Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Standart Sizin nedeniniz ne oldu?

Tüm enduroist ailesine selamlarımı sunarım öncelikle, inşallah konu tekrarı değildir arattırdım bulamadım. Tekrar ise silinebilir.

Bu meselenin izahı, anlaşılması ve kabullenişi zor oluyor.

Dipsiz kuyunun dibini görmeye çalışmak mı, sadakat edilecek motorunu bulamamak mı, şükredip varolana vefa göstermek mi veya bu işler böyledir sonu gelmez yarınlarda gezinmeye devam mı?

Orta ve üst sınıf cc mücadelesinde kim kendine göre niçin 650 cc veya 1000 + (artı) cc sınıfını tercih ediyor? Şeytan mı dürtüyor yoksa kullandıkça eksikliği hissedilen konfor, sürüş keyfi ve güvenlik açığı mı kapatılmaya çalışıyor? Herkesin değerlendirmesi kendince elbet farklılıklar gösteriyor.

Merak ettiklerimin başında özellikle artçılı ve çantalı yoğun kullanımda 650 cc sınıfının eksiği veya 1000+ sınıfının konforu çok mu değişkenlik arzeder.
    Çok km.li bol tecrübeli olmasada TRANSALP 650 ve V-STROM 650 kullanmış birisi olarak artçı ve 3 çantalı kullanımda Afrika Twin (1000 cc), Süper Tenere veya, GS 1100-1150-1200, GS800 650 cc ye göre ne derecede kendini hissettirir?

Siz niçin orta veya üst sınıf cc'de tercih yapıyorsunuz? Veya ne sıklıkla motorunuzu hangi nedene bağlı olarak değiştirdiniz? Hani ilk paragrafta vefadan söz ettim ya "ben 4 ve üzeri yıldan fazladır aynı motoru bu sebepten kullanıyorum ne aradım da bulamadım" diyenler kimler?
    Yorumlar belki kafası benim gibi bulananlar için fikir verir. Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Ben de bu süreçten geçtim ve anlatacağım ama önce küçük bir şey söyleyeceğim özet olarak “KAŞINTI “.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

1000 değil 1500 de alsan kaşıntı tutar. Garajında bir goldwing , bir sulu gs , 1 spesiyal bir de vespa olsa yine hayal kurmaya onu mu alsam bunu mu değiştirsem demeye devam edersin....
    Yoksa mantıklı bir sebebi yok tamamı ile duygusal
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Motora ihtiyacım vardı.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Katılımcı Üye ErdostDuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdost Duran
    Motosiklet
    Pegaso Tuscany Tibet
    Marka
    Aprillia

Kökü tanıdık, Kapitalizm : )

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Motosikletde cc büyüdükce yol komforu da artıyor... Araçların yarattığı rüzgar ve yan rüzgarlardan etkilenmesi de bir o kadar azalıyor... Ama benim tercih sebebimin bununla bi alaksı yok.. cüsse meselesi... 1.85 boy 3 haneli kilolar ile 600cc enduro üstünde kendimi pek görmek istemiyorum....

7. Enver kutlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (04-12-2017)

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

2016 Temmuz ayından beri NC750 kullanıyorum, 28.000kmyi geçti sürüşüm. Yetmiyor mu? Mantıkta 250ccden 750ye geçen biri için en az 1-2 sene daha yetmesi lazım ama arada şeytanında dürtmesiyle bi AfricaTwin alsam tadından yenmez diyorum.
    3Bilinmeyenli denklem

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

kaşıntı ya kaşıntı. benim ne güzel 250 cc lik maxiscooterım vardı. taaaa ki f650gs e binene kadar aaa tümsekler çukurlar hissedilmez oldu. bende direk 1100 gs aldım. çooook uğraştım olmadı bende 1200 SüperTenere aldım kaşıntım varmı yoook neden olsun çok memnunum kendisi ile 2013 mayıs 1 den beri birlikte geziniyoruz. 2018 GS ADV ile bile değişmem arkadaşlarım bilir bazen S1000XR ile bakışmalarım oluyor ama ben daha hızlısını istemediğim aklıma geliyor vazgeçiyorum. Bana fazlası ile yetiyor.

KILIBIKRAYDIR

10. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (04-12-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

4. Senem f650 kullanıyorum. Kasinti hep var ama dusununce su anki kullanimima uygun baska motor yok. Tek eksigi bir silindir onun da avantajiyla dezavantajlari birbirini dengeliyor.

Sirali 2 silindir 800 cc ekonomik hafif bir enduro cikarsa bayagi bir sure kullanirim mesela yeni tenere 170 kg falan oluyomus

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (04-12-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ayağını mı yerden kesmiyor derdin nedir kardeşim? sorusunu çok güzel nazikçe sormuşsunuz
    Cevapta bir o kadar hızlı gelmiş. KAŞINTI.
    Yalnız istisnalar tabii ki olacaktır. Herkesin bir istisnası vardır. Bir önceki motosikletim XL650V Transalp idi. Şu anki motosikletim XRV750. Transalp elimdeyken yeni bir motosiklet alma gayem yoktu sadece Africa Twin bir fırsat olarak geldiği için daha Transalpi satmadan aldım. Peki bu geçiş bana ne kattı. Transalpin çok fazla yaktığını ve yaktığının karşılığını da vermediğini, yani gitmediğini de görmemi sağladı. Şimdi olaya tersten bakalım. CC büyütmek her zaman kötü bir şey demek değildir. Her zaman büyük hacım daha çok yakar da demek değildir. İşin aslı doğru ihtiyaç-fiyat denklemine bakar.

Gelelim KAŞINTI'ya. Beni de yakalıyor bazen. Bir keresinde Uşak yolunda 2 adet 1200GS bir de ben giderken en arkada kıçı kırık Linea'yı zar zor 190 ile solladığımda bırakıyordum motosikleti gidip KTM 1190 alıyordum. Param olsa almıştım. Ya da arazide çokça vakit geçirdiğim bir dönemde de WR250R almak için bırakıyordum yine parasal durumlardan yapamadım. Vefa var mı derseniz var ve param olsa hiç bırakmadan yeni oyuncaklar alırım Benim denklemimde işin maddi ayağının da KAŞINTI'nın kaşınmasında rölü var.

Tabii KAŞINTI artmasın diye bir kuralım daha var. Kendi seviyemden bir üst seviye motosikletleri arkadaşlar buyur bile etseler sürmemek. O deneme sürüşleri KAŞINTI'yı çok etkiliyor ona göre.

14. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (09-12-2017),cemkucuk (04-12-2017)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu