Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap soruda gizli. ;-)
    Artçı sizin yerinize de sürüş yapıyor olmasın. Böylece size daha az iş kaldığı için, motosiklet faha güzel viraj dönüyor gibi hissetmiş olmayasınız. ;-)

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    artçıdan artçıya fark eder diye bir durum oluyor

KILIBIKRAYDIR

2. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (20-12-2017)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Kimmiş o artçı Hakan

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Cevap soruda gizli. ;-)
    Artçı sizin yerinize de sürüş yapıyor olmasın. Böylece size daha az iş kaldığı için, motosiklet faha güzel viraj dönüyor gibi hissetmiş olmayasınız. ;-)

Olabilir Ersan hocam,

Artçıya ne yaptığını sorduğumda bana sırtını topcase'e yasladığını ve motorun sabit bir parçası olarak kaldığını söyledi.
    Konu HakanVelioglu tarafından (21-12-2017 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ...

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimmiş o artçı Hakan
    Bu gidişle artçımı meşhur edicem.

Kim bu artçı kim bende istiyorum ondan sesleri mi bunlar

6. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (21-12-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir Ersan hocam,

Artçıya ne yaptığını sorduğumda bana sırtını topcase'e yasladığını ve motorun sabit bir parçası olarak kaldığını söyledi.
    Bakışı kullanmayı biliyor mu arkadaş? Eğer bakışı kullanıyorsa istemeden de olsa fayda sağlıyordur.

Bu arada çantaya fazla yaslanmasın yahu. Taşımaz o ağırlığı çanta demiri. ;-)

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (22-12-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Yeri değil ama görünce değinmeden geçemeyeceğim. Arka çanta, top case veya neyse, en fazla 10 kilo gibi uyarılar var. Birde üstüne artçıyı yasla. Gerçekte kaç kilo ile kırılır bu meret, deneyen var mı?
    (Tabii ki kimse bunu denemek için kırmaz ama fazla yüklediği için kıran oldu mu?)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeri değil ama görünce değinmeden geçemeyeceğim. Arka çanta, top case veya neyse, en fazla 10 kilo gibi uyarılar var. Birde üstüne artçıyı yasla. Gerçekte kaç kilo ile kırılır bu meret, deneyen var mı?
    (Tabii ki kimse bunu denemek için kırmaz ama fazla yüklediği için kıran oldu mu?)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Eskiden gs'lerin (düz gs) arka çantaları yolda biraz hoplayıp zıplayınca yüklü olmasa bile kırılırdı.
    Sonra off road kit diye ilave aparat yutturdular millete.
    Arka çanta düşeyde maksimum 10kg yük içindir veya üzerinde ne yazıyorsa..
    Yatayda herhangi bir yük ( artçının yaslanması) aman diyim..
    Çantanıza yaslanma pedi taktırmayın otomatik olarak önlemiş olursunuz
    Oğuz TUNA

Isim
    ...

Bakışı kullanmayı biliyor mu arkadaş? Eğer bakışı kullanıyorsa istemeden de olsa fayda sağlıyordur.

Bu arada çantaya fazla yaslanmasın yahu. Taşımaz o ağırlığı çanta demiri. ;-)

Haklısın Ersan hocam. Şimdi bakışı ne kadar nasıl vallaha ne diyim orasını göremiyorum. Ama bakışı benden kat ve kat iyi olan eğitimi bırak eğitim verecek mükemmel bir artçı ile Karaadeniz sahil yolunda kısa bir sürüş yapma şansım oldu (böyle birine benim artçı olmam gerekirken niye bana artçı olduysa artık Orasını karıştırmayın.). Yolu bilmeyenler için söyleyeyim, hafif virajlı 3 şeritli hızlı bir yoldur Karadeniz sahil yolu. Bir süre sonra dikkatimi çekince özellikle yaptım. Kontrolleri ben boşalttım arkamdakine de bundan hiç ses etmedim. Adam motosikleti arkamdan kontrol etmeye başladı. Virajlar da hafif ve tatlı olunca artık bakışı ile mi refleksleri nasıl oturduysa bildiğin yön veriyordu. Yani dediğin gibi sürüş dinamiklerine vakıf birisi acemi birine bile artçı olsa yola oturtuyor motosikleti. Tecrübe ile test edlimiştir. Bence eğitimlerde bunu kullanmanın olasılığını bir düşünebilirsiniz.

12. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (22-12-2017),Ersan ÖZYURT (22-12-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Ben bu başlığı kaçırmışım yahu....

Hakanım Artçı ile sürmeyi bende çok seviyorum... Ama ben sebebini şuna bağlıyorum Arkanda artçı olunca normalde sürmek istediğinden bir tık daha yavaş sürüyorsun... Birde gaz açışların,kapamaların frenlemelerin kontraların biraz daha planlı ve daha yumuşak oluyor... (Malüm kasklar tokuşmasın, üstüme yüklenmesin, rahatsız olup günümü mundar etmesin, rahat edip keyfini çıkarsın diye)Dolayısıyla daha akıcı bir sürüş oluyor... Sürüş ve hareketler daha dikkatli olunca bence ağırlığında etkisiyle virajlarda ip gibi dönüyor....

Benim artçı da eğitimli saylır bizde yolda giderken ben hep intercomdan anlatıyorum malum onunda ehliyeti var bir gün oda sürecek nasılsa kulak dolgunluğu olsun kafasında bir yer etsin diye...bak ilerde köpek çıkıyor konumumu ona göre aldım güvenlik balonu bıraktım, bak limit noktası bu şimdi yaklaşıyor hızı ona göre ayarlıyacağım, ahanda limit noktası açıldı önümüz açık uzuyorum arkama gömül... Sohbeti keselim biraz tempoyu arttırıp virajların tadını çıkaracağım sende viraj çıkışlarına bak daha iyi hissedersin diye devamlı onuda sürüşün içine dahil ediyorum...

Dolayısıyla artçı iyidir ) Bir diğer artısı da Kışın sıcak tutuyor iyi oluyor ( Bunu yazmasam hatun kesin kızar uzun sürüşlerde popo uyuştumu ayağa kalkıp popo masajı yaptırıyorum arada kollarımı ovduruyorum bide masaj artısı var yani )
    Konu Bora Karayel tarafından (22-12-2017 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.
    Good Things Come To Those Who Wait

14. Bora Karayel güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (22-12-2017),alperiynem (22-12-2017),cemkucuk (22-12-2017),Ersan ÖZYURT (22-12-2017),HakanVelioglu (22-12-2017),Serdar ZIMBA (22-12-2017)

Isim
    ...

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu başlığı kaçırmışım yahu....

Hakanım Artçı ile sürmeyi bende çok seviyorum... Ama ben sebebini şuna bağlıyorum Arkanda artçı olunca normalde sürmek istediğinden bir tık daha yavaş sürüyorsun... Birde gaz açışların,kapamaların frenlemelerin kontraların biraz daha planlı ve daha yumuşak oluyor... (Malüm kasklar tokuşmasın, üstüme yüklenmesin, rahatsız olup günümü mundar etmesin, rahat edip keyfini çıkarsın diye)Dolayısıyla daha akıcı bir sürüş oluyor... Sürüş ve hareketler daha dikkatli olunca bence ağırlığında etkisiyle virajlarda ip gibi dönüyor....

Benim artçı da eğitimli saylır bizde yolda giderken ben hep intercomdan anlatıyorum malum onunda ehliyeti var bir gün oda sürecek nasılsa kulak dolgunluğu olsun kafasında bir yer etsin diye...bak ilerde köpek çıkıyor konumumu ona göre aldım güvenlik balonu bıraktım, bak limit noktası bu şimdi yaklaşıyor hızı ona göre ayarlıyacağım, ahanda limit noktası açıldı önümüz açık uzuyorum arkama gömül... Sohbeti keselim biraz tempoyu arttırıp virajların tadını çıkaracağım sende viraj çıkışlarına bak daha iyi hissedersin diye devamlı onuda sürüşün içine dahil ediyorum...

Dolayısıyla artçı iyidir ) Bir diğer artısı da Kışın sıcak tutuyor iyi oluyor ( Bunu yazmasam hatun kesin kızar uzun sürüşlerde popo uyuştumu ayağa kalkıp popo masajı yaptırıyorum arada kollarımı ovduruyorum bide masaj artısı var yani )
    POPO uyuşmasına hizmet iyimiş bora, bir sonrakine artçımdan özellikle talep edeceğim hizmetler listesine ekliyorum

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu