Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 24´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Bekirin yazdığı motto güzel oturmuş aslında "herkesin işine hiçkimse karışamaz "

Açıkçası onlarca farklı gerekçe yazılabilir. Ben de ilk 600 cc üzeri Transalp ile kısa bir macera yaşayıp NC ile devam edenlerdenim. Sonrasında F 800 GS ve KTM 1190 ile devam etti cc yükseltme aşkı. Bu motosikletlerin hepsine birer Toros turu yaptırdım. Ve sonrasında aradığım şeyin büyüklük hız ve güç değil her yolda tek başıma kolaylıkla yol almamı sağlayacak bir motosiklet olduğunu farkettim.

Şu anda da Eğer yılda bir iki kez büyük tur (Avrupa) ve yıl içinde de hafif offroad ve kamp planlı bir yaklaşımım olsa alacağım tek motosiklet 1200 GS olurdu. KTM 1190 alırken de ( süpertenere/crosstourer de test etmiştim ) aklımda kalan tek motosiklet GS ti.

Benim şu anki yaklaşımım olabildiğince asfalt dışı yollardan rotayı yapmak, rota üzerinde işaretlediğim göl/şelale/ vadi / anıt her yere inmek çıkmak, ve tabi işler elverirse tam bir karadeniz turu ve devamında belki bir buhara /taşkent/ tahran yapmak, tamamen off road çizilmiş alpler rotasını yapmak şeklinde ucu açık hayaller bu yüzden bir süre daha crf 250 ile devam edeceğim gibi görünüyor...

2. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (06-12-2017),HakanVelioglu (06-12-2017),Serdar ZIMBA (06-12-2017)

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Sıklık ile motor değiştirme isteğinin nedeni maalesef neyi amaçladığımızı bilememekten kaynaklanıyor olsa gerek..?
    Gelişmiş ülkelerdeki biniciler kadar motor binmeye sık ve serbest zaman ayıramadığımzdan ; nasıl bir motora binmek istediğimizi hangi yollarda ve ortam şartlarında binmekten zevk alacağımızı kesinleştiremiyoruz.

Iki-üç kez uzun yol turu yapınca hobbaaa en iyi motor 1000'cc'lik üzeri touring yada adventure segmenti diye kaşıntı başlıyor, iki kez asfalt yol dışı gezince yok yahu bu segment daha iyi imiş kaşıntısına dönüşüyor iş.
    Ortayı bulmak için de hedef bu sefer GS oluyor.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Şahsi fikrim teşbihte hata olmaz derler insan nasıl ilk doğduğun da karakteri tam oturmamıştır,zaman için de oluşur veya yaşanan bazı nedenlerden dolayı değişebilir ben kişinin kendine uygun motoru bulmasında ki geçen zamanı ve çok sık motor değiştirmesini de buna benzetiyorum, yani motor sürmeye ilk başlandığın da genelimiz düşük cc ile başlamışızdır,hadi biraz tecrübe edelim,sonra cc yükseltiriz, birinci neden bu olsa gerek ,bu arada ben de bu gruptayım : ) sonrasın da bu grup yada bu gruba girmeyen diğer grup ,sürüş karakteri oturup ne istediğini anladığı zamana kadar elinden bir çok motor geçer,sürücü belirli bir zaman sonra yani ne istediğini bildiğin de araziye mi çıkacak,asfalt da mı sürecek ya da her ikisini yapmak istiyor ama imkanı çift motor sahip olmasına yetmiyorsa ikisini bir arada nasıl götürüm bana uyan motor hangisi gibi sürüş tarzını ortaya koyduktan sonra motor değişimleri ki bu değişim genel de hep cc olarak yukarı doğru olur.(istisnalar vardır) Süreç bu şekilde sonlanır diye düşünüyorum. En sonun da da nirvanaya ulaşır artık en pahalı en yüksek cc li motoru kullanmış ,muradına ermiştir. Onun için değişiklik muadil farklı motor değişmelerden sonra son bulur,bundan sonra ya motoru bırakır çünkü artık zevk almaz yada bir aydınlanma yaşar ve tekrar düşük cc lere geri döner

5. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (06-12-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim teşbihte hata olmaz derler insan nasıl ilk doğduğun da karakteri tam oturmamıştır,zaman için de oluşur veya yaşanan bazı nedenlerden dolayı değişebilir ben kişinin kendine uygun motoru bulmasında ki geçen zamanı ve çok sık motor değiştirmesini de buna benzetiyorum, yani motor sürmeye ilk başlandığın da genelimiz düşük cc ile başlamışızdır,hadi biraz tecrübe edelim,sonra cc yükseltiriz, birinci neden bu olsa gerek ,bu arada ben de bu gruptayım : ) sonrasın da bu grup yada bu gruba girmeyen diğer grup ,sürüş karakteri oturup ne istediğini anladığı zamana kadar elinden bir çok motor geçer,sürücü belirli bir zaman sonra yani ne istediğini bildiğin de araziye mi çıkacak,asfalt da mı sürecek ya da her ikisini yapmak istiyor ama imkanı çift motor sahip olmasına yetmiyorsa ikisini bir arada nasıl götürüm bana uyan motor hangisi gibi sürüş tarzını ortaya koyduktan sonra motor değişimleri ki bu değişim genel de hep cc olarak yukarı doğru olur.(istisnalar vardır) Süreç bu şekilde sonlanır diye düşünüyorum. En sonun da da nirvanaya ulaşır artık en pahalı en yüksek cc li motoru kullanmış ,muradına ermiştir. Onun için değişiklik muadil farklı motor değişmelerden sonra son bulur,bundan sonra ya motoru bırakır çünkü artık zevk almaz yada bir aydınlanma yaşar ve tekrar düşük cc lere geri döner
    Serdar yazdıklarına aynen katılıyorum. Liseden beri motosikletim oldu ama o zamanlar benim için bir ulaşım aracı idi sadece fazlası değil.

İstanbul'da eğitimleri tamamladıktan ve scoter ve cbf 150 ile bir yılı tamamladıktan sonra aldığım ilk yüksek cc motosiklet işyerindeki arkadaşımın 600 RR idi Bir ay binebildim. Tabi binmek dersek, üzerinde yaprak gibi titriyordum korkudan ve hemen geri verdim. Sonra internetten Borçka Karagöl fotograflarını araştırırken tesadüfen bir grubun fotograflarına rastladım ve enduro filan diye bir şeyler olduğunu gördüm... Enduro nedir /touring nedir derken enduroist başkaca gruplara üyelik vs. ancak 4-5 yılda kafamda motosikletle ilgili bir şeyler netleşti.

7. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (07-12-2017)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123