Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 132 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekşi sözlük gibi yapcam artık, gs kafa sallamaya ben şahidim bana güvenmeyenler için bknz Cem Küçük, supertenere kafa sallama için Emir Çeltek, AT için bakınız Berk Çiğdem ve Arif Ünal. KTM zaten sallıyor 😂. Oğuz’un diğer tespitlerine katılıyorum gayet mantıklı doğru tespitler. Aranan şey konforsa eğer gs bu noktada önde. Biz biraz daga heyecan ve dinamizm aradığımız için ktm’ye geçtik. Başka bir forumda okumuştum. GS bir kadınla evlilik gibi KTM ateşli bir hatunla geçirilen haftasonu gibidir ya da bunun gibi birşeydi işte 😂

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence inceleme biraz taraflı olmuş gibi geldi açıkcası. Bunu marka savunmak için demiyorum. Öylede bir huyum asla yoktur. Hatta bence 1000 cc üzerindeki en güzel fiyat performans motoru triumph1200 dür. Hattaaaa super tenere idi bence bu motor ama sağolsunlar son zamlardan sonra ciddi bir paraya çıktı kendileri. Fiyat avantajını tamamen yitirdi.

İnceleme için ise sadece motorun avatajları olarak gücü ve egzoz sesini olumlu bulmuşsunuz. Kendi kendime şunu bu koca enduronun tek güzelliği bu mu acaba dedim... ki bence kesinlikle sadece bunlar değil... tabikide bu incelemeler kişiden kişiye değişir saygı duymak zorundayız bunada.

Ediz abi biz genç olduğumuz için tabikide KTM )))) Yaşlandığımda BMW ye geçicem

2. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (29-12-2017)

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence inceleme biraz taraflı olmuş gibi geldi açıkcası. Bunu marka savunmak için demiyorum. Öylede bir huyum asla yoktur. Hatta bence 1000 cc üzerindeki en güzel fiyat performans motoru triumph1200 dür. Hattaaaa super tenere idi bence bu motor ama sağolsunlar son zamlardan sonra ciddi bir paraya çıktı kendileri. Fiyat avantajını tamamen yitirdi.

İnceleme için ise sadece motorun avatajları olarak gücü ve egzoz sesini olumlu bulmuşsunuz. Kendi kendime şunu bu koca enduronun tek güzelliği bu mu acaba dedim... ki bence kesinlikle sadece bunlar değil... tabikide bu incelemeler kişiden kişiye değişir saygı duymak zorundayız bunada.

Taraflı demeyelim, kesinlikle marka bağlılığım yoktur.
    Honda Yamaha Bmw nin en az 2 motorunu uzun km ler kullandım.
    Ve japon menşeili motorları etrafımdaki bmw kullanıcıları zaman ve para harcıyorsun bu motorları neden alıyorsun dediği halde kimseyi dinlemeden seçtim.
    Ktm hiç binmediğim bir motordu. Almaya niyetlendim, pazarlığımı bile yaptım. Özellikle savunduğum husus bir motorun test edilmeden alınmaması.
    Çünkü motor ayakkabı gibidir. Herkesin amacı ve zevki farklı.
    1290ın üzerindeki sensörler, elektronikler tabi ki yabana atılamaz. Bir kere çok yakışıklı motor.
    Bakın kötü motor demedim :-) , bana göre değil dedim.
    Karşılaştırma gibi oldu tabi benim yazdıklarım. 2 adaydan 1ini eledim.
    Herşey kişisel görüşüm.
    Güzellik yarışmalarında sadece 1.ye taç verilmiyor, 2. 3. var.
    Jüri bendim kendi 1.mi seçtim :-)

Konu oguzetuna tarafından (29-12-2017 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

4. oguzetuna güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (30-12-2017),Cem Tanik (29-12-2017),Coşkun SARP (29-12-2017)

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Bu arada yazmayı unutmuşum quickshifter mükemmel çalışıyor
    Sonsuza doğru giden bir denklem gibi..
    Bmw'ninkinin yanında ciddi farklı.
    Sebebini anlattılar ama anlayacak kadar makine bilgim yok.
    Oğuz TUNA

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında ben hiç 1290 kullanmadım ama hızlı virajlarda da güven vererek dönmüyor kısmı bana da çok inandırıcı gelmedi bunu şöyle düşünüyorum, gs telelever ve paralever virajı kendiliğinden döndürür bu sebeple gs kullanıcıları motor kullanmayı unutur derler ya hani, muhtemelen Oğuz’un hissettiği şey bu gibi geliyor. Bir de motora alışma süresi var, ben yarım saat filan kullanıp bir motora karar verilebileceğinden emin değilim. Belki bir haftasonu boyunca kullanmak lazım. Diğer tespitleri zaten doğrudur gözle görülen şeyler sonuçta, düğmeler aşınmış diyorsa aşınmıştır gibi yani.
    Gençlik konusuna gelince, en azından kulağa hoş geliyor😄😄

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Ediz Gürkan güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (30-12-2017),berkcigdem (30-12-2017),cemkucuk (02-01-2018),oguzetuna (31-12-2017)