Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

Çok teşekkürler. Birinizden alıp 30-40 km test edebilsem keşke harika olur.

Bir şey dikkatimi çekti ST'lerde çok km farkı olmamasına rağmen 2014 ve 2016 arasında ciddi fiyat farkı talep ediliyor. Bu tamamen model yılının değişimiyle mi alakalı yoksa 2016'da motorda ekstra elektronik mi eklendi? Coşkun Bey teknik olarak değişen olmadığını yazmıştı.

Sıfır ST getirseler de alamam 90 küsür bin TL'ye

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

şöyle söylim ST de Z ve ZE diye iki modeli bulunuyor. Bunlarda biraz elektronik artışı var fark olarak motor ve yürüyen aksam aynı sadece süslemişler. ben 2012 modelini kullanıyorum 2013 den beri çok memnunum

KILIBIKRAYDIR

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı basto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba Ocak'ta böyle çaaat diye bir artış mı olur yoksa yavaş yavaş yükseltmeye devam ederler mi acaba?...

Bu arada GS ADV paketi ile normali arasında nasıl değerlendirme yaparsınız? Fazladan amortisör travel payı, ride by wire, büyük depo etc güzel şeyler ama sizce 7-8 bin TL farka girilir mi? Bir de tabii onu beklemek lazım bir kaç ay, şu an motorum yok
    Honda genel de iki ay da bir zam yapıyor ve ort %4 leri geçmiyor,o nedenle kurlara da bağlı olmak şartıyla Ocak da büyük bir zam beklemiyorum,zira Şubat da fuar var, fuar indirimi adı altın da yüksek tutmayacaktır, keza 2018 ADV için ya lansman yada fuar fiyatına özel bir çalışma yapabilir.Ön sipariş usulu,fuar sonrası fiyatlar artacaktır. GS ADV ile normali demişsiniz ama bunu Africa için sorduğunuzu düşünüyorum,ben 2017 sahibi olarak 2018 ADV ye geçmeyi düşünmezdim, ama yeni alıyor olsam fiyatına göre düşünürdüm.Gelen özellikler arasın da depo kapasitesinin artırılması dışın da kayda değer bir özellik yok,motoru daha ağırlaştırdılar ama motorun gücü aynı tutulmuş.Yeni bilgi ekranına resimlerden gördüğüm kadarı ile tam ısınamadım,sürüş modları eklenmiş ne fark yaratacak göreceğiz,ayrıca sadece DCT lanse edildi sanırım, manuel gelecek mi soru işareti.

Enduroist Üye basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Bastem
    Marka
    Aprillia

GS ADV demişsem yanlış demişimdir Africa ADV paketi ile normali arasındaki farkı sordum. Amortisorlerin travel uzunluğundan şikayet eden mi vardı da uzattılar acaba Ben yeni gösterge ekranını daha çok sevdim, renklerini de daha çok sevdim. Ama tabii bilemiyorum, fiyatına göre karar verilir. Ben de o zamana kadar dayanamayıp alırım motor zaten.

Super Tenere'yi bir kenara bırakırsak şimdilik, benim en çok öğrenmek istediğim konulardan biri şu: Africa Twin mi yoksa 2011-2012 model GS 1200 mü?

Zira Africa Twin'i iyi tanıyorum ama eski kasa GS'ler hakkında hiç bilgim yok. Artıları eksileri ile bahsederseniz çok sevinirim üstadlar.

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Yaklaşık 40 bin kilometredir 2006 model GS ADV kullanıyorum. Arkadaşlarımın Africa Twin'lerini de (düz / DCT) bir kaç kez 20-30 km kadar kullanma şansım oldu. Ben motorumdan çok memnunum. Oldukça fazla satılan, kronik sorunları ve çözümleri bilinen, yedek parça orjinal ve yan sanayi olarak rahat bulunabilen, kullanması çok keyifli, dengeli, aşağı yukarı her yola gidebilen bir motosiklet olduğunu düşünüyorum. Hele ki 2011 ve 2012 modellerinde ESA da mevcut ve kronik sorunları oldukça düzeltildi.
    Africa Twin' i ise kısa süreli kullandım fakat çok beğendiğimi söylemeliyim. Özellikle gaz tepkileri ve dengesi hoşuma gitti. Motorun tork eğrisi de güzel geldi bana. Ön jant 21 inç ancak virajlarda hiç sıkıntı yaratmadı.
    Bence iki motosiklet de çok güzel. Pişman olmazsınız diye düşünüyorum. Africa' nın arazi kabiliyeti belki bir tık iyidir. GS' in de uzun yol konforu. İç lastikli olduğu için ben Africa almazdım. Ama çok başarılı ve mantıklı bir motosiklet bence.
    Bu arada Super Tenere kullanan arkadaşlarımız var. Onlar da çok memnunlar. Onu çok az kullandım ve negatif bir taraf görmedim. Sadece egzost sesi biraz cılız diyebilirim diğer ikisi ile karşılaştırıldığında. Ama o da zevk meselesi sonuçta.
    Ben de diğer arkadaşlara katılıyorum. Mutlaka kullanın. Az para vermiyoruz sonuçta.
    Ama en sona GS' i bırakmanızı tavsiye ederim

6. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (15-11-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ömer üstadım, araştırmayı severim evet Bu motorlar içinde SuperTenere'yi, Tenere'yi, CT'yi, Explorer'ı, eski GS'leri hiç kullanamadım ve sahipleriyle de konuşamadım daha önce. Örneğin Tenere için yazdıklarınız kıymetli. Mesela Super Tenere o ağırlığına rağmen toprakta, çamurda hafif taşlı arazide nasıl gidiyor merak ediyorum. Hemen ağır diye motorları kafadan elemek istemiyorum. Bu nedenle sizin yorumlarınız kıymetli.

F800 GS açıkcası sürmedim. Ancak F 800 R sürdüm ve aynı motoru kullanıyorlar diye biliyorum. Sürdüğüm 2 farklı F 800 R'da da tütreşimden kesinlikle aynaları görmek mümkün değildi ve üstünde yarım saat geçirmek dahi işkence olmuştu. Bu nedenle uzak durdum 800'lük bu bloğa. Siz F800 GS ile Africa'yı kıyaslarsak ne gibi +'ları -'leri olur bahsedebilir misiniz?

KTM bu sıralar ADV modelleri olmasa da Duke serisi çok satıyor. Servis ve parça konusunda iyileşmiştir diye ümitliydim. Sizin yaşadığınız sorunlar oldu mu? Sanırım sizde de KTM var. 1090-1190-1290 arasında fiyat + özellikler bakınca şu an 1190 en mantıklısı gibi duruyor. Üretiminin bitmiş olması satışta mı problem yaşatır diye düşünüyorsunuz yoksa parça konusunda mı?
    KTM servis ve yedek parça anlamında hiç sıkıntısı yok bilginiz olsun. 1 yılı aşkındır 1190 kullanıyorum çok da memnunum. Bahsettiğiniz motorlardan en hafifi en güçlüsü ve fiyat olarak da uygun durumda. İkinci eli biraz yavaş olabilir ama gs dışında hiçbirinin çok iyi olduğu söylenemez zaten. 1190 işletme maliyetleri de oldukça düşüktür. Şöyleki bakımları 15000 km'de bir. Bu aralık Honda'da 6000 BMWde 10000 dir. Bakım fiyatları uygundur. Servisi İstanbul'da hiç sorun değil birkaç alternatif var. Yakıt sarfiyatı BMW ile beraber en düşüğü içlerinde. Arazide filan sağlamlığıyla güven verir düştüğünde kaldırıp sürmeye devam edersin orası burası kırılmaz. Tubeless lastiklerle rahat edersin. Ayrıca cbf1000'e alışmışsan güç hız keyif anlamında bence en yakın olan model yine 1190. Yine de söylemek gerekir ki motosiklet gönül işi ben gönlümü 1190'a kaptırdım bi kere halimden çok memnunum

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Teşekkürler herkese

KTM 1190 geçen haftalarda çok kanıma girmeye başlamıştı halbuki

Honda bu %20 ek zammı yaptı mı yapacak mı ne zaman ve nasıl yapacak tam olarak bilgi var mı? Bunu yeni AT ADV için soruyorum, örneğin geldiğinde 75 değil de 65-67 bandında gelirse o zaman bayağı sorgulatır kendini.

Bir de elbette Super Tenere bir Africa Twin gibi arazide yol alamaz ama örneğin GS 1200'ün girip çıktığı her yola ST de girer ve rahatça kontrol edilir denebilir mi?

Kıy paraya al sulu GS'ini diyen biri de çıkar diye bekliyorum, kendisine soracak çok sorularım olacak

Ktm ile ilgili birkaç şey daha var söylemeyi unuttuğum. Elektronik suspansiyon, gidon amortisörü, viraj abs standart. Bu özelliklerin olduğu benzer motorlar 100bin tl civarında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ktm ile ilgili birkaç şey daha var söylemeyi unuttuğum. Elektronik suspansiyon, gidon amortisörü, viraj abs standart. Bu özelliklerin olduğu benzer motorlar 100bin tl civarında.

susma hakkımı kullanıyorum abi şuan

Kıymam paraya alırım 1190 ı bmw yide 220 ile giderken gaz açarak geçerim hadi bana bye bye diye hahhahahha tamam tamam ben şımardım susuyorum bu motor bana hiç yaramadı
    Konu berkcigdem tarafından (15-11-2017 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    susma hakkımı kullanıyorum abi şuan

Kıymam paraya alırım 1190 ı bmw yide 220 ile giderken gaz açarak geçerim hadi bana bye bye diye hahhahahha tamam tamam ben şımardım susuyorum bu motor bana hiç yaramadı
    Olurda gezebilirsem arada diyorsun
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olurda gezebilirsem arada diyorsun
    Şu son 1 ay iyi gezdimde ama şimdi önümüzdeki aylarda İstanbul (

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu