Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart Kaza yapan motorcu neden hemen motoruna koşar ?

Bugüne kadar yüzlerce motor kazası videoları izlemişimdir,sadist misin zevk mi alıyorsun demeyin : ),
    elbette eğitim amaçlı,yapılan hatalar neler, ben olsaydım ne yapardım ,ne yapmazdım gibi kendi adıma
    ders çıkarmak için.
    Asıl sorum şu, bu videoların büyük bir kısmın da sürücü düştükten sonra ,kalkabiliyorsa hemen motoruna
    doğru koşuyor ve daha kendine bakmadan ,motoru kaldırıp,hasar tespitine başlıyor,bir yandan da parçaları
    topluyor.Eğer kalkamayacak durum da ise bu sefer yardıma koşan ya da yanın da ki kişi aynı şeyi tekrarlıyor.
    Doktor değilim ama insan sıcağı sıcağına vücudun da olan hasarı hemen anlamıyor ,adrenalinden olsa gerek
    şoku atlatana kadar ağrı sızı fark edilmiyor. Ben bir kaç neden sıraladım,ekleyeceğiniz var mı ? Ya da katıldığınız hangisi?

1. Motoru ile duygusal bir bağ kurmuş,onu kişiselleştirmiş,hemen yardımına koşuyor,

2. Mal canın yongası misali,malına koşuyor,

3. Aha s.çtık,kasko da yok,keşke yaptırsaydım,k.çımıza ne kadar ... hasar tespitine koşuyor,

4. Duyarlı sürücü,arkadan ya da önden gelecek başka araç gelip vurmasın diye motoru kenara çekmeye koşuyor,

5. Tur planı çok sıkışık, motor çalışıyorsa bir an önce yola koyulmam lazıma koşuyor,

6. Tüh rezil olduk, kimseye çaktırma dan hemen yola devam etmeliyime koşuyor.

7. Grup sürüşün de son sıradaysa ,kalk kalk grup gitti yetişemeyeceksine koşuyor.

2. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (20-11-2017),HakanVelioglu (18-11-2017),İsmail-Gündüz (19-11-2017)