Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Çok konu dışına kayıyor ama Ömer abiye katılıyorum ben.

Ride Turkey güzel bir grup ve kendi içlerindeki etkinliklerini önce yadırgamıştım ama sonra etkinliklerine katıldım ve böylece etkinliklerinin hangi nedenlerden böyle kurallara koşullara bağlandığını da anlamaya başladım. Sonuçta da kararım şu oldu. Bu iş tarz meselesi. İyi ya da kötü meselesi olmamakla birlikte en iyisi hangisi meselesi hiç değil.

Mesela solo gezmek cidden tehlikeli. Yav onu bırakın ayakta duramayan 2 tekerleğin üstüne binmek akıl karı mı ki? Yani daha orada tehlike başlıyor gerisine de Allah kerim diyip devam etmek güzel. Bu güne kadar ağırlıklı grup gezsem de hep en güzel turlarım solo olanlar oldu. Solo gezilerde Ömer abinin dediği gibi başka insanları tanıma, (kendince) görülesi yerleri daha uzun uzun doya doya görme fırsatın oluyor. Ayrıca solo gezerken insan solo olduğunu da bilip sınırlarını da ona göre zorluyor. Riski ederince alıyor. Yine de her şey olabiliyor. Solo olarak Kula volkanlarını görmek için gittiğimde yol bitti araziye girince çanta demirim kırıldı arka tekere girip kilitledi. Demiri söktüm ama devam etmek yemeyince, ulan bir dahakine daha hazırlıklı gelicem diyip döndüm. Hala 2. turu yapamadım aklımda

Peki grup gezmek kötü mü. O da değil. En azından motosikletten inince konuşacak birileri oluyor. Yolda giderken başına bir iş gelse (motosiklet arızası falan) yalnız olmadığını biliyorsun. Dolayısı ile biraz daha risk alma çıtasını insan yükseltiyor. Öte yandan bir de grup gezisinden rota lideri sen değilsen deyme keyfe. Lider nereye sürü psikolojisi ile oraya. Bu sürü olmanın da kendi içinde bir keyfi var bence.

RT grubunun RTC ve TT aktiviteleri aslında yarış değil bir oyun. Oyun olunca kuralları da var. Çünkü o kurallar olmasa ortaya çıkacak kötü senaryoların veya kontrolsüzlüğün sayısı da çok fazla. Tabii ki o aktiviteler gezme görme aktiviteleri değil. Ama o işin içindeki "yarış" (kişinin kendi sınırları ile yarışı) da güzel bir duygu. Bu da zevkli.

Başta dediğim gibi her yol kendi içinde güzel. Hepsini yapıyor olmak da...

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (18-12-2017),Serdar ZIMBA (15-12-2017)