktim ancak bayideki arkadasim , yeni kasa nc ler bir kac yila dökülecek, hic girme yeni kasaya , eski kasayi taş gibi yaptilar ki müşteri tutma politikasidir."" Dedi. simdikiler dokulmeye daha yatkin olcakmis bunu transalpte yapmis eski kasa cok saglamken, yeni TA sikintiliymis.

Biraz uzun oldu mazur görün. Sizce boyle bir seyin asli var midir? Ben isim geregi uzun km ler yapamam ama esimle rahat rahat kullanabilecegim , efendi efendi kullanarak , bakimlarini yapip, yagini suyunu koy evladiyelik mahiyette nc750x i secmisken bu camur atma isi icimde acabalara neden oluyor. Sizce yeni kasa mi yoksa eski kasa mi nc750x almaliyim?

Enduroist Üye Abdullah KAYAALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah KAYAALP
    Marka
    Diger

Alıntı Emre KÖSE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandir bir cok turde ve farkli cc de motor kullanmış biri olarak kendime cok uzun yillar, hatta motorun son omrune kadar bana arkadaslik etmesini istedigim bir motor almaya nc750x ile karar vermisken , internette nc si olan bi arkadaşla muhabbet ettik. Kendisinde de 750x 2015 model varmis. Hayli memnuniyetini dile getirdi sonra satiyorum filan dedi. Neyse ben yeni kasa alip uzun yillar kullanma istegim oldugunu belirtince, " ben de bunu satip sifir yeni kasasini alacaktim ancak bayideki arkadasim , yeni kasa nc ler bir kac yila dökülecek, hic girme yeni kasaya , eski kasayi taş gibi yaptilar ki müşteri tutma politikasidir."" Dedi. simdikiler dokulmeye daha yatkin olcakmis bunu transalpte yapmis eski kasa cok saglamken, yeni TA sikintiliymis.

Biraz uzun oldu mazur görün. Sizce boyle bir seyin asli var midir? Ben isim geregi uzun km ler yapamam ama esimle rahat rahat kullanabilecegim , efendi efendi kullanarak , bakimlarini yapip, yagini suyunu koy evladiyelik mahiyette nc750x i secmisken bu camur atma isi icimde acabalara neden oluyor. Sizce yeni kasa mi yoksa eski kasa mi nc750x almaliyim?
    Arkadas elindekni pazarliyor gibi geldi bana. Teknik manada motoru taniyan arkadaslarin yorumu olacaktir mutlaka

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Abdullah KAYAALP, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emre KÖSE (24-10-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

arkadaşlık ve alışveriş (ALLAH KORUSUN) yapılmaması gereken bir kişinin ağızları bunlar aman uzak dur.
    Az kullanıp bakımlarını yapıp evladiyelik binilecek makine bu dünyada çok az sayıda yapıldı son 20 yıldır da bildiğim yok. Sıfır yada 5-10 yaşında alacaksanız öyle bişeyi bulma ihtimaliniz hiç yok boşuna aramayın.
    Hondalar genelde sorunsuz makineler. Amacınıza yakındır. Servise gider sağını solunu kurcalatmaz kaza da yapmaz isen 5-6 , maksimum 10 sene %90 sorun açmaz. 10 seneden sonra da %90 sırası ile dökülmeye başlar (eğer mühendisler işlerini iyi yapmışlarsa) Seçeceğin modelde Mümkün olduğunca eleketronik amortisör , lastik basınç sensörü , elektronik bilmemne bilmemnesi gibi ıvır zıvır (bana göre) şeyden uzak durun ki bozulma ihtimali de sizden uzak dursun.
    Almayı düşündüğünüz motor hakkında Direk kullanıcılara fazla güvenmeyin (kötü niyetli oldukları için demiyorum. Kullanıcı ile motoru arasında duygusal bağ vardır , motorunu birçok insan çok sever onlarca motoru sürüp karşılaştırma imkanı da olmamıştır....sonuçta eksikleri göremez. Bazı çakallar da yukardaki gibi.....)Nc750x le alakalı forumları ziyaret edin youtube de yerli yabancı tüm inceleme ve karşılaştırmaları izleyin ve edindiğiniz intibaya göre karar verin.
    Ama motora biniyorsanız her zaman kötü süprizlere açık olduğunuz gerçeğini de unutmayın....
    Konu Bülent Berksan tarafından (24-10-2017 Saat 08:11 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

5. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İsmail-Gündüz (26-04-2018)

Isim
    Emre KÖSE
    Marka
    Aprillia

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlık ve alışveriş (ALLAH KORUSUN) yapılmaması gereken bir kişinin ağızları bunlar aman uzak dur.
    Az kullanıp bakımlarını yapıp evladiyelik binilecek makine bu dünyada çok az sayıda yapıldı son 20 yıldır da bildiğim yok. Sıfır yada 5-10 yaşında alacaksanız öyle bişeyi bulma ihtimaliniz hiç yok boşuna aramayın.
    Hondalar genelde sorunsuz makineler. Amacınıza yakındır. Servise gider sağını solunu kurcalatmaz kaza da yapmaz isen 5-6 , maksimum 10 sene %90 sorun açmaz. 10 seneden sonra da %90 sırası ile dökülmeye başlar (eğer mühendisler işlerini iyi yapmışlarsa) Seçeceğin modelde Mümkün olduğunca eleketronik amortisör , lastik basınç sensörü , elektronik bilmemne bilmemnesi gibi ıvır zıvır (bana göre) şeyden uzak durun ki bozulma ihtimali de sizden uzak dursun.
    Almayı düşündüğünüz motor hakkında Direk kullanıcılara fazla güvenmeyin (kötü niyetli oldukları için demiyorum. Kullanıcı ile motoru arasında duygusal bağ vardır , motorunu birçok insan çok sever onlarca motoru sürüp karşılaştırma imkanı da olmamıştır....sonuçta eksikleri göremez. Bazı çakallar da yukardaki gibi.....)Nc750x le alakalı forumları ziyaret edin youtube de yerli yabancı tüm inceleme ve karşılaştırmaları izleyin ve edindiğiniz intibaya göre karar verin.
    Ama motora biniyorsanız her zaman kötü süprizlere açık olduğunuz gerçeğini de unutmayın....
    Şahıs, arkadasim degil ama oyle bi denk geldik konuştuk. Sitelerde cok fazla arastirma yaptim, videolar izledim ama sordugum konuda bilgi alamadim. Motoruyla duygusal bag kuranlar arasinda ben de varim. O nedenle gidebildigi kadar gitsin nc benimle diyorum

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Emre, yorumlardan önce, bu forumun gereklerinden biri olan avatara fotoğraf koyma işini halletsen nasıl olur..?

8. Atilla Düzel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emre KÖSE (24-10-2017)

Isim
    Emre KÖSE
    Marka
    Aprillia

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre, yorumlardan önce, bu forumun gereklerinden biri olan avatara fotoğraf koyma işini halletsen nasıl olur..?
    Hallettim abi, teşekkürler

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Emre ben hiç NC kullanmadım. Ama bu motora okuduğum yorumlar nedeniyle ısınamadım da. Kullanıcıları sakin, az benzin yakan sağlam motor olduğu için tercih ediyor. Ama bazı kullanıcılar da biraz ruhsuz ve vites esnekliği olmayan bir motor olarak tanımlıyor.
    Örneğin ben BMW F650 GS twin kullanmıştım. Gazı açtığında 1. Viteste 70-80 km hıza çıkabilen, gerektiğinde 2. Viteste en dik yokuşta bile kalkış yapabilen, 6. Viteste 60 km hızla giderken gazı açıp 180 km hıza çıkabilen esnek vites yapısına hayran olmuştum. Ama NC de böyle bir esneklik yok, yorumlardan anladığım kadarıyla.
    Bir konu daha, evladiyelik motor diye birşey yok. Ne kullanırsan kullan, bir süre sonra bir kaşıntıdır tutuyor adamı. Değişik bir motora özenmeye başlıyorsun, onu sürmek istiyorsun. Birgün arkadaşının Kawasaki Versy motorunu kullandığında yada Yamaha 700 Tracer kullandığında wauuuwww diyebilirsin. O yüzden kendini fazlaca kısıtlama, motorunun bu gününden keyif almaya bak, 10 sene sonrasını sonra düşünürsün derim. Birde bu konuda Tolga Büyüköner in kendi sitesinde yazdığı bir yazıyı paylaşmak isterim.
    http://motorium.com/wordpress/?page_id=7573

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu Atilla Düzel tarafından (24-10-2017 Saat 11:27 ) değiştirilmiştir.

11. Atilla Düzel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (24-10-2017),Serdar ZIMBA (24-10-2017)

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

Merhaba 2016 NC 750 X Dct kullanıcısıyım. Daha önce Piaggio XEvo kullanmıştım 3 sene 24.000km kadar. Japonya'da yaşanan deprem sonrası Honda'nın bir çok motoru gelmemişti ülkeye, yaklaşık 1.5-2 aylık bekleme sonrası 0km için daha fazla beklemek istemedim Manisa'dan 2.600kmde motoru almıştım geçen sene temmuz ayında. Dün 29.5xx km oldu motorum. Servise 6.000kmlik bakım haricinde uğramadım henüz.
    Edirne,Ordu,Kaz dağları,Ege turu gibi uzunca ve bir çok daha kısa mesafeli haftasonu kamp ve gezim oldu Nc ile. Mükemmel bir motor mu? Değil. X'in S versiyona göre daha fazla grenaj sahibi olmasına rağmen rüzgarı kısıtlı kesişi, adı çıkmış sele konforsuzluğu (Ben aldığım ilk ay Maslak'ta yumuşak seleye geçiş yaparak kurtuldum), orjinal camın yetersizliği ( Yerli ve ithal bir çok cam seçeneği bulunmakta) , o kadar dağ tepe gitmeme rağmen başıma gelmesede bir çok kişinin başına gelen amortisör patlama sorunu, ön amortisörün yetersizliği benim aklıma gelen eksileri.
    Performans konusunu göreceli olduğunu düşünüyorum.Evet benzer bir 700-750 cc ile eş değerde değil ancak; Edirne otobanında 199kmyi gördüm deneme amaçlı olarak, ki top speed bu motorda. 140-160kmlerde sürüşlerde sorun yaşamadan ilerlenebiliyor. Araç sollamalarda yanınızdaki araç 3.000cc üstü değil ise "a-ha sollamada kaldık" diyeceğinizi sanmıyorum.
    3Bilinmeyenli denklem

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Atilla hatırlattığın için saol. Tolga abi cok tatlı bir insan hakkaten. Nev-i şahsına münhasır olanlardan. Bu yazısını daha önce okumuştum ama sayende blog'undaki diger yazıları da okudum. Çok güzel şeyler var sizlere da tavsiye ederim.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Isim
    Emre KÖSE
    Marka
    Aprillia

Alıntı Kaan Tütüncüoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2016 NC 750 X Dct kullanıcısıyım. Daha önce Piaggio XEvo kullanmıştım 3 sene 24.000km kadar. Japonya'da yaşanan deprem sonrası Honda'nın bir çok motoru gelmemişti ülkeye, yaklaşık 1.5-2 aylık bekleme sonrası 0km için daha fazla beklemek istemedim Manisa'dan 2.600kmde motoru almıştım geçen sene temmuz ayında. Dün 29.5xx km oldu motorum. Servise 6.000kmlik bakım haricinde uğramadım henüz.
    Edirne,Ordu,Kaz dağları,Ege turu gibi uzunca ve bir çok daha kısa mesafeli haftasonu kamp ve gezim oldu Nc ile. Mükemmel bir motor mu? Değil. X'in S versiyona göre daha fazla grenaj sahibi olmasına rağmen rüzgarı kısıtlı kesişi, adı çıkmış sele konforsuzluğu (Ben aldığım ilk ay Maslak'ta yumuşak seleye geçiş yaparak kurtuldum), orjinal camın yetersizliği ( Yerli ve ithal bir çok cam seçeneği bulunmakta) , o kadar dağ tepe gitmeme rağmen başıma gelmesede bir çok kişinin başına gelen amortisör patlama sorunu, ön amortisörün yetersizliği benim aklıma gelen eksileri.
    Performans konusunu göreceli olduğunu düşünüyorum.Evet benzer bir 700-750 cc ile eş değerde değil ancak; Edirne otobanında 199kmyi gördüm deneme amaçlı olarak, ki top speed bu motorda. 140-160kmlerde sürüşlerde sorun yaşamadan ilerlenebiliyor. Araç sollamalarda yanınızdaki araç 3.000cc üstü değil ise "a-ha sollamada kaldık" diyeceğinizi sanmıyorum.
    Yapi olarak sakin bi kullanici olmaliyim ki super sport motorumu bile 50-110 km hiz arasi kullanirdim genelde. Evlendikten sonra esim pek rahat edemedi ss motorda. Bende sattim simdi enduro tarz motor bakiyorum. Arastirmayi cok seviyorum. Motorun devri, omru, kullanildigi malzemeler vs cok merakliyim. Motosiklet tamircilerini bile pür dikkat izlerim. Nc ile de bir cok video izledim, yorum okudum. Fiyat/ uzun omur/ estetik dogrultusunda bana en uygun motor olarak geldi. Baska onerilere acigim yinede

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu