Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 12 Toplam 14 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2891011121314 SonuncuSonuncu
111 den 120´e kadar. Toplam 132 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence inceleme biraz taraflı olmuş gibi geldi açıkcası. Bunu marka savunmak için demiyorum. Öylede bir huyum asla yoktur. Hatta bence 1000 cc üzerindeki en güzel fiyat performans motoru triumph1200 dür. Hattaaaa super tenere idi bence bu motor ama sağolsunlar son zamlardan sonra ciddi bir paraya çıktı kendileri. Fiyat avantajını tamamen yitirdi.

İnceleme için ise sadece motorun avatajları olarak gücü ve egzoz sesini olumlu bulmuşsunuz. Kendi kendime şunu bu koca enduronun tek güzelliği bu mu acaba dedim... ki bence kesinlikle sadece bunlar değil... tabikide bu incelemeler kişiden kişiye değişir saygı duymak zorundayız bunada.

Ediz abi biz genç olduğumuz için tabikide KTM )))) Yaşlandığımda BMW ye geçicem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aslında ben hiç 1290 kullanmadım ama hızlı virajlarda da güven vererek dönmüyor kısmı bana da çok inandırıcı gelmedi bunu şöyle düşünüyorum, gs telelever ve paralever virajı kendiliğinden döndürür bu sebeple gs kullanıcıları motor kullanmayı unutur derler ya hani, muhtemelen Oğuz’un hissettiği şey bu gibi geliyor. Bir de motora alışma süresi var, ben yarım saat filan kullanıp bir motora karar verilebileceğinden emin değilim. Belki bir haftasonu boyunca kullanmak lazım. Diğer tespitleri zaten doğrudur gözle görülen şeyler sonuçta, düğmeler aşınmış diyorsa aşınmıştır gibi yani.
    Gençlik konusuna gelince, en azından kulağa hoş geliyor😄😄

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Ediz Gürkan güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (30-12-2017),berkcigdem (30-12-2017),cemkucuk (02-01-2018),oguzetuna (31-12-2017)

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

https://youtu.be/krSv3s6xkZk

Güzel bir karşılaştırma videosu. Aslında biri altyazı yapsa şu videoya ne güzel olur.

4. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (02-01-2018)

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

https://youtu.be/MpNOXDYqRjU

Bi de bu var 1290 stabilite ile ilgili.

6. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (02-01-2018)

Enduroist Üye
    Isim
    osman orhan
    Motosiklet
    1290 sas
    Marka
    Aprillia

Kafa sallama acisindan bende kendi deneyimimi soyle ozeteleyebilirim

1.5 sene yaklasik 25000 km KTM 1190 kullanimim sirasinda arka canta takili degilken 200 ustu hizlarda dahil kafa sallama problemini hic yasamadim. Arka canta takili iken ruzgar yonune ve siddetine bagli olarak 190 & 210 km saatten sonra kafa salinimi basliyor.

4 aydir ktm 1290 sas kullaniyorum. Cantasiz 260 gibi hizlarda bile kafa salinimi hic yasamadim. Cantali henuz deneyimlemedim. Ancak şunu söylemeliyim ki her iki KTM de virajlar dahil çizgisini ip gibi koruyor, mğkemmel viraj çizgisine sahip.

1290 sas hakkinda ozetle
    En Sevdigim 3 yonu : Agresiflik hissettiren motor gucu, şanzuman yukari&asagi quickshifter (super duke daha basarili), suspansiyonlar
    En sevmedigim 3 yonu : Konfor sele olmadan surulmeyen TAS GIBI SELE, eksoz isisi, ktm my ride yeni yazilim sart

Bu baslik altinda yazilanlar hakkinda bahsetmek istedigim ilk 2 sey
    1.Menu kullanimi gs1200 den daha kotu ama cok da kotu degil. 2 adet istege gore ayarlanabilir kisa yol var. Kisin elcik isitmayi birisine ayarladim ve tek tusla aciyorum
    2. Uzun yol konforu oncelik ise gs 1200 bir adım önde. Ama benim gibi motosiklete ancak haftasonlari vs binme firsatiniz oluyor ve o kisa zamanda motosikleti hissetmek istiyorum diyenler icin ise 1290 sas ilk tercih olur.

*Gruptan arkadasimin birisi 1200 gs adv satip 1290 sas aldi sonra tekrar 1200 gs adv ye dondu.
    -Gruptan yaklasik 10 senedir 5 adet 1200 gs adv kullanan diger arkadasim benim gibi 2 sene once 1190 aldi, sonra bir daha Ktm den şaşmam diyerek 1290 sas alarak yola devam etti.@

OZETLE SECIM KISININ BEKLENTISINE GORE DEGISIYOR

keyifli paylasimlar
    Konu osman orhan tarafından (10-02-2018 Saat 09:51 ) değiştirilmiştir.

8. osman orhan güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (10-02-2018),Arif Oral Unal (10-02-2018),Coşkun SARP (11-02-2018),Serdar ZIMBA (10-02-2018),SONAY YÜKSEL (10-02-2018)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı osman orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafa sallama acisindan bende kendi deneyimimi soyle ozeteleyebilirim

1.5 sene yaklasik 25000 km KTM 1190 kullanimim sirasinda arka canta takili degilken 200 ustu hizlarda dahil kafa sallama problemini hic yasamadim. Arka canta takili iken ruzgar yonune ve siddetine bagli olarak 190 & 210 km saatten sonra kafa salinimi basliyor.

4 aydir ktm 1290 sas kullaniyorum. Cantasiz 260 gibi hizlarda bile kafa salinimi hic yasamadim. Cantali henuz deneyimlemedim. Ancak şunu söylemeliyim ki her iki KTM de virajlar dahil çizgisini ip gibi koruyor, mğkemmel viraj çizgisine sahip.

1290 sas hakkinda ozetle
    En Sevdigim 3 yonu : Agresiflik hissettiren motor gucu, şanzuman yukari&asagi quickshifter (super duke daha basarili), suspansiyonlar
    En sevmedigim 3 yonu : Konfor sele olmadan surulmeyen TAS GIBI SELE, eksoz isisi, ktm my ride yeni yazilim sart

Bu baslik altinda yazilanlar hakkinda bahsetmek istedigim ilk 2 sey
    1.Menu kullanimi gs1200 den daha kotu ama cok da kotu degil. 2 adet istege gore ayarlanabilir kisa yol var. Kisin elcik isitmayi birisine ayarladim ve tek tusla aciyorum
    2. Uzun yol konforu oncelik ise gs 1200 bir adım önde. Ama benim gibi motosiklete ancak haftasonlari vs binme firsatiniz oluyor ve o kisa zamanda motosikleti hissetmek istiyorum diyenler icin ise 1290 sas ilk tercih olur.

*Gruptan arkadasimin birisi 1200 gs adv satip 1290 sas aldi sonra tekrar 1200 gs adv ye dondu.
    -Gruptan yaklasik 10 senedir 5 adet 1200 gs adv kullanan diger arkadasim benim gibi 2 sene once 1190 aldi, sonra bir daha Ktm den şaşmam diyerek 1290 sas alarak yola devam etti.@

OZETLE SECIM KISININ BEKLENTISINE GORE DEGISIYOR

keyifli paylasimlar
    Bende 1290 SAS kullanıcısıyım , dediklerinizin her kelimesine katılıyorum , 2017 GS ADV den 1290 SAS a geçiş yaptım , ilk zamanlar , tamam iyi gidiyor şanzıman da süper desemde , en kısa zamanda GS 1200 ADV ye dönerim diye düşünüyordum , ama şu an KTM 1290 a çok alıştım ve sevdim , muhtemelen KTM ile devam edeceğim yoluma , motor ısısı için sele altına izolasyon ve motor ile sele arasına monte edilen izolasyonlu parça ile büyük oranda fayda sağlanıyormuş , mevsim kış olduğu için bu işlemlerin sonucunu , faydasını benim motorumda henüz net bilmiyorum. KTM servislerinde var artık bu parçalar , bu arada 1290 SAS HMI ekran , işletim sistemi ve benzin pompası için revizyon değişim çağrısı almıştım geçen ay servisten , servise gittiğimde de hem bu revizyonları hemde üstte bahsettiğim izolasyon parçasını taktırdım , servis sorumlusu Sabri bey in dediğine göre HMI ekranda navigasyon gösterimi güncellemesi de çıkmış ama Türkiye ye henüz gelmemiş , muhtemelen fuarda tanıtımı yapılıp fuardan sonra servislerde yüklemeye başlarlar ..

P.S.
    Forum kuralları gereği Profilinize yüzünüzün net görüleceği bir fotoğraf koymanızı tavsiye ederim ,

Enduroist Üye serkan çapur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan çapur
    Motosiklet
    1290 adventure S
    Marka
    Ktm

Arkadaşlar KTM sürücü tekstilinde hiç iyi değil

Enduroist Üye serkan çapur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan çapur
    Motosiklet
    1290 adventure S
    Marka
    Ktm

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Spormotonun test motoru ile Şile'ye gidip döndük.
    İzlenimlerim:
    * motoru ilk test ettiğimde dar yavaş manevralarda zorlanmıştım, aynı düşüncem geçerli
    * varsın darda dönmesin dedim ancak bu motoru orta ve üzeri süratlerde de döndürmek kabiliyet istiyor. Motorun ekseninin dışına sarkmadan viraj dönmek güven vermiyor.
    * hava 15-16 derece idi. Bu havada bile bacak içlerine gelen sıcaklık ben buradayım diyor. Yaz aylarında düşünemiyorum.
    * oturuş pozisyonu çok rahat değil, gidona ilave birşeyler takmak şart
    * orta sertlikte iken amortisör bmw nin normaldeki süspansiyonuna göre sert
    * güçlü, aşırı güçlü hatta.. rain modda bile yeterli bence. Street'e alınca kuduruyor. Sürekli gazlama isteği uyandırıyor. 130da teker boşa dönüyor, 160da tc lambası yaktı. Viraj çıkışında duran futbol topuna şut çekince nasıl gidiyorsa 1290da öyle gidiyor. Erken gaz açmak için erkek olmak lazım. Gerçi motoru off road moda alsanız bile arka tekerleği önün 2 katı hızdan fazla çevirmiyormuş. Yani arkası en fazla yanınıza geliyor :-)
    * km sine bakmadım ama test motorunun arka lastiği taban yapmaya başlamıştı. Sert kullanırsanız 5000 km de bir 600-700₺ arka lastik masrafınız olur.
    * ön cam yeterli değil, en üstte kullandım yine de gürültülüydü
    * gidondaki butonların malzemesi aşınmaya başlamıştı, can sıkıcı
    * 6000 devirden sonra egzoz ortalığı yırtıyor. Bence akrapovice gerek yok.
    * otomatik kapanan sinyaller çabuk kapanıyor, aynı dönüş için 2 kere sinyal vermeniz gerekiyor. Bunu biri daha söylemişti.
    * frenlemede önü dalmaz dediler dalıyor :-) , adventure ile karşılartırıyorum, başka marka modellere göre iyi olabilir.
    * giderken adventure'ı dönerken 1290'ı seyrettim. Görsel olarak bmw derim.
    * bu motorla 500km günlük yol adamı hırpalar

Dönüşte adventure'a geçtim, oh be dünyalar varmış dedim :-)
    Bu motor kime yarar: racingten seyahat endurosuna geçeyim diyen için on numara makine.
    Belki 3-5bin km kullanıp alışmak lazımdır. Ama alışınca seviyor insan :-) mühim olan objektif olmak :-)
    Sonuç olarak almaktan vazgeçtim.
    (Vergi dilimi 1300cc üzeri ufak bir hatırlatma)
    Oğuzum kısa süre kullandığın iyi olmuş.Birkaç gün kullansaydın halin dumandı

12. serkan çapur güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-02-2018),oguzetuna (11-02-2018)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

2021 KTM 1290 Super Adventure, most powerful yet agile enduro machine revealed in patents

The 2021 KTM 1290 Super Adventure in the next generation avatar is under development and the new adventure class motorcycle is expected to not only feature a new Euro5 compliant motor but also new equipment, technology and revised styling. Now, patent images of the 1290 Super Adventure have emerged on the internet revealing that the motorcycle could get a 790 & 890 Adventure-style underslung fuel tank and fairing.

The patents show a newly designed underslung fuel tank which means the 2021 1290 Super Adventure will be able to carry large amounts of fuel without having any negative effects on its overall handling especially during off-roads. The new system gives the 1290 Super Adventure the power advantage which is likely to be in the tune of around 160 hp and the agility of the 790 Adventure making it one of the most competitive machines on the dirt.

With the new fuel tank, the fairings of the 1290 Super Adventure are likely to be revised and being more substantial than before, the new tank is likely to offer more protection from the elements. The patent images though do not reveal any engine details and it would be safe to hypothesize that the new motorcycle is likely to come with a 1301cc LC8 V-Twin from before which will be upgraded to conform to Euro5 standards and is expected to come with a redesigned intake system and a new exhaust system.

The electronics package on the motorcycle is also expected to be upgraded to help the motorcycle compete with the newly launched Ducati Multistrada V4. Earlier prototypes of the 2021 Ducati 1290 Super Adventure were spied testing, are believed to have a forward-looking radar unit mounted in between the LED headlight unit. The system could be sourced from technology company Bosch, similar to the one that features on the Ducati Multistrada V4 and BMW Motorrad R1250RT, both of which offer the Adaptive Cruise Control (ACC) feature. The radar unit also unlocks active safety features such as Forward Collision Warning (FCW) if the brand wishes to offer.

Kaynak
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Oğuz TUNA

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Oğuz TUNA

Sayfa 12 Toplam 14 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2891011121314 SonuncuSonuncu