Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 16´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

Standart AFRICA TWIN MENZİN REKORU

Yakıt depo kapasitesini 2 kez test ettim. Birinde uyarı çıkardıktan sonra bitirinceye kadar devam ettim. Geri sayımı 40 km sonra bitirdi üstünede 30 km civarı daha gittim bu arada ani gaz açışlarında pompa yeteri kadar yakıt alamadığı için gaz kesmeler başladı son 5 km sin de de silkeleye silkeleye gitti ve ruhunu teslim etti. Bayır aşağı olduğum için yedek yakıtımı hiç kullanmadan peygamber vitesinde pompaya ulaştım. Girtlağına kadar doldurduğumda 19,8 lt yakıt almıştım.
    Uzun lafın kısası yakıt küt diye bitmiyor öncesinde öksürmeye başlayarak son bir kez daha uyarıyor.

Bu arada her kullandığım motosikletimde depoyu test ederim. Hava soğutmalı r1200 adv lerin deposu 33+4=37 litredir. Pompacıların günahını almayın 😊 (Ben 33 sanıyordum 35 lt yakıt alınca hemen testini yapıp kendimden utandım )

2. Burak Zeytincioğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (08-11-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Burak Zeytincioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt depo kapasitesini 2 kez test ettim. Birinde uyarı çıkardıktan sonra bitirinceye kadar devam ettim. Geri sayımı 40 km sonra bitirdi üstünede 30 km civarı daha gittim bu arada ani gaz açışlarında pompa yeteri kadar yakıt alamadığı için gaz kesmeler başladı son 5 km sin de de silkeleye silkeleye gitti ve ruhunu teslim etti. Bayır aşağı olduğum için yedek yakıtımı hiç kullanmadan peygamber vitesinde pompaya ulaştım. Girtlağına kadar doldurduğumda 19,8 lt yakıt almıştım.
    Uzun lafın kısası yakıt küt diye bitmiyor öncesinde öksürmeye başlayarak son bir kez daha uyarıyor.

Bu arada her kullandığım motosikletimde depoyu test ederim. Hava soğutmalı r1200 adv lerin deposu 33+4=37 litredir. Pompacıların günahını almayın 😊 (Ben 33 sanıyordum 35 lt yakıt alınca hemen testini yapıp kendimden utandım )
    Motorun teknik verilerindeki depo hacmi yedeği kapsamıyor o zaman sadece ana depoyu kapsıyor doğru mu?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Burak süper bilgiler saol. ben de deneyeceğim senin gibi.
    Ahmet 405'de ışık yanmamasından kastın 3.5 lt kaldı uyarısı mı yoksa en son " - " uyarısı mı? Malum bizim motorlarda ışık yok uyarı var... Hakkaten 3,5 uyarısı çıkmadan 405 km yaptı isen şapkamı çıkartırım (Bu durumda benzin bitene kadar 500 gidersin)
    Ediz yedeği de kapsıyor diye biliyorum. Yani benzin bitince doldursan 18.7 lt olması lazım. Ama olmuyor tabi
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorun teknik verilerindeki depo hacmi yedeği kapsamıyor o zaman sadece ana depoyu kapsıyor doğru mu?

"Yedek yakıtı kullanmadan" kastım yanımdaki pet şişeye aldığım yakıttı.
    Africada yakıt tankı için fabrika verisi 18,8 lt buna yedek vs hepsi dahil. Benim denememde aldığım yaklaşık 1 litre fazladan yakıt muhtemelen yakıt pompası ve filtersinide sonuna kadar sömürmemden kaynaklı olabilir.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla tebrik ediyorum süper sabırlı olmak gerek... Bir depo benzinle en çok ne kadar yol yapılır yarışamam ama,ne kadar az yol yapılır derseniz her zaman varım
    Good Things Come To Those Who Wait

7. Bora Karayel güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (12-11-2017),Çağın Sarılar (09-11-2017),cemkucuk (11-11-2017),Recep Tormis (10-11-2017),Yasin Odabasi (01-12-2021)

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak süper bilgiler saol. ben de deneyeceğim senin gibi.
    Ahmet 405'de ışık yanmamasından kastın 3.5 lt kaldı uyarısı mı yoksa en son " - " uyarısı mı? Malum bizim motorlarda ışık yok uyarı var... Hakkaten 3,5 uyarısı çıkmadan 405 km yaptı isen şapkamı çıkartırım (Bu durumda benzin bitene kadar 500 gidersin)
    Ediz yedeği de kapsıyor diye biliyorum. Yani benzin bitince doldursan 18.7 lt olması lazım. Ama olmuyor tabi
    uyarı vermedi yani abi daha sonra fix 310km civarinda uyarmaya basladi ama Türkiyede 290 i gecemedim daha

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12