Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 30´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Emre KÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre KÖSE
    Marka
    Aprillia

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben 2014 yılında 3500km de ikinci bi el motor alıp 2014 model eski kasa 750X kullandım ve hiç problem yaşamadım. Zaten yazdığın kadarı ile sakin kullanan bi sürücüsün senin için yeterli olacağı kanısındayım. Ama uzun yıllar konusuna gelince bence de çok ön yargılı olma, bütçen müsade ettiği sürece ve daha iyilerini kullanma fırsatı olunca fikrin değişebilir. Bütçene de uyarsa yeni kasa almanı tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evet abi gayet sakin kullaniciyim. Motoru isitmadan hareket etmem mesela, birden gaz acip gitmem. Yavas seyretmek daha hosuma gidiyor

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Emre KÖSE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok tam olarak şöyle dedi " transalp cok saglam bir motordu servise para kazandirmadi, sonra yeni kasa cikardi ve ilk kasa kadar saglam degil ariza verdi." Dedi. Ben enduro-touring tarza yeni ilgi duydugum icin bilmiyorum tabi

ASUS_T00K cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yok oyle bir sey

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Emre çevrenden söylenenlere fazla aldırma... motosiklet işi kişiye özel ve çok subjektif bir şey..en sonunda Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi eşeği sırtına almak zorunda kalırsın

2013 yılında eğitimlerim tamamlanıp scoter ve cbf150 ile 15.000 km den sonra selesine oturmadan ve canlısını bile görmeden ödeme yapıp ilk çıkan NC 700 X'lerden almıştım. Şimdiki africa twin gibi kapanın elinde kalıyordu o dönemde. BMW F700 GS pahalı gelmişti, F800 e ise cesaret edememiştim. Bir yıl binerim dedim. Öylede oldu.

O dönemde enduro/touringçiler tarafından beğenilmeyen ; binilmez, uzun yola gidilmez, maxi scoter, enduro değil, jantı böyle amartisörü şöyle denilen motosiklet ile 25.000 km gezdim. Ve hala en unutamadığım ilk gezilerim NC ile yaptığım o turlardır. Bu gezilerin içinde ibradı derebucak ermenek ve aladağlar zirve ve karagölden oluşan bir transtoros bile var. O yollara gidecek bir motosiklet hiç olmamasına rağmen en ufak sorun çıkarmadan gitti ve geldi.

NC serisi ekonomik fayda/maliyeti yüksek, bakım tutumu kolay, motoru yapısı itibari le uzun yıllar sorunsuz hizmet etmeye uygun ve sorunsuz bir seri. Hiç düşünmeden alıp şehiriçi şehirdışı memnuniyetle kullanabilirsin.

4. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Emre KÖSE (25-10-2017),İsmail-Gündüz (26-04-2018),Kaan Tütüncüoğlu (25-10-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

O arkadaşı elindeki motoru pazarlama açısından biraz kısır gördüm,daha yaratıcı olabilir,yeni kasalar amuda kalkarken çamura yatıyor falan da diyebilirdi bence.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre çevrenden söylenenlere fazla aldırma... motosiklet işi kişiye özel ve çok subjektif bir şey..en sonunda Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi eşeği sırtına almak zorunda kalırsın

2013 yılında eğitimlerim tamamlanıp scoter ve cbf150 ile 15.000 km den sonra selesine oturmadan ve canlısını bile görmeden ödeme yapıp ilk çıkan NC 700 X'lerden almıştım. Şimdiki africa twin gibi kapanın elinde kalıyordu o dönemde. BMW F700 GS pahalı gelmişti, F800 e ise cesaret edememiştim. Bir yıl binerim dedim. Öylede oldu.

O dönemde enduro/touringçiler tarafından beğenilmeyen ; binilmez, uzun yola gidilmez, maxi scoter, enduro değil, jantı böyle amartisörü şöyle denilen motosiklet ile 25.000 km gezdim. Ve hala en unutamadığım ilk gezilerim NC ile yaptığım o turlardır. Bu gezilerin içinde ibradı derebucak ermenek ve aladağlar zirve ve karagölden oluşan bir transtoros bile var. O yollara gidecek bir motosiklet hiç olmamasına rağmen en ufak sorun çıkarmadan gitti ve geldi.

NC serisi ekonomik fayda/maliyeti yüksek, bakım tutumu kolay, motoru yapısı itibari le uzun yıllar sorunsuz hizmet etmeye uygun ve sorunsuz bir seri. Hiç düşünmeden alıp şehiriçi şehirdışı memnuniyetle kullanabilirsin.

Ben de bu yoruma katılmadan edemeyeceğim. Aynı şekilde ben de GS'in arızalarından bunalıp, fuar dışında görmemiş olmama rağmen NC700X aldım. Hem de ilk gelenlerden. 65.000 km. keyifle kullandım. Uzun kısa her türlü yolculuk yaptım. Yurt dışına defalarca gittim. Artçı le gezdim. Iron Butt macerasını NC ile yaptım. Hiç üzmedi. Beğenmeyenlerin karşısında durdum hep. Elbette bir GS değil ancak bu fayda maliyet analizi. Uygun bütçelerle uzun geziler için ya da şehir içinde tasarruflu ama güçlü bir motosiklet kullanabilmek için son derece ideal. Hala ara sıra arkadaşımın NC700S'ini kullandığım oluyor ve gerçekten kendime soruyorum "değer miydi satıp bu kadar pahalı bir motor almaya, benzine fazla para vermeye" diye.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (29-10-2017),İsmail-Gündüz (26-04-2018),Kaan Tütüncüoğlu (26-10-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten kendime soruyorum "değer miydi satıp bu kadar pahalı bir motor almaya, benzine fazla para vermeye" diye.
    Ersan Abi, Kaşıntı diyorum başka bişey değil

vfr800x nasıl abi bir yorum yazısı rica edelim müsait olduğunda

KILIBIKRAYDIR

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan Abi, Kaşıntı diyorum başka bişey değil

vfr800x nasıl abi bir yorum yazısı rica edelim müsait olduğunda
    Kesinlikle kaşıntı. VFR 800X benim kullanım tarzım için süper. Tam bir enduro görünümlü uzun yol motosikleti.
    Haklısın, pek bilinmeyen bu motosiklet hakkında bir şeyler yazmak lazım. Hazır evdeyken yazayım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

10. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (26-10-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle kaşıntı. VFR 800X benim kullanım tarzım için süper. Tam bir enduro görünümlü uzun yol motosikleti.
    Haklısın, pek bilinmeyen bu motosiklet hakkında bir şeyler yazmak lazım. Hazır evdeyken yazayım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    süper olur abi

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Ben de zamanında çok kaşındım, R1200GS ve sonrasında ADV aldım. Halen severek hatırladığım bir motosiklettir, baskı balata harici hiç üzmemiştir. Debriyaj konusuna dikkat ettikten sonra kesinlikle üzecek bir motosiklet değildir.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Transalp (eski yeni fark etmez) çürük diyen çarpılır... nc hiç kullanmadım ama kötü bir tecrübe de duymadık, biraz da kullanana, önceki sahiplerine vb bağlı tabi bu işler...

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123