Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Hah haaa. Geçen hafta bir arkadaşımla BMW ye gittik, 1200 GS test sürüşü yaptı. Gidişine, viraj dönüşüne hayran oldu. Ben elimi bile sürmedim ki kaşınmasın.. ama dinlemek bile insanın içini bir hoş yapıyor...

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar bu KAŞINTI bir süreç zamanla geçiyor bende öyle oldu 2 motorum var biri F800GS diğeri LXR200İ(SCOOTER) inanın canım daha çok scooter ile yola çıkmak istiyor hatta 800'ü 650 GS ile değiştirmeyi bile düşünüyorum..Zaman her şeyin ilacı diye düşünüyorum kalın sağlıcakla..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

3. MelihUlubilgen güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (08-12-2017),ahmet gül (04-12-2017),Cem oruç (07-12-2017),cemkucuk (04-12-2017),Ersan ÖZYURT (05-12-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Bekir Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Koç
    Motosiklet
    F800GS
    Marka
    Bmw

cc büyüdükçe (racing haric) konfor ve güvenlik artıyor. Trafikte öyle anlar geliyor ki fren yapmak yerine gaza asılıp oradan uzaklaşmanız gerekiyor. 650cc grubu ile de bu mümkün ama 1000cc üzeri olunca daha kolay haale geliyor. Elinizin altında sürekli sizi ileriye götürecek müthiş bir güç olduğunu bilmek ve bunu yerine kullanınca size yaşattığı tatmin tarif edilemez. İşim gereği çok sık motor değiştiriyorum her tarzı kullandım neredeyse üstüne binince işte bu yavv goççum benim diye gazladığım tek motor 1200gs
    MOTOSENKRON İÇERENKÖY
    BMW ÖZEL SERVİS
    0537 822 95 31 --0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Konfor, güvenlik, artçılı sürüşlerde bile gazın istediğin gibi tepki vermesi...
    Bu kadar reklam yaptıktan sonra var mı R 1200 GS isteyen... 😄

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Yav artık tutamıyacam kendimi.

Daha büyük CC test etmiyim çünkü gözüm kalır diyorum demiştim ya. Bu kuralı kırdığım tek motosiklet 1200GS ve XRV750'den sonra hiç de cezbetmedi. Buna karşın sadece üstüne oturduğum motosiklet KTM 1190'dan hemen indim çünkü az daha oturursam satın almaya gideceğimi gördüm. Hani GS GS diye diye .....

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

AHAHAHHAHAHAH Hakan tutamamış kendini patlamış... Hakanım bizim gibiler göre değil Gs Sana katlıyorum

Ben de uzun süre binmieeceğim mümkün değil o kadar bütçe ayıramam zaten diye uzak kalmıştım ama Son zamanlarda kısa sürelide olsa Hem sulu Adv Hemde Eski Gsde kullandım... Muazzam makineler diyorum Alet motor Değil Uçan Halı... Gazı açıyorsun pırrrr uzuyor, viraj geliyor daha bakarken kendi kendine yatıyor yolda çukur varmış ters eğim varmış bişi hissetmek ne mümkün ip gibi gidiyor ip gibi dönüyor ip gibi duruyor kısa süre şehir içinde kullandım senin yavaş gidiş yapmana gerek yokki alet kendi kendine dengeli stabil yavaş gidişi yapıyor.... Hızı hissetmek ne mümkün...Bir ara kafamı camın yanından dışarı çıkardım rüzgarı hissetmek için.... Bu ne arkadaş böyle motorumu olur....

Bize Vahşi kısrak lazım... Virajı yolu hissedeceksin motor sana tepki vericek sende onu kumanda etmeye çalışacaksın,her viraja acaba mı diye gireceksin... Her an seni tepmek için fırsat kollayacak sende onu dizginlemek için ekstra efor sarf edeceksin... Rüzgar altından girip üstünden çıkacak damarlarına işleyecek içine alacaksın keyfini çıkaracaksın... Kaba yerlerini acıtacak acıyı hissedeceksin uyuşturacak.... Acıyla keyif birbirine karışacak .... Motor dediğin böyle olur ne o öyle cikletten çıkmış gibi dijital ekranlar,ısıtmalar soğutmalar,korumalar elektronik sürüş assistanları zart zurt ırt pırt

Benimki biraz abartı tabi ama Herkesin motorundan beklediği farklı ve bence kimse hiçbir motor için tamam işte aradığım motor diyemeyecektir mutlaka bir eksik, bir merak, yeni bir makineyi deneme tutkusu ağır basacaktır... Sonuçta evlenmiyoruz ki kullan dene ver yenisi al kullan dene ver yenisini al... Ben daha yolun başındayım ama zamanla inşallah mümkün oldukça çok motor denemek isterim

o yüzden çok takılmayın alın verin ekonomiye can verin :=)
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Ben de 4 yıl NC700X kullandım..Bizim NC topiğinde NC'sini değiştirenlerin çoğunluğu 1200Gs grubuna katıldı..Enduroist'te ki NC başlığında ki detaylı bilgiler beni NC sahibi olmama yol açmıştı..Honda, Enduroist'e ne kadar teşekkür etse azdır
    NC ile yurtdışı ve yurt içi geziler, kamplar yaptım..Hala kötü olduğunu söyleyeceğim yeri yoktur. Sele/depo/suspansiyon/devir diye akla ilk etapta bazı negatiflikler gelse de alırken de bunları biliyordum. Sonradan şikayet etmenin bir anlamı yoktu. Kendine has bir karakteri var ve diğer orta sınıf motorlardan farklı bir yerdedir..4 yıl boyunca keyifle kullandım..

Sonra R1200 gs dynamic 2014 aldım..Neden aldım?:

1) Arabamı da 3-4 ylda bir upgrade ederim..Modeli yenilemek hoşuma gidiyor..Motorda da yenilik zamanı gelmişti..
    2) 700cc'lik bir makinadan başka bir 600-800 cc ye geçmek bende ki değişiklik duygusunu karşılamayacaktı..
    3) 1200GS 'in sürüş duygusunu merak ediyordum..
    4) Artçılı kullandığım için artçımın da rahat edeceği bir model olmalıydı.
    5) Birlikte turladığım arkadaşımın da bu modele sahip olması,"keşke benim de olsa" duygusu yaratıyordu bende..Onun da sürekli beni gazlaması işin tuzu biberiydi
    6) Yaş olmuş 48..Şimdi binemezsem ne zaman bineceğim dedim

Aklıma ilk gelen sebepler bunlar...Aradığımı buldum mu?...Fazlasıyla

Enduroist Katılımcı Üye Bekir Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Koç
    Motosiklet
    F800GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav artık tutamıyacam kendimi.

Daha büyük CC test etmiyim çünkü gözüm kalır diyorum demiştim ya. Bu kuralı kırdığım tek motosiklet 1200GS ve XRV750'den sonra hiç de cezbetmedi. Buna karşın sadece üstüne oturduğum motosiklet KTM 1190'dan hemen indim çünkü az daha oturursam satın almaya gideceğimi gördüm. Hani GS GS diye diye .....
    sen istisnasın abi herkesin hayatına kimse karışamaz
    MOTOSENKRON İÇERENKÖY
    BMW ÖZEL SERVİS
    0537 822 95 31 --0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

2015 yeni kasa BMW 1200 ADV Kullanıyorum öncesinde 2005 1200 gs ve 2008 transalp kullandım.

1.Hiç kıvırmadan söylüyorum BMW logosunu seviyorum 1200 adv nin verdiği hava ve açtığı kapılar hoşuma gidiyor( ye kürküm ye mantığı)
    2.1200 cc nin verdiği güç ,artçılı veya artçısız sürüş, oturuş rahatlığını başka motorda göremedim.(son denediğim ktm 1290 dahil)
    3.Uzun yolda verdiği kolaylıklar stabilite,otobanda hız sabitleyici,elcik ısıtma vs vs küçük cc lerde yok
    4.BMW 1200 adv nin fren gücünü,ön freni bile ani sıktığınızdaki stabilite yığılmama müthiş
    5.motor büyüdükçe trafikte arabalar tarafından görülme ,yol verilme oranı artıyor.1200 cc bmw yi gören zaten çok bulaşmıyor baya baya yol veriyor(150 ccscooter de kullanıyorum aradaki fark inanılmaz)
    6.Büyük motorların işçilik ve malzeme kalitesi hele hele markanın amiral gemilerinde daha yüksek ve tatmin edicidir yedek parça sorunu az yaşarsınız.BMW ADV için yedek parça ve ektra aksesuarda hiç sorun yaşamazsınız(medeniyette diyelim moğol çöllerinde daha mekanik bir makina isteyebilirim)
    7.motor büyüdükçe ona kıyamazsınız arazi kabiliyetiniz zayıflar , hele de birde çamura saplandınız,ters yöne girdiniz ters eğimde kaldınız 260 kilo ile debelenir durur ah bir ktm 690 nım olsa dersiniz
    8.Kaşıntı (2015 adv sahibisin yahu viraj abs var ekran değişti deyip kıçını kaşıyıp durursun sonra 2017 model 145 .000 tl fiyatı görüp üzerine 60.000 tl verilirmi deyip vazgeçersin.ben o 60.000 tl ile gezi başı 5000 yl den 12 gezi yapıp dünyayı gezerim bu beni daha mutlu eder)

11. alper ozbas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (05-12-2017),omercem (06-12-2017)

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8.Kaşıntı (2015 adv sahibisin yahu viraj abs var ekran değişti deyip kıçını kaşıyıp durursun sonra 2017 model 145 .000 tl fiyatı görüp üzerine 60.000 tl verilirmi deyip vazgeçersin.ben o 60.000 tl ile gezi başı 5000 yl den 12 gezi yapıp dünyayı gezerim bu beni daha mutlu eder)
    Aralık sonuna kadar 10% indirim var
    Yokuş kalkış falan
    Sen yine de bir düşün derim..
    Oğuz TUNA

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu