Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 120 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Burayı da gezdikten sonra Kazbeg dağlarının gölgesi altında yoluma devam ettim. Bu yolda sürmek, motosiklet hayatımda sürdüğüm en güzel ve en beğendiğim yollardan biri olarak hafızama kazıdım. Bazen işte çok yorulduğumda gözlerimi kaparım ve birkaç saniyede olsa o yolda sürdüğümü hayal ederim. (Aşağıdaki videomun 36.sn. yesinden sonra izleyebilirsiniz)

Yolda giderken inekler yine yolu kapamış.Bu yolun tek handikapı TIR’lar Stepantsminda Rusya sınırı olduğundan TIRlarda bu kapıyı tercih ediyorlar.

Bir süre daha sürdükten sonra nihayet Stepantsminda’ya geldim. Bu kenti ben gitmeden önce rota hazırlarken teadüfen görmüştüm. Ben rotama ekledikten sonra –bilenler bilir- Yücel Teköz abi Africa Twin ile gelmişti. Onunda Facebook’ta fotoğrafını görünce tamam demiştim bende buraya çıkacağım. Burası hem sınır kenti hemde Gergeti üçleme Kilisesi bulunduğundan turistik açıdan çok popüler bir yer. Dağın tepesinde bulunan bu kiliseye sadece özel tekerlekli araçlarla çıkılıyor. Yayalar ve trekkingçiler için bir patika yol var.

Aşağıdaki görünen kent Stepantsminda

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (22-02-2018)