Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 120 Sayfa bulundu

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Ibrahim yine harika bir yol hikayesi tekrar gitmis kadar oldum. Ozellikle azeri sınırı zaqatala yolu, astaradaki navid kardesimiz bunları okurken aklıma neler geldigini sen anladın

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha değil, dün İHA dan aradılar, televizyon için röpörtaj yapacaklar. Haberlerde "sigarayı bıraktı dağa çıktı" diye haber görürseniz bilin ki bu kardeşinizdir
    Çok güldüm İbrahim allah da seni güldürsün.

KILIBIKRAYDIR

3. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (28-02-2018)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet şen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ibrahim yine harika bir yol hikayesi tekrar gitmis kadar oldum. Ozellikle azeri sınırı zaqatala yolu, astaradaki navid kardesimiz bunları okurken aklıma neler geldigini sen anladın

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

güzel bir deneyim oldu. En çok da; sinirli zamanlarımda ya da tüm umudumu kaybettiği anlarda fotoğraf çekmeyi unutuyorum,, ya da çekmek istemiyorum. Aslında bize kalan hikayelerin en güzelleri burada.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Süper ötesi
    👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽

6. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (04-03-2018)

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

İbrahim, keyifli bir gezi seni, başarılı bir rapor okuyanı sevindirir..Sayende oraları görmüş kadar olduk..Teşekkürler emek için..

8. alperiynem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye Uğur Özbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    UĞUR ÖZBAY
    Motosiklet
    2005
    Marka
    Diger

Zevkle okudum, teşekkürler.

10. Uğur Özbay, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

13.08.2017 (Onaltıncı Gün)
    Kashan

Sabah erkenden kalkıp, fiyata dahil olan kahvaltımı yaptım. Burada hostel fiyatları çok uygun, bu güzelim hostelde kahvaltı dahil 10 dolar karşılığı bir fiyata kaldım. Tabii ilk gittiğimde 25 dolar gibi bir fiyat çektiler, biraz pazarlık, biraz Türk’lüğümü kullanıp 10 dolara indirdim ;) kahvaltımı yaptıktan sonra hotelin sahibi Hüseyin abi çevreyi görmem için bei çatıya çıkardı. Manzara inanılmaz güzellikte idi. Yan hemen binamız Abbasiler döneminden kalma restorasyon yapılmış çok harika bir yapıydı.

Hüseyin Abi:

burası tek bir konak:

Çatıdaki manzara inanılmaz güzellikteydi. Eğer bir gün yolunuz İran’a düşerse Kashan’ı mutlaka görün. Kalacaksanız da bu hoteli şiddetle tavsiye derim. Hüseyin Abi İngilizce bilmiyor ama kızı Ayda ileri derecede biliyor.
    Adresi : Sadeqi Traditional Hotel Isfahan Province, Kashan, Alavi Street, İran
    Burada Ayda ve Hüzeyin abiye veda ettikten sonra, hemen sokağın başında bir motorcu görmüştüm. Hem zinciri temizleyim hem de kırılan sis farı ayağını kaynattırayım diye motorcuya girdim. Motosiklet tamircisi 20 li yaşlarda olan Hajmaşallah ile tanışıp sis farı ayağını güzelce kaynattı. Ben de zinciri temizledim. Sağ olsun Hajmaşallah sağını solunu kontrol edip gevşeyen vidaları falan halletti, yağını suyunu tamamladı. Borcumun ne olduğunu sorduğumda, borcun yok abi dedi. Ne kadar ısrar etsem de para almayı kabul etmedi. Teneke Çelebiyle 1-1,5 saat uğraşmasına rağmen tek kuruş almadı. Bende al dedim bari bir tur at, aldı 10,15 dk. Gezdi geldi. Baktım ağzı kulaklarına varmış Yüksek cc motosiklet kullanma şansı olmadığından motosiklet ona çok keyif vermiş.

Buradan ayrılmadan önce Ayda ile yaptığımız sohbette “o kadar İran’a geldim bir çöle giremedim, burada en yakın çöl nerede?” diye sordum. O da buraya en yakın çölün Maranjab Çölü olduğunu ama tek başına gitmenin çok tehlikeli olduğunu söyledi. “tehlike bizim göbek adımız” demeyerek “bana bişi olmaz” dedim. Navigasyona girdim yola çıktım. Kashan şehir merkezine yaklaşık 20-25 km. mesafede olan çölün girişine kadar geldi. Çölün girişinde bildiğiniz bariyer var, bariyerin dibine geldiğimde hemen görevli koşa koşa yanıma geldi. Bana çöle haftada iki defa girildiğini söyledi, Perşembe ve cumartesi gibi bir şeydi herhalde. O kadar yol geldim acık ucundan bari gireyim dediğimde, adam Nuh dedi peygamber demedi. Mecbur gidonu geri çevirdim. Biraz gittikten sonra baktım yandan bir yol var, hemen daldım içeri. Yaklaşık 10-15 km. gittikten sonra yol falan kalmadı, motorda ağır olduğundan kumda batmaya başladı. “Olum İbo, riske girme boşveer” diyerekten geri döndüm.

1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

12. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (05-03-2018)

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Aslında çöle ekip ile beraber girecektim. Burada çöl turları düzenleyen araçlar var, onların programı da bana uymadı. Onlar önden araç ile gidecek ben de, yükleri araca yükleyip boş bir şekilde aracı takip edecektim. Ama onlar yol zor olduğundan 6-7 saat’de ancak çölün ortasındaki kamp alanına gidebiliyorlar. Bir gece orda çadır kuruyorlar, bir günde geri dönülüyor, benim için iki günlük bir süreç olduğundan vazgeçtim. Yine aynı şehre dönüp, eksik kalan noktaları gezdim.

Borijerdi Historical House:

Bu ev 1857’de üstad Ali Meryem tarafından, zengin bir tüccar olan Seyyid Mehdi Borujerdi'nin eşi için yaptırılmıştır. Bir ana yaşam alanı (güney) ile giriş alanı arasında dikdörtgen bir avludan oluşur. Kraliyet ressamı Sani ol molk'un duvar resimleri ve evin olağandışı soğuk havalarda serinlemesine yardımcı olan 40 metre yüksekliğindeki üç rüzgar kulesi (ikisi yaşama alanı ve birinin giriş alanı üzerinde) bulunuyor. Ana salon (resepsiyon salonu), Geometrik bir heykel çatı örtüsünün parçası olan bir khishkhan tipi merkezi kubbe ile kaplıdır. Girişe ve bir bira bahçesi (dış avluya) ve daruni bahçesi (endarun, iç avluya) gibi geleneksel İran konut mimarisinin tüm klasik imzaları vardır. 150 işçi kullanarak, on sekiz yılda bitirilmiş. Burası İran’da beni etkileyen en güzel yapılardan biri oldu.

1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

14. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (05-03-2018),Uğur Özbay (13-03-2018)

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Sultan Amir Ahmed Hamamı:

1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

16. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (05-03-2018)

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Kashan Sokakları:

Tabatabaai House

Dört avlu, duvar resmi, şık vitray pencereler ve biruni (ortak alan, ortak alan) ve andaruni (özel / kadın mahalleleri) gibi geleneksel İran konut mimarisinin diğer klasik özelliklerinden oluşur.
    Borujerdi Evi mimarı Ustad Ali Maryam ve Kashan Çarşısı'ndan Aminoddole Carvansarai tarafından tasarlandı.
    Ev yaklaşık 5,000 metrekareyi kaplar ve yenilenmiştir. İç bahçelerin bahçeleri var. Bina 40 oda, 4 avlu, 4 bodrum ve 3 rüzgar kulesi var.

Bu güzel şehri güzelce gezdikten sonra, diğer noktalarıma gitmek üzere yola çıktım. Ana yolda 130-140 km hızla giderken, arkamdan bir araba, korna selektör yapa yapa geldi, eliyle sağa çek , sağa çek diyor, “ne ayaktır bu” falan derken, baktım içinde aile var hemen çektim sağa. Tarzanca “ne var, ne oldu” der gibisinden hareket yaptım. “foto foto” diyince “tamam gelin” dedim. Meğer ailenin küçük kızı benimle foto çekmek istemiş.

Fotomuzu çektikten sonra “nerden gelip nereye gidersin” diye sorunca İsfahan’a dedim. Bana 20 km. ileride mutlaka ziyaret etmen gereken bir yer var, İran’ın en büyük camilerinden dedi. Bende bana uyar dedim tarif ettikleri yere 5 km. kalana kadar beraber gittik. Burası İmam Rıza’nın kardeşi olan Ağa Ali Abbas’ın türbesiymiş

İmam Rıza'nın kardeşi olan Ağa Ali Abbas, İmam'ın şehadet haberini aldıktan sonra Medine'ye dönmek istiyor ancak buna izin verilmiyor; çıkan savaşta şehit düşen Ali Abbas'ın cenazesi zamanın iktidarından korkulduğu için defnedilemiyor.
    Günlerce yerde kalan cenaze yakın bir köyün kadınları ve sonrasında yardıma gelen erkekler tarafından defnediliyor. Türbede şuan da 400 civarında kadın gönüllü hadimlik yapıyor.

1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

18. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (05-03-2018),Coşkun SARP (04-03-2018)

Sayfa 7 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu