Tüm enduroist ailesine selamlarımı sunarım öncelikle, inşallah konu tekrarı değildir arattırdım bulamadım. Tekrar ise silinebilir.

Bu meselenin izahı, anlaşılması ve kabullenişi zor oluyor.

Dipsiz kuyunun dibini görmeye çalışmak mı, sadakat edilecek motorunu bulamamak mı, şükredip varolana vefa göstermek mi veya bu işler böyledir sonu gelmez yarınlarda gezinmeye devam mı?

Orta ve üst sınıf cc mücadelesinde kim kendine göre niçin 650 cc veya 1000 + (artı) cc sınıfını tercih ediyor? Şeytan mı dürtüyor yoksa kullandıkça eksikliği hissedilen konfor, sürüş keyfi ve güvenlik açığı mı kapatılmaya çalışıyor? Herkesin değerlendirmesi kendince elbet farklılıklar gösteriyor.

Merak ettiklerimin başında özellikle artçılı ve çantalı yoğun kullanımda 650 cc sınıfının eksiği veya 1000+ sınıfının konforu çok mu değişkenlik arzeder.
Çok km.li bol tecrübeli olmasada TRANSALP 650 ve V-STROM 650 kullanmış birisi olarak artçı ve 3 çantalı kullanımda Afrika Twin (1000 cc), Süper Tenere veya, GS 1100-1150-1200, GS800 650 cc ye göre ne derecede kendini hissettirir?

Siz niçin orta veya üst sınıf cc'de tercih yapıyorsunuz? Veya ne sıklıkla motorunuzu hangi nedene bağlı olarak değiştirdiniz? Hani ilk paragrafta vefadan söz ettim ya "ben 4 ve üzeri yıldan fazladır aynı motoru bu sebepten kullanıyorum ne aradım da bulamadım" diyenler kimler?
Yorumlar belki kafası benim gibi bulananlar için fikir verir. Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.