Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alp namı diğer ikiteke aralarında en farklısını yaptı. Motoskleti buradan aldı Japonyaya sürdü orada sattı uçak bileti olarak buraya döndü. Sonra nereye gittiğini unuttum bir memlekete gitti orada 125cc küçük bir motosiklet aldı gezdi gezdi orada sattı geldi. Aslında aralarında bu Karadenizli kardeşimin modelini beğeniyorum ben. Çünkü aralarında en ekonomik takılanı o oluyor ve dolayısı ile ilginç yöntemler uyguluyor. Kitap yazsa tutar ama ....

Gelelim gezgin olayına. Bahaneye gerek yok ben yapamam.
    Yapanları incelediğimde genelde gençlik zamanlarında ya da emeklilik zamanlarında yapıyorlar. Bir kısmının aileden parasal gücü oluyor ve döndüklerinde burada bir hayatları onları bekliyor oluyor. Cem abinin de vurguladığı nokta önemli. Dönünce ne yapıyorlar. Gençken gidip dönenlerden ve becerebilenler bu gezilerini satarak bir sonrakine hazırlanıyor. Bir kısmı da iş hayatına geri dönüyor. Emeklilik döneminde gidenleri direk geçiyorum. Bu arada bir nokta daha var. Genelde bizler medyatik gezginleri biliyoruz. Bir de sesi soluğu çıkmayan sadece gezen abiler var bunu da Ahmet abi belirtmeye çalışmış. Bu kişilerle maalesef çok karşılaşamıyorsunuz, örneğin sırt çantası değil postacı çantası ile gezen var. Elbiseye gerek yok diyor, don desen 2 euro kirlendikçe atıyorum yenisini alıyorum

Bizlere gelince. Sonuçta yıllarca emek harcadığımız bir kariyer ve devamı var. Bizler en fazla izinlerimizi birleştirip haldır haldır bir koşturma ile ya Avrupa ya Türkiye gezeriz. Öyle günde en çok 200km gittiğimiz keyfe keder kamp atılan yıllar süren geziler bizim gibilere biraz uzak. Kendi adıma tek sorunum da parasal durum. Ha piyango çıkarsa beni buralarda göremezsiniz onu diyim Ama o zamanda bu arkadaşlar gibi YBR ile falan gezmem tabii ki

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (24-11-2017),Atilla Düzel (20-11-2017),cemkucuk (21-11-2017),Kaan Tütüncüoğlu (21-11-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Hakan’a katılıyorum. Ben emekliliğe yaklaşanlardanım. Umarım emekli olduğumda gezecek enerjim ve sağlığım olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Atilla Düzel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (21-11-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Cbf ve YBR ile tur daha kolay X bir firmada satış sanışmanı yaptığım zamanlar müşretiler soruyolar '' Abi bu motorla uzun yola çıkarmıyım''Benim klasik cevabım ''Motor yola hazır sen hazır mısın''
    Honda TransAlp li Gustavo YBR 125 ile ki (Ön frenler dahi kampana brazilya yapımı ybr 125 ki ilk olanlar bunlardır)Dünyayı gezdi TransAlpinde soğutma sorunu vardı
    Ben de Karadenizi 2 defa gezdim Güneye indim Bir motorcudan çok bir kampçıyım Hayalim Yine buraları gezmek olsaydı Alırdım yine 650 cc sınıfında bir enduro Allah izin verirse Nepal,Saiful Maluk
    CBF in parça fiyatları YBR nin yarısı YBR nin de kalitesi CBF ten çok üstün CBF 100 km hızın üzerinde yağ yakma sorunu oluşturur YBR Vibrasyonu var şasi kısa
    Ama iki motorlarla da dünyayı gezebilirsiniz
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Küçük cc küçük dert demek, motosiklete değil geziye odaklanmak demek, her yere ve yola girip çıkabilmek demek, kolay ve her yerde tamir demek, düştüğü yerde kaldır devam et demek, kaza yaparsan, çalınırsa, hastalanırsan bir kenara bırak çek gel demek. Bunlar böyle bir seyahatte çok çok önemli şeyler bence...

Afyon dan çıkıp crf 250 ile Nepal e kadar giden Şule Özürun Bendler, yİne Diyarbakırdan Crf ile Nepale giden öğretmen Ersin Kılınç vardı. Afrika amerika turlayan ilk gezginlerden Şavaş Balaban var mesela...

Ayvalıktan emekli bir subay vardı o da muhteşem bir dünya turu yapmıştı Tenere 660 ile. Gitmediği ülke kalmadı sanırım : ))

Önce tenere ile moğolistan yapan ardından da dünya da hiçbir motosikletçinin giremediği Afganistan a giren Hasan Yapıcı Abiyi unutmamak lazım. Eski bir dr 650 si var sanırım.

Yine Edirne de maliye de memur hiçbir sosyal hesabı olmayan ve paylaşım filan da yapmayan ilginç bir arkadaş vardı. Crf 250 ile Nepal e kadar gidip gelmişti.

Hakan'a katıldığım noktalar var ama işi sadece paraya pula, ya emekliler ya aileden zenginler, gelince işleri hazıra getirmek biraz haksızlık bu cesur insanlar için... Bu bir hayat şekli ve dünya görüşü bence ...
    Konu omercem tarafından (21-11-2017 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.

7. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (23-11-2017),Bora Karayel (22-11-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Yaw su cbf150'ye oyle bir platonik aşk besliyorum ki abs'lisi ciksa yeminle direk alıcam. Tur camı tubeless lastikler oldukca rahat sele 450 km menzil 140 kg ağırlık , bi de abs olsa tam tur motoru olacak...
    Konu Bülent Berksan tarafından (21-11-2017 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

Daha kolay,daha zor. Önemli olan yola çıkmak,yola çıkacak "gücü" bulmak bence..
    3Bilinmeyenli denklem

10. Kaan Tütüncüoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (21-11-2017)

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen konuyu yanlış anlamışsın Ahmet
    Serdar abi yani zaman olunca hersey oluyor. CB125 e ilk bindigimde mogolistani gozume kestirmistim 😃

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

12. ahmet şen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (21-11-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw su cbf150'ye oyle bir platonik aşk besliyorum ki abs'lisi ciksa yeminle direk alıcam. Tur camı tubeless lastikler oldukca rahat sele 450 km menzil 140 kg ağırlık , bi de abs olsa tam tur motoru olacak...
    Bence insanoğluna imkanlar verilsin herşeyleri mütemadiyen yapabilir. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor. İşte bu mümkün olmayan durumu ne yapıp ne edip bir şekilde mümkün hale getirebilmenin yolunu bulmak önemli. Bu belki 3-5 sene belki 10 seneyi bulur amma velakin önemli olan ve bence bu işin temeli şu “davaya inanmak, başarmanın yarısıdır” felsefesiyle sürekli kendimizi geliştirmek. Bol imkanlarla herkes herşeyi yapar ama kısıtlı imkan veya imkansızlıklarla bunları başarmak bence daha lezzetlidir.

Düşük cc motosiklet ile dünya turu için de aklıma gelen motosiklet tipi 2 zamanlı olacak, dual sport, Enduro vs tipinde olacak, karbüratörlü olacak ve bir de hafif olacak. Beyinli veya elektroniği bol motosiklet olmayacak. Hayatta yolda bırakmaz. Kalırsan da Tamiri iyi kötü mutlaka yapılır. Benzin seçmez, araziye girer çıkar, düşüp kalksa gözüne görünmez, için cızlamaz, elektrik problemi çok basit seviyede olduğundan tamirini kendin de yaparsın. Birkaç alet veya tamir takımı olsun yeter. Aklımda crf tarzı bir şase üzerine karbüratörlü 2T bir motoru olan bir seçenek geliyor. Var mı bu tarz bir motosiklet bilmiyorum. Plakasını çıkartabileceğimiz bir motosiklet olursa motosikletin hazır. Geriye en önemli bir tek şey kalıyor o da sensin ;))
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Bu bir hayat şekli ve dünya görüşü bence ...
    +1 katılıyorum

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12