Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Standart KAN VERELİM ARKADAŞLAR

Arkadaşlar ülkemizde ciddi bir kan açığı var. İhtiyaç insanların %3’ünün kan vermesi ile karşılanabilirken insanımızın ancak %1’i kan veriyor. Geri kalan nasıl karşılanıyor derseniz başı sıkışan insanın alel acele bulunmaya çalışılan eş dostundan…. Bu esnada çok kayıplar da yaşanıyor.

Halbuki kan vermek insan vücuduna da faydalı bir eylem. Link’teki makalenin çok sayıda benzerlerini nette bulabilirsiniz https://www.memorial.com.tr/saglik-r...ucudu-yeniler/ Kan vermenin zararına dair ise hiçbir veri yok. Yani kan vermek bilimsel olarak size faydalı olduğu kesin olan hem de manevi olarak da çok ulvi bir eylem.

Burada çok büyük bir yanlış algı da A+ ve 0+ kan sahiplerinin yaa benim kanım çok bol benim vermeme gerek yok demeleri. Gerçekten insanların oransal olarak %40 A+ ve %30 0+ kan grubuna sahip. Ancak şu unutulmamalı ki kan ihtiyaçları da bu oranlar dahilinde oluyor , kan ihtiyacı olan insanların %40’i A+ grubu ve şu an en çok aranan kan da A+ . Yani benim kanım çok bulunuyor benim grubuma ihtiyaç yok demeyin. Tam tersi en çok ihtiyaç bu gruplara var…

Haydi hem kendiniz hem toplum için faydalı bir iş yapın. Ve yapmaya da devam edin. Ve etrafınızdaki insanları da yönlendirin. Unutmayın bir gün sizin ve sevdiklerinizin de ihtiyacı olabilir.

Size yakın bağış noktalarını öğrenmek için http://www.kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiNoktalari/

Daha önceki bağışlarınızı ve ne zaman tekrar bağış yapabileceğinizi öğrenmek için http://www.kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiBilgileri/
    I need your boots your clothes and your motocycle

2. Bülent Berksan güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (28-02-2018),Deniz Kupeli (01-03-2018),GürbüzOKATAN (01-03-2018),Kaan Tütüncüoğlu (01-03-2018),Serdar ZIMBA (28-02-2018)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

çok güzel bir bilgi en kısa sürede bağış yapmayı planlıyorum.

KILIBIKRAYDIR

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Geçen hafta kan verdik, orada hem bilinçlendik, hemde kan bağışının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık.

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Kan bagisin onemini biliyorum ama tembil bir insanim...bu mesajin zamanlamasi super olmus, yarin istiklalde gunu birlik gezici ekip olacakmis. mac biralar oncesi ugrarim. tesekkurler

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

Paylaşım için teşekkürler. http://www.kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiBilgileri/ linki bilmiyordum, 3hafta kalmış tekrar kan verebilmek için.
    işyerimizdekan ihtiyacı dolayısıyla gelen mailler oluyordu. 6yaşında bir kardeşimiz lösemi hastası,whatsapp grubumuz var ihtiyaç halinde ailesi istekte bulunuyor trombosit için.
    6 yaş.. Daha yaşanmamışı çok.. Nasıl olsa bulunur şimdi kalkıp nasıl gidiyim dememek lazım (:
    3Bilinmeyenli denklem

7. Kaan Tütüncüoğlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (02-03-2018),İbrahim DEĞERLİ (02-03-2018)

Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Kızılay'ın gönüllü donörü iken malasef halt etmeleri yüzünden artık kan veremez hale geldim. Keşke daha önce onca verdiğim kanı vermeseydim noktasına getirdiler beni. Hepatitt olasılığı dediler iki ayrı hastaneden kan tahlili çıkardım sonuç negatif ve Kızılay'a müracaat ettim ama bir kez şüphelenildiğinden artık ömür boyu kızılaya kan veremezsin dediler. Eee kardeşim bende bu negatif ise siz neyin şüphesini duyuyorsunuz dedim ama nafile. Belki makinanın kalibrasyonunun kurbanı olduk. Öyle ki her 3 ayda bir gönüllü olarak verirdim. İnşallah sizlerin başına gelmez böyle bir olay. Olumsuz bir durumu paylaştığım için belki eleştirenler olacak ama varolan gerçek belgeleriyle birlikte anlattığım gibidir.

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Hasahmet seni cok iyi anlayabiliyorum. Benzer bir olay benim de basima geldi insan feci bir duruma dusuyor. benim de doğrulama testleri negatif cikti ama o zamana kadar yaslandim resmen...

Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasahmet seni cok iyi anlayabiliyorum. Benzer bir olay benim de basima geldi insan feci bir duruma dusuyor. benim de doğrulama testleri negatif cikti ama o zamana kadar yaslandim resmen...
    Bülent abi bende ne yalan söyleyeyim hiç endişe olmadı. Çünkü hepatite dair belirti ne de his vardı. Sadece sevgili Kızılay'a kendimde olmayan hastalığı ispata uğraştım ama nafile çünkü dinleyende olmadı, pardon diyende olmadı. Sadece yapacak birşey yok siz artık kan veremeyeceksiniz dendi o kadar.

Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Bugün (05.03.2018) ilçemize gelen seyyar kan bağış aracına son kez şansımı deneyeyim diye gittiğimde formu doldurdum ve kimliğimi cep telefonu şeklindeki cihaza okutturduklarında bir kez daha hüsrana uğradım. Ve makina kırmızı yanıp sönen bir yazı ile "Kesin Ret" yazdı. Üzerime attıkları lekeyi ne yaptıysam da temizleyemedim. İnsanlık adına bir damla kan vermek için litrelerce ter döktüm ama nafile.

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Abi bu konuyu merkeze bir dilekce vs gibi yazsan? (Yazdınmı yoksa) cok kırıcı bir durum senin adına üzüldüm hakkaten.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu