Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Murat tavsiyeler genel de insanların kullandıkları motorlar üzerin de olacak,hiçbir motor diğerine denk değildir (mutlaka birinin artısı diğerinin eksisi yada tam tersi olacaktır),dolayısı ile özün de karşılaştırma bana göre çok zor..
    Bana göre Africa şu an ki fiyatına rağmen halen f/p oranı yüksek bir model,amacına yönelik sürüş tarzına da uygun bence.2018 i beklemeye değer mi ? Satışa çıkacağı rakam 75 bandın da olursa (tahminim) değmez, Onun yerine 16-17 model düşük km,aksesuarlı buldun mu değerlendir.
    Konu Serdar ZIMBA tarafından (13-11-2017 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı basto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz üstadım, ben de benzer düşünüyorum sizinle biraz bu konularda. Sizin mesajınızdan önce hatta benzer şeyleri yazıp konu buradan uzamasın diye silmiştim Hatta ben daha çok hak verdim yine aksesuara filan kıymet biçilmesine Her neyse bak dayanamayıp kendim çıkamıyorum bu taraftan

Asıl ilgi alanım olan seçime gelelim

Aslında zorlarsam tamamını alacak kadar bir birikmiş para var (zaten toplam o kadar var) Tabii ki dolar bozup motor almalı mı tartışması değil bu konu ama sonuçta benim durumumda birisi için Tenere dışında ne alırsam alayım üstüne koyacağım her kuruşu itibariyle zor bir satın alma olacak. Şu devirde malum elinde nakit tutmak varken bu kadar paraları motorlara vermek akıl karı değil. Tabii biz motorcular için de tek kriter akıl değil Sonuç olarak, öyle geniş geniş harcayacak bir zenginliğim yok ve motorlar arasındaki farkın karşılığında aldığım şeyleri değerlendirip ya daha zor-daha çok keyif veya az zor- biraz daha az keyif gibi düşünüp karar vermeye çalışacağım.

Enduro sürüşü konusunda sizler tecrübelisiniz. Farklı öneriler olabilir. Hiç kendini zorlama Tenere yeter de denebilir, veya kardeşim bir kere zorla ve al GS 1200 suluyu da denebilir. Veya Africa'ya 50 vermek yerine 40'a Tiger al da denebilir..

Sizlerden ricam bunları söylerken ne gibi avantajları ve özellikleri nedeniyle böyle davranmalıyım diye yardımcı olmanız. Az çok kullanım amacımı aktarmaya çalıştım.
    Sayılan motorlardan 3ünü kullandım sadece.
    GS/Crostourer/SuperTenere
    Africa ve F800ü bilmiyorum, 1190 yukarıda belirtildiği gibi pek TR'de binilecek motor değil, 1290 da öyle.
    Motora binerken kar ettim zarar ettim düşünülmez, ancak acil bir durum olduğunda TR'de kolay giden bir marka değil KTM. Hatta acil durum olmasa bile satarken mutlaka fiyat çok düşüyor.
    Bunu belirtmemin nedeni şahsen para ile ilgili bir durumda ben önce motorumu satılığa çıkartırım.
    Triumph'da çabuk değer kaybeden bir motor. Titreşimin, 2 ve 4 silindire göre en düşük olduğu motordur.

660 tenere biraz konfor yoksunu olabilir, ancak 660'la kıta kıta gezmiş olan Levent Koçoğlu diye bir abimiz var.
    Kullandıklarım arasında sıralama GS- Süper Tenere - Crosstourer olur.
    Crosstourer ile Süper Tenere karşılaştırmasını dilim döndükçe yazmıştım, ancak şimdi bulamadım. Sitede benim ve diğer arkadaşların yazdığı bir çok GS-Supertenere-Crosstourer deneyimi var. Biraz kurcalamak gerekiyor.
    Beni gerek konfor, gerek para, gerek teknik olarak üzmesin, her yolda rahat edeyim derseniz Super Tenere'yi kesinlikle tavsiye ederim.
    Şehir içi ve şehir dışında çiçek gibi bir motordur. 40TL bandında alınabiliyor sanırım.
    Crosstourer biraz daha sert bir motor, 4 silindir, yakıtı yüksek, ağırlık merkezi yüksek.
    BMW'yi anlatmaya gerek yok ancak fiyatlar yüksek. Hava soğutmalısına yönelebilirsiniz. Ancak model yılı eskidikçe bir takım problemler de beraberinde geliyor. Önceki sahipleri nasıl davrandı, nasıl kullandıysa motor da öyle davranıyor
    Konu oguzetuna tarafından (13-11-2017 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

bence kendi kanımca iki seçeneğin var. Africa Twin yada Süper Tenere yazılan çizilenlere göre

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ömer üstadım, araştırmayı severim evet Bu motorlar içinde SuperTenere'yi, Tenere'yi, CT'yi, Explorer'ı, eski GS'leri hiç kullanamadım ve sahipleriyle de konuşamadım daha önce. Örneğin Tenere için yazdıklarınız kıymetli. Mesela Super Tenere o ağırlığına rağmen toprakta, çamurda hafif taşlı arazide nasıl gidiyor merak ediyorum. Hemen ağır diye motorları kafadan elemek istemiyorum. Bu nedenle sizin yorumlarınız kıymetli.

F800 GS açıkcası sürmedim. Ancak F 800 R sürdüm ve aynı motoru kullanıyorlar diye biliyorum. Sürdüğüm 2 farklı F 800 R'da da tütreşimden kesinlikle aynaları görmek mümkün değildi ve üstünde yarım saat geçirmek dahi işkence olmuştu. Bu nedenle uzak durdum 800'lük bu bloğa. Siz F800 GS ile Africa'yı kıyaslarsak ne gibi +'ları -'leri olur bahsedebilir misiniz?

KTM bu sıralar ADV modelleri olmasa da Duke serisi çok satıyor. Servis ve parça konusunda iyileşmiştir diye ümitliydim. Sizin yaşadığınız sorunlar oldu mu? Sanırım sizde de KTM var. 1090-1190-1290 arasında fiyat + özellikler bakınca şu an 1190 en mantıklısı gibi duruyor. Üretiminin bitmiş olması satışta mı problem yaşatır diye düşünüyorsunuz yoksa parça konusunda mı?
    Ben KTM i geçen yıl epey zorla da olsa sattım . Şu anda crf 250 kullanıyorum . Çünkü tek başıma yaptığım uzun off road gezilerde ağzım biraz yandı ağır motosikletlerden.

Oğuzun dediği gibi KTM satması gerçekten zor bir motosiklet. Herkes cesaret edemiyor. Hem çok güçlü ve hızlı bir motosiklet hem de işletme maliyetleri çok yüksek. İstanbulda iseniz servis sorunu yok ama parça ve servis fiyatları oldukça tuzlu. Benim motosikletim malum sitenin tabiri ile "gırtlak dolu" akrapoviç eksozdan çanta demirine ekstra camdan far koruma radyatör koruma ayak genişletme vs. vs. ve sadece 12.000 km de olmasına rağmen 3 ay ilanda kaldı. Bir meraklısını çıktı da en sonunda ve inanılmaz bir ikinci el kaybı ile eh ne yapalım artık dercesine verdim.

F 800 GS ile bir yaz ve yaklaşık 11.000 km uzun yol yaptım.
    üzerinde alçak sele vardı 86 cm. Boyum 177. Ayak ucu ile yere temas ettiğimden artçı biniş inişte sorun yaşıyordum onun dışında normal sürüşte sorun yaşamadım.

F 800 GS kullananın kabiliyeti çerçevesinde gidemeyeceği yol olmayan gerçek bir enduro/touring motosiklet. Özellikle arazide ikinci vitese alırsınız haldır huldur kendi kendine gider .. Sağlam basit yapısı, bakım maliyetleri, yakıt tüketimi gerçekten mükemmel. Yüklü ve yüksüz yolda yormayan çift silindir rotax motor var üzerinde. Güç ağırlık dengesi çok güzel. ve orjinal eksozu ile harika bir sesi vardır.

Motorun rüzgar alma sorunu var .. Ancak yerli üretim 80-100 TL makul fiyatlı tur camları ile sorun çözülüyor. Motor yüksek ve dalma eğiliminde... touratech yay kullananlar çok memnun satmasam bende değiştirecektim. 1.500 TL gibi takım fiyatı var. yakıt deposu koltuk altında olduğundan yüksek olmasına rağmen dengeli bir motosiklettir. Uygun lastiklerle yata yata dönersiniz . Aşırı hızı sevmez 140 üstü güven vermez ama amacıda bu değil zaten. Africa Twin ile pek karşılaştıramıyorum çünkü Afrika Twin ile bir kez Kemerburgaz a gidip geldim ve motosikleti ağız tadı ile bir test etmem mümkün olmadı.

Enduroist Üye basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Teşekkürler herkese

KTM 1190 geçen haftalarda çok kanıma girmeye başlamıştı halbuki

Honda bu %20 ek zammı yaptı mı yapacak mı ne zaman ve nasıl yapacak tam olarak bilgi var mı? Bunu yeni AT ADV için soruyorum, örneğin geldiğinde 75 değil de 65-67 bandında gelirse o zaman bayağı sorgulatır kendini.

Bir de elbette Super Tenere bir Africa Twin gibi arazide yol alamaz ama örneğin GS 1200'ün girip çıktığı her yola ST de girer ve rahatça kontrol edilir denebilir mi?

Kıy paraya al sulu GS'ini diyen biri de çıkar diye bekliyorum, kendisine soracak çok sorularım olacak

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Teşekkürler herkese
    ....
    Honda bu %20 ek zammı yaptı mı yapacak mı ne zaman ve nasıl yapacak tam olarak bilgi var mı? Bunu yeni AT ADV için soruyorum, örneğin geldiğinde 75 değil de 65-67 bandında gelirse o zaman bayağı sorgulatır kendini.
    Hayır tam olarak yansıtmadı... yavaş yavaş yükseltiyor ama A.T. de kendisi bir şekil de TR de ki vergilere rağmen arada ki farkı sübvanse ediyor,yurtdışı fiyatına bir Africa alırsınız ama bir GS alamazsınız : )

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Kıy paraya al sulu GS'ini diyen biri de çıkar diye bekliyorum, kendisine soracak çok sorularım olacak
    varsa imkanın tabi ki al..
    zaten merak etme biraz bile gönlün varsa, ne alırsan al gözün BMW'de olacak
    Oğuz TUNA

Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varsa imkanın tabi ki al..
    zaten merak etme biraz bile gönlün varsa, ne alırsan al gözün BMW'de olacak
    Bunu bildiğim için sordum zaten Yaw değer her kuruşuna, zorla maksimum kendini denir mi? Değerse neden?

Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır tam olarak yansıtmadı... yavaş yavaş yükseltiyor ama A.T. de kendisi bir şekil de TR de ki vergilere rağmen arada ki farkı sübvanse ediyor,yurtdışı fiyatına bir Africa alırsınız ama bir GS alamazsınız : )
    Acaba Ocak'ta böyle çaaat diye bir artış mı olur yoksa yavaş yavaş yükseltmeye devam ederler mi acaba?...

Bu arada GS ADV paketi ile normali arasında nasıl değerlendirme yaparsınız? Fazladan amortisör travel payı, ride by wire, büyük depo etc güzel şeyler ama sizce 7-8 bin TL farka girilir mi? Bir de tabii onu beklemek lazım bir kaç ay, şu an motorum yok

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Merhaba, F800 adv bence sizin motorunuz olabilir.Ağırlık sağlamlık, ekonomik olması, en önemlisi servis ve yedek parça konusunda Bmw olması.Listenize F800 adv yi de ekleyip birkaç motora bakmanızı öneririm.Afrika Twinin yedek parça fiyatlarından özellikle küçük bir kaza durumunda grenaj far fiyatlarından haberiniz vardır umarım.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu